Mari Kiviniemi ei yhtään vakuuttanut

Keskustan Mari Kiviniemi oli tentistä tenttiin ryhmän huonoin. Laittaa lehteeen ilmoituksen, oman kuvansa ja kolme kysymysmerkkiä. Vaisu, näkee itsensä tulevana pääministerinä.
253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Kuin kokoomuksen jakkupukuiset naiset", totta.

Äänestä

Vaikeissa paikoissa on myötäilijä ja jopa Vanhasen tapaan selittelijä. Jakkupuku ei vielä tee valtionpäämieheksi tai naiseksi. Ei puku yleensäkään vaikka moni luulee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sattumapääministeri kirjoitti:

Keskustan Mari Kiviniemi oli tentistä tenttiin ryhmän huonoin. Laittaa lehteeen ilmoituksen, oman kuvansa ja kolme kysymysmerkkiä. Vaisu, näkee itsensä tulevana pääministerinä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu