Kokoomus menettää Etelä-Savossa yhden paikan

7105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ja kuka äänestää keskustaa? Ei ole tullut yhtä ainutta ihmistä vastaan joka sen olisi myöntänyt ja vielä ääneen. Keskusta oli Vanhas-vetoinen puolue, tämä uusi pääministerin kuvatus ei vaan osaa. Se on nähty moneen otteeseen.

Äänestä
  • Minä äänestin keskustalaista naista. Sunnuntai-iltana huomaat, että varsin moni muukin on tehnyt niin.

    Äänestä

  • Äänestäjätär kirjoitti:

    Minä äänestin keskustalaista naista. Sunnuntai-iltana huomaat, että varsin moni muukin on tehnyt niin.

    Tärkeintä sinulle olikin varmaan että sait naista äänestää.

    Äänestä

  • Kokoomus on nousussa. Mites se menikään silloin kun Kokoomus viimeksi oli pääministeripuolue...

    Äänestä

  • Taitaa tulla lama. kirjoitti:

    Kokoomus on nousussa. Mites se menikään silloin kun Kokoomus viimeksi oli pääministeripuolue...

    Joo joo, tuohon on vastattu sulle jo toisessa ketjussa, älä hyvä ihminen ala jankuttaa vaikka ei mitään sanomista olekaan.

    Äänestä

Minulle et ole vastannut kyllä missään ketjussa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eli ei tule lamaa. kirjoitti:

Keskusta pysyy suurimpana. Eli ei tule uutta lamaa.

http://www.seinajoensanomat.fi/sites/default/files/imagecache/567x377_3-2_ei-rajausta/documentimages/Ennuste-eduskuntapaikoista_1.jpg?changed=1302673010

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu