juuri ennen vaaleja kun ilmoitit, että Salminen aikoo sittenkin uusia Kotkan kaupungin johdon roimat palkankorotukset. Velkainen kaupunki ja demarijohtajille vaalien jälkeen lisää liksaa.
Kiitos Juho Eerola täydellisestä ajoituksestasi
HooCeeWee Cee
482
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kaupunginjohdolle saatava taannehtiva palkankorotus vuoden alusta lähtien. Tähänkö SDP:n Salminen pyrkii?
Meillä on äärimmäisen röyhkeitä demaripäättäjiä; Salminen, Telaranta, Lindelöf ja Pulkkinen muun muassa.
Mistä hyvästä olisivat ansainneet nyt uudelleen palkankorotukset ?
Täällä sitä kiitellään joitakin "täydellisestä ajoituksesta" jonkun "ilmoituksen" suhteen. Kuka tällaisiin ilmoituksiin sitten mahtaa uskoa (kuin älykääpiöjengi, joille ei ole kuin yksi "totuus")?
Niin kysehän on Ankkurilehden kirjoituksesta jollet sattunut lukemaan ? Kannattais ehkä lukea se ja sitten uskoa mitä uskoa. Tuskin eerola nyt omiaan sepustelee.