Toisen tuho, euro tai suomi

353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

heh, ei kai kukaan tosiaan usko noita Urpilaisen höpinöitä? Demarit on satavarmasti aivan samalla linjalla kuin nykyhallituskin, jos pääsevät itse hallitukseen. Ei kuule tarvi Euroopassa pelätä että demarit kaataa euron hehe. Perussuomalaiset on taas ihan toinen juttu... Mutta saa nähdä lankeaako kansa kuitenkin taas samaan ansaan ja äänestää niin kuin käsketään.

Äänestä
Aloittaja

Suomi ei tosiaan pysty tuhomaan euroa, eikä edes tarvitse koska euro on tuhoon tuomittu alusta lähtien ja tuhoutuessaan se tuhoaa myös suomen jos emme ymmärrä pelastautua ajoissa. Se aika on nyt.

Äänestä

Jahaa, vai on suomalaiset TAAS syyllisiä EU-ongelmiin jos emme Kokoomusta tai Keskustaa äänestää???

Yrittäkää nt vaan etsiä niitä syyllisiä ihan muualta ja antaakaa meidän kansalaisten äänestää oman mielen mukaan.

Ajattelevatko esim... Portugalissa tai Kreikassa äänestäjät äänestäessään Suomen etua vai omaansa? Miksi meidän pitää aina ajatella vaan muita maita?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


o.j.a kirjoitti:

Valitse siitä.
” Talouslehti: Suomi lietsoo euron tuhoa”
http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=52977:-talouslehti-suomi-lietsoo-euron-tuhoa&catid=3:talous&Itemid=32

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu