Myytävä bensiini Euroopan KALLEINTA!! (Kiitos Katainen, Pekkarinen)
Myytävä bensiini on HUONOMPAA kuin viime vuonna ( - " - )
Bensa on sikakallista! Energiaverot ovat törkeän korkeat !
Elää täytyy kuitenkin yrittää!
Mutta pakko ei ole äänestää HALLITUSPUOLUEITA (KOK, KEPU, VIHR, RKP)
Katainen varoitti NOSTAVANSA vielä lisää ENERGIAVEROJA !!!!
Myytävä bensiini on HUONOMPAA kuin viime vuonna ( - " - )
Bensa on sikakallista! Energiaverot ovat törkeän korkeat !
Elää täytyy kuitenkin yrittää!
Mutta pakko ei ole äänestää HALLITUSPUOLUEITA (KOK, KEPU, VIHR, RKP)
Katainen varoitti NOSTAVANSA vielä lisää ENERGIAVEROJA !!!!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nämä mainitsemasi viimeiset hallituspuolueet voivat mennä mieletömyyksiin verotuksessa ja päättää tarpeettomia paskalakeja pelkästään kansan kiusaksi.
Olen jo tehnyt voitavan ja äänestänyt muutosta, eli persuja ennakkoon.
Juu Katainen (Kokoomus) ja Kiviniemi (Kepu) & Pekkarinen & Lehtomäki
ovat vaarallisia energiaverojen korottajia.
Bensa kalleinta, sähkölämmityksen hintaa nostettu huimasti, öljylämmitys
tehty mahdottomaksi! Kalliiksi tulee Kepulin politiikka!
Tämä EI käy jatkossa.
Tarvitsemme uuden suunnan!
katainen on ,,,,ja syvältä , vit...u verottasvat hyvä tuloisia , mutta ei kai tää tästä miksikään muutu, no sunnuntaina ulos ja äänestämään , annetaan kataiselle hojot , terkkuja
Moi.
On yleisesti tiedossa, että polttoaineiden hinta on nousussa noin 25% 5 vuoden sisällä, joten kaikki siitä valittavat ja nostavat meteliä.
Joten ehdotan, että polttoaineiden hinta nousisi ainakin 150%. Köyhät/huonot kuskit lähtisi liikenteestä.
Hyvä esimerkki on, että noin 70% kolarin ajajista on köyhiä, eli huonoja kuskeja
Kolarit, saasteet vähenesivät ja kaikilla olisi parempi mieli.
KÖYHÄT KYYKKYYN. @Kyösti Kakkonen
HEI!
Jos bensan veroja ei lasketa kansalaiset voivat ruveta jättää auton katsastamatta, vakuuttamatta (no seisontavakuutus kai?), ei veroja. Näissä säästää jo jonkun verran. Se on kun kukaan ei yksin ja mikä yhdistäisi sitten kaikki yhteen rintamaan? Ei mikään, kukin kärsii kotonaan yksin. Tosiaan jotain pitäisi tehdä jos verotukselle niin jostakin karsittava pois. Ei nyt kovin mielellään lähtisi rikolliselle tielle, varastetaan renkaat, auton osia yms. Jolla sitten katat polttoaine kuluja.
Sitä ei voi kuin ihmetellä miten tarkkaan kaikki hinnoitellaan että valtaväestön kukkarolle käy kaikki kipeästi. Moisia ei edes ajattelisi jos opiskelisi vielä 30 vuotiaanakin ja sitten alkaa kiireinen työelämä jossa ei paljon rahoista kerkiä nauttia. Rikkailla rulettaa ja köyhät kyykkii.