Persujen uho oli kovinta suunnilleen viikko sitten. Silloin oltiin menossa 30 prosentin kannatuksella hallituksen muodostajiksi. Soinista piti tulla pääministeri ja Halla-ahosta maahanmuuttoministeri ja mitä vielä.
Mutta kuinkas sitten kävikään. Uudet gallupit alkoivat paljastaa korutonta kertomaansa. Persujen kannatus ei ole lähelläkään 20 prosenttia ja on jo laskenut useita prosenttiyksiköitä huippulukemistaan. Ja keskiviikkona paljastui sekin, ettei Soini kannata samanlaista maahanmuuttopolitiikkaa kuin Halla-aho.
Persujen humala nousi nopeasti, nyt on jo laskuhumalan vaihe menossa. Sitä seuraa pian ankara krapula.
Mutta kuinkas sitten kävikään. Uudet gallupit alkoivat paljastaa korutonta kertomaansa. Persujen kannatus ei ole lähelläkään 20 prosenttia ja on jo laskenut useita prosenttiyksiköitä huippulukemistaan. Ja keskiviikkona paljastui sekin, ettei Soini kannata samanlaista maahanmuuttopolitiikkaa kuin Halla-aho.
Persujen humala nousi nopeasti, nyt on jo laskuhumalan vaihe menossa. Sitä seuraa pian ankara krapula.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Jotenkin tuntuu, että se krapula voi hyvinkin iskeä sinuun. :D
Katsotaan vaalit, hallituksen muotoutuminen ja sen jälkeistä aikaa jonkun matkaa.
Elämä jatkuu, eskoseni.
"Katsotaan vaalit, hallituksen muotoutuminen ja sen jälkeistä aikaa jonkun matkaa."
Jo nyt on päivänselvää, ettei rettelöivillä ja mahdottomia vaativilla persu-uunoilla ole Suomen tasavallan hallitukseen mitään asiaa. Pitäähän nyt sentään jokin tokku asioissa olla.
VOIHANH VIHATSU...JA MINÄ KUN JUURI OTIN LISÄÄ VIAGRAA ETTÄ INTO NOUSISI...
Soinin eurosakki repesi juutalaisvihan takia
Brysselissä seikkailevan kovapalkkaisen Timo Soinin (ps) EFD-ryhmä natisee liitoksissaan, koska englantilainen UKIP-puolueen europarlamentaarikko Nikki Sinclaire kyllästyi ryhmässä vallitsevaan juutalaisvihaan ja väkivallan lietsomiseen eroten EFD-ryhmästä.
Sinclaire mainitsee eronsa syyksi myös Soinin ystävän, ryhmän puheenjohtajana toimivan Nigel Faragen vihamielisen asenteen häntä kohtaan.
Sinclairen erokirjeen mukaan ryhmässä on mahdotonta työskennellä, koska ulkomaalaisvihamielinen, väkivaltainen ja antisemitistinen ilmapiiri on niin äärimmäisen voimakas. Sinclaire mainitsee tässä yhteydessä erityisesti italialaisen Liga Nordin, joka on EFD-ryhmän valtapuolue yhdessä Sinclairen ja Faragen UKIP-puolueen kanssa.
Soini aikoo jatkaa tässä sakissa, vaikka repeämä on tullut melkoisen painokkailla sanoilla, eikä Soinin mielestä EFD-ryhmän ilmapiirissä ole mitään ongelmia.
Espoon persujen puheenjohtaja jäänyt kiinni huumeista
Timo Soinin oman kaupungin Espoon perussuomalaisten puheenjohtaja Jarkko Korpi on tuomittu huumausainerikkomuksesta 90-luvulla. Tällä hetkellä Korpi vaikuttaa mm. Espoon perussuomalaisten valtuustoryhmän varavaltuutettuna.
Lähde: City-lehti
Eikö nämä gallupit ole kokkeliden Eero Jaguar Lehden tuotoksia, joita minä en juurikaan noteeraa.
Mikähän sulla on ääni kellossa, kun sunnuntai-iltana selviää kunkin puolueen äänimäärä. Persuilla voi olla iloiset ilmeet.
