Hannele Lauri

Oijoijoijoijoijoij Hannele Lauri alkaa ens viikolla esiintymään salkareissa Korppina.

Pitäisi saada mukaan vielä lisää tällaisia vanhoja hyviä tunnettuja näyttelijöitä.

Esim Vesamatti loiri, Simo Salminen, Pirkkapekka petelius yms...

Ilmeisesti kahden mainoskatkon logiikka on tuonut tulosta, uutta lavastetta tulee, ja kuuluisia näyttelijöitä
8567
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei se oo ku kaks jaksoa vaa siinä...

Äänestä
  • Luuletteko että korppi olisi salkkareissa vain hetken, ei korpin lähteminen pysy salassa 9kk.

    Äänestä

hannele ja kumppanit liian kalliita noin pihille tuoteryhmälle..

Äänestä

Nyt sen vasta tajusin että liian tunnetun näyttelijän ei sovi esiityä saippuasarjassa. Hannele Laurin esitys meni niin komiikan puolelle ainakin minulle että en sitä voinut tosissani ottaa. Kohtauksen vakavuudesta huolimatta.

Äänestä
  • samaa mieltä töllääjän kanssa. Meni uskottavuus koko Korpista kun H Lauri kraakkui muovinaamallaan ja köpäkkänä heilui katolla.

    Oikein kauhu- gangsteri ... just joo lol.....

    Äänestä

ja sitten toi helunan potku. ei kuuskymppinen mummo sais oikeesti jalkaansa kuin jalkakäytävän korokkeen yli.

Äänestä

Olipa se kauan. Jotekin arvasin, että kun tulee tunettu näyttelijä niin se ei ole kauaa sarjassa.

Äänestä

Sinne meni katolta alas...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


87k kirjoitti:

Oijoijoijoijoijoij Hannele Lauri alkaa ens viikolla esiintymään salkareissa Korppina.

Pitäisi saada mukaan vielä lisää tällaisia vanhoja hyviä tunnettuja näyttelijöitä.

Esim Vesamatti loiri, Simo Salminen, Pirkkapekka petelius yms...

Ilmeisesti kahden mainoskatkon logiikka on tuonut tulosta, uutta lavastetta tulee, ja kuuluisia näyttelijöitä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu