Kiinnostaapa näitä kuppikuntia seuratessa yksi asia varsinaisen lapualaisen vaalituloksen lisäksi. Jos Isä Aurinkoinen ponkaisee ittensä kansan suosiollisella avustuksella eduskuntaan, ketkä ilmoittautuu kuninkaan tekijöiksi. Nyt on vielä kovin kovin hiljaista.
Jos Latvarasku menee läpi
Katsonko korteista
12123
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kuka on isä aurinkoinen?
Mutta kun ei pääse läpi, mikä on on matemaattinen tosiasia. Olis voinut olla mahdollisuuksia, mutta liian tuntematon kaveri liian monille. Mitähän meinaa sen jälkeen sitten. Senkö takia Lapualla ei saa keskustella tulevasta kaupunginjohtajasta kun tämä yks panttaa persustansa alla omaa virkatuoliaan. Sitten on iloosta ja toivottaa seuraajan tervetulleeksi jos menee läpi.
Olipa taas kirjoitus.
Toivon että Paavo menisi läpi. Tunnetumpi hän on kuin moni muu ehdokas.
Millä lailla enää tarvittee tietää. Onhan se nimi toki tuonut sellaista vetoapua mitä jollakin tuntemattomuudesta ihan itse ponnistavalla ei ole.
Toiset toivoo - toiset työtä tekee.
Läpi menee että heilahtaa. Paavo siis.
Niin maakunnassa uskotaan, että Paavo heilahtaa läpi. Mutta pianhan se nähdään heilahtaako vai ei
Heilahtais jo omaan keinutuoliinsa.
Ikärasimia!
Voisko vaan toreta notta onneksi ei mee läpi. Eihän sitä pulleutta kukaan kattele sen jälkeen.
Ei Paavo oo pullea! Kadehdit vaan!
Minä se niin tykkään Paavosta. Olen aina tykännyt. Nytkin sen vaalilehti on takasyrjällä ja kuva lipaston päällä