Jos persut pysyy vaalituloksissa nykyisissä gallup-luvuissa tai tippuu lisää alas, voidaan katsoa pahimmasta päästyn. Vuorovesi on niinsanotusti kääntynyt persujen kohdalla. Tästä eteenpäin voidaan odottaa vain laskua.
No voi hyvänen aika sentään, mikäs siinä on, ettei tämä iloinen persu juurikaan noteeraa Taloustutkimuksen gallupeja? Onko ilomielisellä jonkinlaista tätevyyttä esittää kritiikkiään, ja mikähän se kritiikki mahtaa olla?
TALOUSTUTKIMUS OY;N PERUSTAJA JA HALLITUKSEN PJ KOKOOMUKSEN KANSANEDUSTAJA EERO LEHTI
PUOLUEETON GALLUPPI VAI MITÄ ?
TALOUSTUTKIMUS OY ON KOKO KANSANEDUSTJA LEHDEN PERUSTAMA FIRMA
GALLUPITKO LUOTETTAVIA ?
Perussuomalaiset rötösherrat kiikkiin!
Vistbackan vaalirahasoppa, pääsihteerin petosjuttu.
Bärlundin petosjuttu
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2006/05/445542/perussuomalaisten-ryhman-ex-paasihteerille-ehdollista
Vistbackan vaalirahasoppa
http://www.iltalehti.fi/vaalit/2011041513552058_vl.shtml
On Persuilla talousasiat hallussa.
Voittajan on helppo hymyillä, eli oikeasti oikeisto oli jälleen oikeassa näissäkin vaaleissa! VirheVasukit kostaa jo maanantaina poliittisella yleislakolla Suomen laillista demokraattista hallitusta vastaan. Vitun pummit 😁
Harjavaltalaiselle ehdollista lasten hyväksikäytöstä
Harjavaltalainen Petri Nurminen tuomittiin kahden alaikäisen tytön seksuaalisesta hyväksikäytöstä, törkeästä rattijuopumuksesta, liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja ajoneuvorikkomuksesta yhden vuoden ehdolliseen vankeuteen ja sakkoihin Porin käräjäoikeudessa Kokemäellä.
Nurminen on tullut tunnetuksi siitä, että hän on tehnyt lukuisia valituksia ja kanteluita muun muassa julkishallinnon päätöksistä.
Nurminen käytti hyväkseen 15-vuotiasta tyttöä sekä tämän 13-vuotiasta ystävätärtä Harjavallassa. Kyse oli yhdestä kerrasta.
Vankeusrangaistuksen lisäksi Nurminen sai 240 euron sakot. Uhreille hän joutuu maksamaan korvauksia yhteensä 5 500 euroa.
(Satakunnan Kansa 13.1.09)
Petri Nurminen oli perussuomalaisten Satakunnan piiritoimikunnassa ja eduskuntavaaliehdokkaana.
(Pohjalainen 21.3.09)
Seinäjoella syytetään petoksesta
Hannu Haapasalmi
Seinäjokelainen perussuomalaisten kaupunginvaltuutettu Hannu Haapasalmi on syytettynä törkeästä petoksesta. Seinäjoen rikospoliisi vahvistaa tutkineensa Haapasalmea epäiltynä rikoksesta ja asia on siirtynyt syyttäjälle jo viime joulukuussa. 48-vuotiasta saneerausmiestä ja vahtimestaria Hannu Haapasalmea syytetään Seinäjoen käräjäoikeudessa törkeästä petoksesta.
Asianomistajia on tapauksessa yksi ja kyseessä on usean kymmenentuhannen euron rahasumma.
Petos muuttuu törkeäksi, jos sillä tavoitellaan huomattavaa hyötyä, aiheutetaan huomattavaa tai erityisen tuntuvaa vahinkoa tai rikos tehdään käyttämällä hyväksi vastuulliseen asemaan perustuvaa erityistä luottamusta. Minimirangaistus törkeästä petoksesta on neljä kuukautta ehdollista vankeutta ja maksimirangaistus neljä vuotta ehdotonta. Jos luottamushenkilö on tuomittu vankeuteen vähintään kuudeksi kuukaudeksi, voi valtuusto kuntalain mukaan erottaa hänet luottamustoimestaan.
