Pääministeriksi ja uudeksi pressaksi on tulossa vaihteeksi kauneutta ja edustavuutta. Perhe Sauli pressana matkustellessaan saa ansaitttua huomiota ja Jutta samoin pääministerinä. Tätä myötähäpeää onkin jo kärsitty tarpeesi .
Jutasta edustava PM
Hyvää tulossa
2065
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Itse en täysin pidä Urpilaisesta, mutta mitä seurannut vaalitenttejä, niin nainen puhuu järkeviä, hyvin valmistautunut ja on kivan "piikikäs". Ja onhan hän ihan silmääkin miellyttävä tavallaan.
tahansa kunhan ei kuulu Kokoomukseen tai Keskustaan. Kokoomus ja Keskusta ovat toimillaan jälleen aiheuttaneet maahan helvetillisen laman kuten Iiro Viinanen aikoinaan Esko Ahon kanssa.
Älkää punikit nuolasko, enenkuin tipahtaa!
Muuten, missä se Jutan gradu on, joko on löytynyt?
En paljoa kykypuolueesta huutelis kun on VM Jyrkillä 6 LYHYESSÄ matematiikassa. Eli missä on siinä se paljon mainostettu KYKY ?
että "Ei minun tarvitse osata laskea siihen meillä on hyviä virkamiehiä, minä teen päätöksiä eikä siihen vaikuta matematiikan numeroni." Se nyt on kumminkin parasta mitä Kokoomuksesta löytyy.
verkkosukkajutta on kyllä parantanut otettaan sitten alkuaikojen, mutta minulla ainakin ääni menee henkilölle muilla kuin ulkonäkökriteereillä. Tuntuu välillä että politiikka on muuttunut enemmänkin muistuttamaan kauneuskilpailuja.
Hyvää tulossa, kiitos kirj. kovin mieltä lämmittää.
Persujen kannattajana täytyy kuitenkin sanoa, että Jutta Urpilainen on muuttunut edukseen. Tällä en tarkoita ulkonäköä, vaan tapaa ottaa kantaa asioihin. "Rääkyminen" on loppunut ja sanavalmius on mahtavaa.
Kyllä Jutta on sanoisinko soiva peli
Kun saadaan Niinistö presidentiksi ja hyvin viimeaikoina petraantunut Urpilainen pääministeriksi, Suomen edustavuus alkaa olla kunnossa.
Muuten, näin viimeyönä hirvittävän painajaisunen, jossa Katainen meklaroi huutokaupassa Suomen Puolustusvoimia USA:lle.
Toivotaan, ettei tämä ole mikään enne, vaikka etiäisiä olenkin taipuvainen näkemään.
Arvaappa mitä Reetta oli sillai Jutan kanssa mitähän siihen olisi Hilary sanonut mustis varmaan ku on niiku isomman maan pikkupomo.
Onhan hän myynyt Suomea itse asiassa koko hallituksessa olo aikansa.
Eli, ei ole varsinaisia suomalaisten asioita ottanut koskaan esille.
Se on tuo työttömien asiakin jäänyt melkein taka-alalle sen jälkeen, kun perustettiin tämä työministerin virka, johon valitaan täysin kykenemättömiä henkilöitä, joilla ei ole itsellään minkäänlaista todellisuuskäsitystä työstä.
Kysyn vain, että olisiko työllisyystilanne yhtään heikompi, vaikka näitä kahden hallituskauden työministereitä ei olisi ollut lainkaan. Nekin rahat olisi voinut osoittaa pakolaiskeskuksiin.
Vittu joo unohtui kuka on Jutan oikee mies ei ´sasi vaikka se uimalakkinsa joka väliin on menossa hinkkaamaan.
Kyllä Jutasta olisi ikäihmisellekkin riemua. on sillain työtötekevän otteet. Mari yrittää vittuilla mutta Jutta se vaan muikistelee. Vänrikki nappulan mitoissa jos tappelu tulisi veikkaisi Juttaa . Majavansyöjä jyrkiboy saisi turpaansa.
Mari on sillai kynsijän näköinen jos se vittuuntuu ja rupee raapii. ole Jutta varovainen
Iso vaalee nami nami
ainoastaan niiden ihmisten puolue joilla jo menee hyvin, vaaliohjelma kertoo sen.
empä ole nähnyt missään Jutan ukkoo?
Demareissa on vain se huono puoli että kaikki lupaukset unohtuvat samoin tein. Ja tuloerot lähtevät kasvuun. Joten ei demareille.
Tämä turkulainen demari paras!
http://www.youtube.com/watch?v=1pobc_5cJXM