IFK on STADIN 1 ja kohta SUOMEN MESTARI !!!
narrit on täyttä paskaa sori vaan.
haha mites nyt narripellet
20
527
Vastaukset
- 19+20
No kun ifkis ei oo edelleenkään muita kun hesalaisia. ei yhtään stadilaista. repikää siitä.
- HifkSuomenMestari11
Ainiin sehän oli itä-helsingin jokerit eks ollu
en ite oo kotosi kontulasta sanos terveisiä niille sun hesalaisille
Jääkiekkoseura Helsingin Kojootit Kojo Ry perustettiin 1974. Seura tunnettiin aluksi nimellä Kontulan Jokerit, nykyisin parhaiten nimilyhenteestä "KoJo".
Kojo.fi
=) - joojoo
HifkSuomenMestari11 kirjoitti:
Ainiin sehän oli itä-helsingin jokerit eks ollu
en ite oo kotosi kontulasta sanos terveisiä niille sun hesalaisille
Jääkiekkoseura Helsingin Kojootit Kojo Ry perustettiin 1974. Seura tunnettiin aluksi nimellä Kontulan Jokerit, nykyisin parhaiten nimilyhenteestä "KoJo".
Kojo.fi
=)Kontulan Jokereilla ei ole mitään tekemistä Helsingin Jokerit -nimisen SM-liigaseuran kanssa.
Onko Itä-Helsinki mielestäsi muuten jotenkin alempiarvoisempaa aluetta kuin keskustan seutu? Vai miksi moinen kuittailu? Minä olen idästä ja ylpeä siitä, että Jokereilla on itähelsinkiläinen leima, joten nuo pilkkakirveet eivät minua hetkauta.
Kylläpä ilmensit upeasti reilua urheiluhenkeä. Olet ilmiselvästi sivistynyt ja asioista erinomaisesti perillä oleva henkilö, omakin kiekkoura lienee hieno? Pääsit ihan ytimeen, tästä juuri on kyse....vai onko sittenkään?
No, ei tosissaan, jos puhutaan, niin Jokereilta tuli ainoa miehekäs vastus, sen voi kaiketi jo nyt todeta, vaikka ainakin yksi matsi vielä on jäljellä. siinä sarjassa olisi voinut käydä miten vain, mutta punaiset olivat onnekkaampia tällä kertaa. Hyvälle vastustajalle pitää antaa reilu tunnustus.
Ensi kauden paikallispelejä jo innolla odottaen. Ne ovat kuitenkin homman suola.- HifkSuomenMestari11
HIFK ON SUOMENMESTARI SUOMENMESTARI 7 KULTA
ja jokereilla vaivaiset 6 toivottavasti timo jutila tulee ens vuonna jokereiden valmentajaks ni alkais toi peliki sujuu paremmi:D- jooh2
HIFK = Perustettu 1897: 7 mestaruutta.
Jokerit = Perustettu 1967: 6 mestaruutta.
Kaikki on suhteellista. - FAKTAT ESIIN
jooh2 kirjoitti:
HIFK = Perustettu 1897: 7 mestaruutta.
Jokerit = Perustettu 1967: 6 mestaruutta.
Kaikki on suhteellista.HIFK ei aloittanut tuolloin jääkiekkoa vaan jääkiekon HIFK aloitti vasta 1929. 1897 koko suora on perustettu. Silloin oli muita lajeja mutta ei jääkiekkoa. Ensi kerralla muista tarkistaa ennen kuin levität tuota paskaa.
- joojoo
FAKTAT ESIIN kirjoitti:
HIFK ei aloittanut tuolloin jääkiekkoa vaan jääkiekon HIFK aloitti vasta 1929. 1897 koko suora on perustettu. Silloin oli muita lajeja mutta ei jääkiekkoa. Ensi kerralla muista tarkistaa ennen kuin levität tuota paskaa.
Haha, täällä Jokeri-ketjuissahan muiden joukkueiden trollit tunnetusti itse puhuu pelkkää faktaa :D
- HifkSuomenMestari11
Kakka tuli housuun.
- 1+16
Keskinäiset pelit tällä kaudella 7-6 Jokereille. Jokerit on stadin ykkönen. ifki ehkä hesan.
- 16+1=7
Keskinäisiä otteluita oli 14 kpl, joten yritäpä laskea uudelleen (vaikka allesi, jos et muuhun pysty).
Ps. HIFK on Suomen mestari 2011!!! - HIFK!!!!NORDIS
MItäs sä oikein selität pelit on 7-7 vitun urpo ja hifk parempi sijoitus
- narrifk
Tätä se on joidenkin fanien elämä - oman joukkueen menestys ei kiinnosta, vaan keskitytään haukkumaan toisia.
ONNEA IFK! - hgvbvh r7ifghiszhbkg
HAISTAKAA KAIKKI NARRIFANIT ELTAANTUNUTTA VITTUA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! HIFK SUOMEN MESTARI 2011!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- sinisilmäisiä nuijia
Luuletteko te HIFK-fanit, että venäläisten invaasio päättyy Jokereihin? Jokerit ostaneilla venäläisillä on fyffeä yhteensä vaatimattomat 15 miljardia euroa. Ne voi ostaa vaikka Suomen liigajoukkueet ja SM liigan myös eikä se tuntuisi niiden pussissa mitenkään.
Jotta te tollot tajuaisitte paljonko toi 15 miljardia on, niin Suomen valtion vuosibudjetti n. 50 miljardia euroa. Eli näillä jampoilla on hilloa 1/3 Suomen budjetista.
Jokerit on vasta alkua venäläismijardöörien kaupoille. Kyllä HIFK faneillakin kohta hymy hyytyy kun sekin seura siirtyy Venäjälle.
Mutta ilakoikaa nyt tollot sen aikaa kun iloa piisaa.- Hjallisson
Urpo hei... HIFK:iläiset on isänmaallisia suomalaisia! Ei mitään maanpettureita kuten noi pellehermannit. Siinä on vissi ero.
- tumekki
Hjallisson kirjoitti:
Urpo hei... HIFK:iläiset on isänmaallisia suomalaisia! Ei mitään maanpettureita kuten noi pellehermannit. Siinä on vissi ero.
Osui ja Upposi, Volgaan!
- jatkuu....
Hei uunot !! Ei slobot ostaneet Jokereita, ne osti Hartwall Areenan.
Jos ja kun Jokereiden KHL retki onnistuu, rahallisesti ja/tai pelillisesti, tulee 2-3 SM-liiga jengiä tekemään saman tempun. Aivan varmasti.
HIFK , Tappara, Ilves, jos saavat uuden ison hallin. Espoossa se jo on. - Tumekki
jatkuu.... kirjoitti:
Hei uunot !! Ei slobot ostaneet Jokereita, ne osti Hartwall Areenan.
Jos ja kun Jokereiden KHL retki onnistuu, rahallisesti ja/tai pelillisesti, tulee 2-3 SM-liiga jengiä tekemään saman tempun. Aivan varmasti.
HIFK , Tappara, Ilves, jos saavat uuden ison hallin. Espoossa se jo on.Iivanat tulevat ostamaan myös narrit.
Ensin ponitalli ja sitten narrit...
Paikallispeli Pietaria vastaan, lievästi sanoen huvittavaa.
- kaalitölkki
Miten nikerit hoitaa ugh ughin venäjäksi?
itisutaa itisutaa!
Muahahahahaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1343060- 71630
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221354Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371041
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381022Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47954
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36897