(Pohjalainen 21.3.09)
Vennamon perintö hylätty
Suomen Maaseudun Puolueen (SMP) legendaarisen luojan Veikko Vennamon poika Pekka Vennamo kirjoitti 1. kesäkuuta Ylen nettisivujen kolumnissaan seuraavasti Perussuomalaisten lietsomasta rasismista.
“Erityisen vastenmielistä minulle on se, että Veikko Vennamon poliittisiksi perillisiksi julistautuneet perussuomalaiset ovat vajonneet muukalaisvihan ja EU-vastaisuuden suohon. Veikko oli itse siirtolainen ja tiesi hyvin, kuinka vaikeaa monilla karjalaisilla oli sopeutua uusien naapureidensa elämään erityisesti länsi-Suomessa, jossa heitä kaikin tavoin hyljeksittiin. Hän pyörisi haudassaan jos tietäisi, että hänen nimiinsä vannova puolue hyysää riveissään muukalais- ja siirtolaisvihamielisiä asenteita. Sama koskee EU-vastaisuutta, Veikko oli EU-jäsenyyden innokas kannattaja.”
Veikko Vennamo oli SMP:n pitkäaikainen puheenjohtaja ja Timo Soinin suurin poliittinen esikuva. Myös Pekka Vennamo toimi aikoinaan muun muassa SMP:n puheenjohtajana ja puolueen kansanedustajana. Perussuomalaiset on suora perillinen SMP:lle, joka perustettiin Suomen Pientalonpoikien Puolueen nimellä jo vuonna 1959. Näin Perussuomalaiset kuuluu viisikymppisenä yhtä lailla “vanhoihin puolueisiin”, joista Timo Soini jatkuvasti puhuu.
yllätys - positiivinen sellainen - on tulossa perussuomalaisille.
Timo Soini on nro 1 äänimäärissä suomessa.
PS suurin puolue.
Voiko enää paremmin mennä:?)
Vaalien jälkeen vasta soinisteja äänestäneitä kyrpii ja kovaa. He huomaavat, että taivas ei laskeutunutkaan maanpäälle, vaikka soini antoi niin ymmärtää.
natsimeininkiä
Urjalassakin natsimeininkiä
Rami Sipilä
Perussuomalaisten varavaltuutettu Rami Sipilä uhkaili vasemmistonuorten varapuheenjohtajaa Minna Minkkistä polttouunilla. Minkkinen teki asiasta rikosilmoituksen.
Sipilä poseeraa Facebook-palvelussa natsitervehdyksessä uusnatsijoukkion kanssa.
Kun Minkkinen kommentoi kuvaa, Sipilä kirjoitti seuraavaa:
Toivon sydämmestäni että krakovan läheisyydessä olevalla upeella leirillä laitettas uunit lämpiin sua ja kaikkia muita isänmaan pettureita varten. sieg heil.
Sipilä kehotti Minkkistä myös tappamaan itsensä ja kutsui häntä kommarihuoraksi.
Sipilä on kunnostautunut aiemmin muun muassa Facebook-ryhmillä Hakataan Teuvo Loman -heteroksi ja Autetaan somaliystävämme takaisin kotiin.
(IS 23.6.09)
Voisitte nyt pikkuhiljaa päättää, että syytättekö PS:ää liian suuresta vai liian pienestä mamukriittisyydestä.
Joensuussa perussuomalaisten pelleily tulee kalliiksi isoina kokouspalkkioina
Joensuun kaupunginvaltuuston eilisen kokouksen yhdeksäntuntiseksi venyttänyt Jouko Kärnä, kertoo Uudelle Suomelle “vaatineensa pelkästään demokratiaa”.
Perussuomalaisten listalta valtuustoon valittu Kärnä esitti itseään ehdolle kaikissa henkilövaaleissa ja vaati joka kerta suljettua lippuäänestystä. Puheenjohtajavaalin hän hävisi europarlamentaarikko Riitta Myllerille äänin 58-1.
