Jutta olit täysin ylivoimainen...

...pääministeritentissä.

Soini äänesti robotti ja pikkupojat mokrojen äärellä.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eilinen MTV3:n vaalitentti oli Jutta Urpilaiselta selvä näyttö siitä, miten hyvin hän menestyy näissä vaalitenteissä. Jutta Urpilainen oli ylivoimainen suurenpaineen alla, katsomo oli kasattu elinkeinoelämän, sijoittajien ja pankkien edustajista. Tietysti tämä vaalitentti oli mittatilaus myös heitä, kokoomusta ja kepua varten , että Suomi saisi edelleen porvarihallituksen. SDP:n kannatus on ollut kipakassa nousussa ja Jyrki Kataisen pääministerin pesti ei enää ole kirkossa kuulutettu, eikä tämä pesti ole kirkossa kuulutettu Mari Kiviniemellekään.

Äänestä
  • Ajattele asetelmaa ja lähtökohtaa. Miten helppo Urpilaisella on tuossa tilanteessa hyökätä ja puhua potaskaa. Ei mitään vastuuta, eikä edes asiat
    ole hallinassa! Voi meitä, jos tuollainen henkilö olisi maata johtamassa!

    Äänestä

  • Luoja varjele meitä kirjoitti:

    Ajattele asetelmaa ja lähtökohtaa. Miten helppo Urpilaisella on tuossa tilanteessa hyökätä ja puhua potaskaa. Ei mitään vastuuta, eikä edes asiat
    ole hallinassa! Voi meitä, jos tuollainen henkilö olisi maata johtamassa!

    Juuri näin. Helppohan Jutan oli luvata mitä vaan, kun kaikesta paistoi ylen vaalikeksustelussa, ettei Jutta itsekkään usko pärjäävänsä vaaleissa ja siten ei tarvi olla vastuussa sanomisistaan voi vaan jatkaa räksyttämistä.
    Juupa juu, luoja meitä varjelkoon Urpilaiselta.

    Äänestä

Papukaijalitania vain vaihtui uuteen.

Äänestä

En ole kovin tietoinen uudesta tekniikasta, mutta nyt on kyllä pakko kysyä: Mikä ihme on "mokro"? Toisaalta koko jälkimmäinen lauseesi on täysin ymmärtämätön, joten voisitko muotoilla sen uudelleen?

Äänestä

Kyllä "urpulainen" suuta osaa soittaa, mutta kuunnelkaa asioita ja
arvioikaa sitten! Niissä puheissa ei ole minkäänlaista vastuunottoa
näkyvissä ja jos joutuisi asioita oikeasti hoitamaan, niin noilla puheilla
ja avuilla olisi SUURESSA PULASSA. Ja niin olisi Suomen kansakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hienoa Jutta! kirjoitti:

...pääministeritentissä.

Soini äänesti robotti ja pikkupojat mokrojen äärellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu