Kertokaa kreationistit järkevästi perusteltu syy siihen, miksi tämä ei olisi todiste siitä, että nisäkkäiden välikorvan luut ovat kehittyneet alaleusta?
http://www.sciencedaily.com/releases/2011/04/110413132949.htm
http://www.sciencedaily.com/releases/2011/04/110413132949.htm
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vaadit liikoja. Kretuiltah järkevästi perustellun syyn pyytäminen on kuin käskisi pingviiniä lentämään.
No tulisi edes jotain selitystä asialle...
Eikö kreationisteilla ole mitään sanottavaa tähän?
Järkevä perustelut sille on se että ei pidä uskoa kaikkea evokkigurujen vailla mitään tieteellistä pojhaa olevia utopistisia mielikuvitusleikkejä.
Kreationistin on helppo sanoa tuolle videon tekijälle että annahan poju todiste siitä että tuo kikkailusi pitää yhtä todellisuuden kanssa, sillä eihän tuossa todellakaan ollut muuta kuin hyvin venyvää luulemista koko juttu.
Siis äärimmäisen epäuskopttavaa, mutta olen jotottunut siihen etä mitä paksumpaa skeidaa maallikkoevokeille syötetään, niin sen paremmin se masituu. Johtuuilmeissesti henikisestä luovuttamisesta silloin oma järki ei enää pysy jutussa mukana niin sitten luotetaan siihenettä nuo toiset olisivat muka niin paljon oppineempia että kyllä he tietävät.
Eivät he tietenkään mitään tiedä, mutta osaavat taitavasti manipuloiden puhua skeidaa.
Itse asiassa on niin että mistä tahansa luusta saadaan vastaavin videoteknisin keinoin muotoiltua ihan mikä tahansa muu luu. Ja tätä nuo mediapellet käyttävätkin häikäilemättä hyväksi tämän tästä.
Netissä on aika lailla samankaltaisia evoluution "todisteita" joissa esim. joku fossiili venytetään ja viistotetaan ihan toiseksi eläimeksi.
Todellisuuden kanssahan näillä videoilla ei ole mitään tekemistä.
Missä sinä videon näit? Et tainnut edes katsoa koko linkkiä, koska siinä ei ollut tuosta aiheesta mitään videoa.
Alan kyllä kallistumaan sille kannalle, että jb/viksumpi/a./jne... on pelkkä trolli.
Juu, se on ollut tiedossa jo pitkään.