- Se oli etukäteen sovittu juttu. Minä vaadin pelkästään demokratian ja kansan tahdon toteutumista, Kärnä pamauttaa. Hänen mielestään valtuustoryhmät pakottivat valtuutetut äänestämään ennalta sovitusti.
(Uusi Suomi 13.1.09)
Meidän pitää toki muistaa, että kyseinen perussuomalaisten edustaja halusi nimenomaan perussuomalaisen puolueen määrittelemää demokratiaa, joka mitä ilmeisimmin tarkoittaa Soinin yksinvaltaa.
Paitsi että TNS Gallupin edustaja myönsi, että raakadatassa PS:n kannatus on yli 20 prosenttia: http://www.iltasanomat.fi/vaalit2011/Onko huima Soini-luku totta/art-1288382114329.html
Julkisuudessa esitetyt luvut ovat "korjattuja lukuja", mutta itse vaaleissahan ei käytetä korjauskertoimai.
Ei ole into laimennut. Äänestämässä on käytyy ja nyt vaan rauhallisin mielin odotetaan vaalien tulosta.
Huominen päivä on vielä aikaa lähteä kauppakeskuksiin kiertelemään ja rohkaisemaan heitä jotka vielä epäröivät äänestämisensä kanssa.
Ääni Persuille on tärkeä!
KERRO VIELÄ LISÄÄ ! TÄMÄHÄN VOITTAA SEISKA LEHDENKIN !
Lähdetään siitä että tästä vielä rutkasti parannetaan:
http://www.satakunnankansa.fi/cs/Satellite/Satakunta/1194674892977/artikkeli/sk gallup perussuomalaiset jyraavat yha satakunnassa kokoomus sukelsi sdp suurin.html
Soini järkkää ökypalkkaa
EU-säännöt on Soinin säännöt
Brysselin ja Strasbourgin herraskaisuuteen viehtynyt europarlamentaarikko ja puoluejohtaja Timo Soini (ps) aikoo hoitaa kaverilleen törkypalkkaisen (8000 euron kuukaudessa) EU-viran harvinaisen härskillä pelillä.
Soinin Vapaa ja Demokraattinen Eurooppa (EFD)-europarlamenttiryhmässä on nimittäin avautunut julkiseen hakuun työtehtävä, johon on kuin sattumoisin räätälöity jokseenkin tarkat kriteerit.
Tehtävään haettavalla henkilöllä on oltava muun muassa seitsemän vuoden kokemus puolueen tiedotustöistä ja viidentoista vuoden kokemus mainostoimistoalalta. Ja tehtävään halutaan suomea täydellisesti taitava henkilö.
Ikään kuin sattumalta kaikki kriteerit täyttänee Soinille vuositolkulla vitsejä keksinyt Jukka Jusula. Varmaankin melkeinpä ainoana. Hän on ollut muun muassa juuri seitsemän vuotta Soinin leivissä poliittisia hauskuutuksia kehittävänä mainosmiehenä. Ja mainostoimistoalalla mies on ollut varmaankin sattumalta sellaiset viitisentoista vuotta.
EU-parlamentin poliittiset ryhmät saavat itse määrittää hakukriteerit työpaikkoihinsa, pidetään EFD:n asettamia reunaehtoja poikkeuksellisen rajaavina. Vaikka hakuilmoituksessa EFD-ryhmä kertoo nimenomaan pitävänsä kiinni tasa-arvoisista mahdollisuuksista paikkaa haettaessa.
Palkanmaksajana kyseiselle henkilölle on sitten tietenkin EU-parlamentti eli me kaikki tavalliset ihmiset. Soinin tai Jusulan mukaan hirmupalkkainen työpaikka ei toki ole pelattu suoraan Jusulalle. Uskokoon kuka haluaa.
Tony Halme keskittyi taksilla ajeluun, käytti piriä ja ammuskeli
Huumausaineiden vastustajana tunnettu perussuomalaisten edellisen kauden kansanedustaja, jonka ura loppui kun hän amfetamiinipäissään ammuskeli asunnossaan. Kovien huumeiden lisäksi Halme käytti steroideja ja hormoneja. Halme oli myös eduskunnan ahkerimpia taksilla ajelijoita, vaikka hän kampanjassaan oli luvannut olla ajelematta veronmaksajien rahoilla. Esimerkiksi pelkästään sairauslomansa aikana Halme ajeli taksilla 2600 euron edestä. Sairauslomalle johti tapahtumaketju, jossa Halme jäi kiinni törkeästä rattijuopumuksesta ja liikenteen vaarantamisesta.
