http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite/Kotimaa/1194674923741/artikkeli/kevaan lampoennatys rikki lahdessa tampereella lampimampaa kuin vuosi sitten.html
15km sekunnissa,apuuuvaaa, siinä tukka lähtee tai tupee ainakin
15km sekunnissa,apuuuvaaa, siinä tukka lähtee tai tupee ainakin
Vastaukset 4
Vanhimmat
No jumalavita! Täytyypi nostaa purjeet! Jos omistais kuumailmapallon, ni nyt pääsis vennäälle minuutissa!
Eikö niille oo kukaa kertonu, että aprillipäivä meni jo.
tää on selkeää vaalisabotointia että kansa pysyy sunnuntaina sisätiloissa ja
ennakoitu äänestys% jää alhaiseksi. Kaikkea se Aamulehti keksii.
Noin kovat tuulenpuuskat repisivät jopa kerrostalot mukaansa ja Näsinneula muuttuisi jättimäiseksi keihääksi ja äänestäjät lentäisivät vähintään naapurikuntaan asti.
Jos oikeasti tulisi noin kovia tuulenpuuskia Pirkanmaalle siellä kuolisi suurinosa ihmisistä tuulenpuuskien pyyhkäistessä koko maakunnan maantasalle ja presidentti julistaisi hätätilan koko Pirkanmaan alueelle jonka jälkeen Suomesta lähtisi virallinen avunpyyntö EU-maihin ja Venäjälle.
Onneksi noin kovia tuulenpuuskia ei oikeasti ole kuitenkaan tulossa Pirkanmaalle eikä mihinkään muuallekkaan vaikka Imatran ja Lappeenrannan suunnalla tuollaiset puuskat toisivat töitä rajavartioille laittomien rajanylitysten johdosta joita noin kovat puuskat aiheuttaisivat jopa 100000 alle tunnissa.