Toki hän oli suuri kansanedustaja, jolla oli hallussaan oikea tieto. Hänen pettymyksekseen hän ei päässytkään eduskunnassa päättämään yksin kaikista asioista, mutta taksilla hän sai sentään ajella yksin.
Muistaakseni hän oli jo vuoden kansanedustajana ollessaan todellisessa vaarassa menettää henkensä ammuskeltuaan laittomalla käsiaseella Punavuoressa sijainneessa asunnossaan, jolloin hän huumehöyryissään osui vahingossa myös omaan päähänsä. Siitä kai varsinaisesti alkoi myös hänen sairauslomakierteensä.
Kaikki nämä onnettomat tapahtumat kuvastavat tietenkin vain sitä, miten epädemokraattinen maa Suomi on. Täällä ei saa edes kansanedustaja ammuskella huumeiden vaikutuksen alaisena ilman että viranomaiset ovat jo puuttumassa asiaan. Kyllä kansa sentään tietää.
Raiskaus-Danhammer taas yksi Persujulkkis
Vallankiihkossaan Perussuomalaiset haalivat ehdokaslistoilleen alituisesti kaikenkarvaisia turhanpäiväisiä julkimoita, joilla ei läheskään aina ole puhtaita jauhoja pusseissaan.
Eräs esimerkki tästä on “liikemies” Carl J. Danhammer, joka oli Perussuomalaisten kunnallisvaaliehdokkaana Ylöjärvellä vuonna 2004. Lisäksi Perussuomalaisten Pirkanmaan piiri oli jo hyväksynyt Danhammerin v. 2007 eduskuntavaaliehdokkaaksi kesällä 2006.
Danhammerilla, jonka alkuperäinen nimi on Jouko Juvonen, on taustallaan talousrikoksia Ruotsissa. Hän on saanut tästä myös vankilatuomion. Mutta ei siinä vielä todellakaan kaikki rikoksien rintamalta, tämän ohella Danhammer on saanut Ruotsissa tuomion raiskauksesta.
Suurimmat maineteot Danhammerilla liittynevät Ghanan kultakauppaan, jonka ansiosta hän on saanut “Ghanan prinssin” arvonimen. Lisäksi Danhammer on toiminut Matti Nykäsen managerina, ollut naimisissa Anu Saagimin kanssa ja levyttänyt musiikkia.
Perussuomalaiset joutuivat vasta Danhammerin raiskauksesta johtuneen julkisuuspaineen takia vetämään myös “Eestin Elviksenä” tunnetun Danhammerin eduskuntavaaliehdokkuuden pois marraskuussa 2006.
Monissa vaalipiireissä persukannatus jo yli 100%? Uusi stalinistinen poppoo on syntynyt Suomeen; persut.
Miksi Soini on unohtanut eduskuntaryhmänsä sihteeri Kari Bärlundin ryhmän kassasta kavaltamaan 170.000 euroa. Kavallettu summa oli verovaroista maksettavia kansliamäärärahoja. Eikä Soini ja Vistbacka muka tienneet mitään? Eip tietenkään, kun Bärlund on Soinin toisen lapsen kummisetä!
Onko Soinilla dementia vai peräti Alzhaimer? Kauheaa!!!
hs gallupin teki TNS on maailman johtava eli
Tilaa palstan RSS-syöte
MAMUKRIITTTINEN PS12.4.2011 11:040
hs gallupin teki TNS on maailman johtava,,, eli ISO RAHA. KUKA USKOO??Että se siitä kyselystä! Ison rahan oma kysely itseltään. Kuka uskoo??
Pelko on kova, että mamuktiittiset perrusuomalaiset saavat äänivyöryn!
PS12.4.2011 11:010
Perussuomalaisten kannatus on Helsingin Sanomien mielipidemittauksen mukaan vähentynyt selvästi viimeksi kuluneen kuukauden aikana.
Nyt perussuomalaisia äänestäisi TNS Gallupilla teetetyn kyselyn mukaan 16,9 prosenttia suomalaisista.
TNS on maailman johtava kyselytutkimuksiin perustuvan markkina- informaation tuottaja - osa WPP:n Kantar Groupia.
About The Kantar Group
The Kantar Group is one of the world's largest information, insight and consultancy networks. By uniting the diverse talents of more than 20 specialist companies – including the recently-acquired TNS – the group aims to become the pre-eminent provider of compelling and actionable insights for the global business community. Its 26,500 employees work across 80 countries and across the whole spectrum of research and consultancy disciplines, enabling the group to offer clients business insights at each and every point of the consumer cycle. The group’s services are employed by over half of the Fortune Top 500 companies. The Kantar Group is a wholly-owned subsidiary of WPP plc. For further information, please visit http://www.kantar.com/
Että se siitä kyselystä! Ison rahan oma kysely itseltään. Kuka uskoo??
Pelko on kova, että mamuktiittiset perrusuomalaiset saavat äänivyöryn!
http://www.vaalimanifesti.fi/index.php/allekirjoittajat
KATSOKAA KETÄ ÄÄNESTÄTTE !!! Nuiva Vaalimanifesti on kriittinen maahanmuuttopoliittinen vaaliohjelma. Allekirjoittajat, 13 Perussuomalaisten kunnallispoliitikkoa, sitoutuvat Manifestissa esiteltyjen tavoitteiden edistämiseen siinä tapauksessa, että he tulevat valituiksi vuoden 2011 eduskuntavaaleissa.
Manifestin allekirjoittajat katsovat, että maahanmuutto on eräs tämän hetken ja tulevaisuuden tärkeimmistä poliittisista kysymyksistä. Tähän asti harjoitetun huonon maahanmuuttopolitiikan yhteiskunnalliset ja taloudelliset seuraukset tulevat olemaan Suomelle kohtalokkaita, ja kurssin muuttamisella on kiire.
Hallitsemattoman maahanmuuttopolitiikan puolestajapuhujat, niin poliitikot kuin mediakin, syyttävät mielellään meitä suomalaisia nuivasta suhtautumisesta etenkin humanitaariseen maahanmuuttoon. Manifestin allekirjoittajat ovat sitä mieltä, että kielteisiin ilmiöihin kuten turvapaikkaturismiin ja suomalaisten sinisilmäisyyden röyhkeään hyväksikäyttöön tuleekin suhtautua nuivasti.
Olet jo nähnyt, millaista maahanmuuttopolitiikkaa saadaan äänestämällä nykyisiä valtapuolueita. Jospa et enää menisi halpaan vaan kokeilisit seuraavissa vaaleissa jotakin uutta?
Juho S.A. Eerola - 73
Kymen vaalipiiri • Kotka
Maahanmuuttotyöntekijä ja yrittäjä
Kaupunginvaltuutettu
Kaupunkisuunnittelulautakunnan jäsen
[email protected]
www.juhoeerola.wordpress.com
Jussi Halla-aho - 127
Helsingin vaalipiiri • Helsinki
Kielitieteilijä
Kaupunginvaltuutettu
Kaupunginhallituksen jäsen
Maakuntavaltuutettu
[email protected]
www.halla-aho.com
James Hirvisaari - 113
Hämeen vaalipiiri • Asikkala
Veturinkuljettaja
Kunnanvaltuutettu
Päijät-Hämeen maakunnallisen
maahanmuuttopoliittisen
ohjelman ohjausryhmän jäsen
[email protected]
http://james.hirvisaari.info/vaalit
Olli Immonen - 39
Oulun vaalipiiri • Oulu
Turvallisuusvalvoja
Kaupunginvaltuutettu
Seutuvaltuutettu
[email protected]
www.olliimmonen.net
Teemu Lahtinen - 237
Uudenmaan vaalipiiri • Espoo
IT-suunnittelija
Varakansanedustaja
Kaupunginvaltuutettu
Käräjäoikeuden lautamies
[email protected]
www.teemulahtinen.fi
Maria Lohela - 102
Varsinais-Suomen vaalipiiri •
Turku
Projektipäällikkö
Kaupunginvaltuutettu
Perussuomalaisten
puoluehallituksen jäsen
[email protected]
www.marialohela.fi
Heikki Luoto - 163
Pirkanmaan vaalipiiri • Tampere
Ohjelmistosuunnittelija
Kaupunginvaltuutettu
Käräjäoikeuden lautamies
[email protected]
www.heikkiluoto.fi
Heta Lähteenaro - 239
Uudenmaan vaalipiiri • Tuusula
Sairaanhoitaja (oikeuspsykiatria)
Kunnanvaltuutettu
Suomen Kuntaliiton
valtuuston jäsen
Tuusulan Perussuomalaiset ry:n
puheenjohtaja
[email protected]
www.hetalahteenaro.net
Johannes Nieminen - 242
Uudenmaan vaalipiiri • Vantaa
Filosofian ylioppilas, IT-kouluttaja
Kaupunginvaltuutettu
Monikulttuuriasiain
neuvottelukunnan varajäsen
[email protected]
www.nieminen.info
Vesa-Matti Saarakkala - 23
Vaasan vaalipiiri • Kurikka
MEP:n kotimaan avustaja
Perussuomalaisten apulaispuoluesihteeri
Varakansanedustaja
Kaupunginvaltuutettu
Kaupunginhallituksen jäsen
vesa-matti.saarakkala@
perussuomalaiset.fi
www.saarakkala.fi
Pasi Salonen - 251
Uudenmaan vaalipiiri • Vihti
Ostaja
Kunnanvaltuutettu
Maakuntavaltuutettu
Vihdin Perussuomalaiset ry:n
puheenjohtaja
[email protected]
www.pasisalonen.net
Riikka Slunga-Poutsalo - 255
Uudenmaan vaalipiiri • Lohja
Yrittäjä
Kaupunginvaltuutettu
Puoluevaltuuston jäsen
Lohjan Perussuomalaiset ry:n pj
[email protected]
www.poutsalo.com
Freddy Van Wonterghem - 86
Kymen vaalipiiri • Kotka
Liikkeenharjoittaja
Kaupunginvaltuutettu
Maahanmuuttotoimikunnan jäsen
[email protected]
http://wonterghem.blogit.uusisuomi.fi
PS Ei kannata välittää lokakampanjoista, joita tuntuu riittävän, sillä nämä ovat pakolais- ja maahanmuuttovaalit !!!
JA ÄLKÄÄ TAAS SENSUROIKO TÄTÄ, KOSKA PITÄÄHÄN OLLA VERTAILU KOHDE JA JONKINVERRAN SUVAITSEVAISUUTTA. VOISIHAN SITÄKIN KOKEILLLA VAIHTEEKSI ???
Suomi suomalaisille ja EI isolle rahalle ja TEIDÄN ISOLLE EUROSTOLIITOLLE!!! EI, EI JA EI! JA KYLLÄ, KYLLÄ JA KYLLÄ SUOMELLE ITSENÄISENÄ OSANA EUROOPPAA!
MAMUKRIITTINEN PS
On Elvis Soini ja roudarit. Persuilla on vain yksi tähti. Kun Soini sammuu, lurpahtaa koko puolue takaisin pimeyteen.
" Persujen humala nousi nopeasti, nyt on jo laskuhumalan vaihe menossa. Sitä seuraa pian ankara krapula. "
Aloittaja ei taida olla viinamäenmiehiä, koska hän ei tiedä, mitenkä persujen suuri vaalivoitto otetaan vastaan. Jo vaalipäivän aattona kevyesti harjoitellaan, jotta äänestys sujuisi virheettömästi. Vasta sunnuntai-iltana otetaan varsinainen vaalikänni, ja krapulavaiheeseen päästään vasta maanantaina.
Perinteinen persumies ei siten ole vielä krapulassa, vaan nyt ollaan vasta "käynnistämässä konetta". Siksi minäkin otin juuri äsken pari konjakkia.
Kokoomus ajaa kaikkien asiaa. Kokoomus on tie paremminvointivaltioon.
Äänestä Kokoomusta!