äänestän sittenkin kokoomusta. Huomenna alkaa arki, eikä silloin läpän heitolla pärjätä.
Varomattomat puheet tänä iltana voi saada jo huomenna Eurooppaan rahoituskriisin
Varomattomat puheet tänä iltana voi saada jo huomenna Eurooppaan rahoituskriisin
Vastaukset 36
Vanhimmat
Tuollainen ihminen ei osaa eikä uskalla tehdä mitään mikä ei ole uutta. Ei pidä olla avuton.
Kokoomuksen vaalimainos eilen päivälehdissä kertoi, kuka puolue uskaltaa tehdä mitä ja mikä puolue sitten palaa menneisyyteen ja Impivaaraan.
Nimi siis avoimeen vekseliin, jossa José palmumaasta edunsaajana?
Naurun paikka - mutta ei meidän päässämme.
Ulkomaankauppammeko muka loppuu, jos ei lähetetä ilmaista rahaa ulkomaille? Ei Ruotsikaan tuollaisia lunnasrahoja maksa siitä, että saa leikkiä teollisuusmaata..
KOKKARIT -TOIVO SEDÄN PUOLUE...
Kokoomuksen Eero Lehti paljastui Ylen to 15.4. gallupien laatijaksi:
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=488963
Kokoomuksen Eero Lehti omistaa mm. Taloustutkimuksen ja Research Insight Finland:in.
Tutkimusten tuloksilla voidaan ohjailla kansaa ja vaikuttaa kansaan.
Lehtiyhtymä on kokoomuslaisen kansanedustajan Eero Lehden omistama sanomalehtitalo. Yhtymä omistaa myös 5 lehtipainoa.
Lehtiyhtymän lehdet:
Helsingin Uutiset
Tuusulanjärven Viikkouutiset
Hyvinkään Viikkouutiset
Iltalohja
Imatralainen
Karkkilalainen
Lappeenrannan Uutiset
Länsiväylä (Espoo, Kirkkonummi)
Mäntsälän Viikkouutiset
Nurmijärven Uutiset
Riihimäen seudun Viikkouutiset
Tamperelainen (Tampere)
Turkulainen (Turku)
Tuusulanjärven Viikkouutiset
Vantaan Sanomat
Vihdin Uutiset
Aamuposti (Hausjärvi, Hyvinkää, Loppi, Nurmijärvi, Riihimäki)
Keski-Uusimaa (Järvenpää, Kerava, Tuusula)
Länsi-Uusimaa Lohjan ympäristö
Sipoon Sanomat
Uusimaa (Porvoo, Askola, Pukkila, Myrskylä, Loviisa)
Research Insight Finland Oy: tilikauden tulos: 305 000 €
Hallituksen jäsenet Kaupparekisterissä Puheenjohtaja: Lehti Eero Heikki (kokoomus kansanedustaja)
Varsinainen jäsen: Mäki Juri Mikael (kok.)
Varsinainen jäsen: Hakanen Jorma Antero (kok.)
Varsinainen jäsen: Matsi-Koistinen Ulla Marjattav (kok.)
Lähde: Kaupparekisteri
Taloustutkimus oy: tilikauden tulos 992 000 €
Hallituksen jäsenet Kaupparekisterissä Puheenjohtaja: Lehti Eero Heikki (kokoomuksen kansanedustaja)
Varsinainen jäsen: Aalto Juha Martti (kok.)
Varsinainen jäsen: Matsi-Koistinen Ulla Marjatta (kok.)
Varsinainen jäsen: Lehti Ulpu Ulla Aili (kok.)
TNS Gallup Oy: tilikauden tulos 1 070 000 €
Hallituksen jäsenet Kaupparekisterissä Puheenjohtaja: Richards Trevor John
Varsinainen jäsen: Mesimäki Reijo Sakari ( kok.)
Varsinainen jäsen: Segercrantz Göran Magnus
Eero Lehti: Tulot ja varallisuus 2005
Ansiotulo
222 232,66 e
Pääomatulo
1 067 224,94 e
Varallisuus
7 194 370, 00 e
Vero%
32 %
Lehdellä oli Suomen suurin vaalibudjetti vuoden 2007 vaaleissa, 119 335 €.
No nyt kyllä pomppas.
Ette muuten hauku ainakaan Helsingin Uutisia.
Se on ollut jo Vuosia ainut oikeiden totuukisen puhuja Hesassa.
Ainut lehti jota edes kannattaa lukea, jos tahtoo tietää oikeita asioita, eikä vain Hesarin pakkosyöttämää esipureskeltua ”totuutta”.
Omat tietoni perustuu lähinnä tuon lehden tiedonantoon.
Ainakin A.-P.Pietilä on kirjoittanut todella hyviä ja totuudenmukaisia totuuksia mamuilusta politiikassa.
Kannattaa tutustua aluksi vaikka näihin :
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/40079-viharikokset-peitetaan-uskonnolla
malli lause : Maahanmuuttajien lapsiinsa ja naisiin kohdistamat pahoinpitelyt, vainoamiset ja ympärileikkaukset ovat jatkuneet vuosia ilman, että sosiaaliviranomaiset ovat tehneet lastensuojelu- tai rikosilmoituksia. Kaiken takana on pelko. Asioista ei uskalleta puhua, koska media leimaa puhujat rasisteiksi.
Maanmuuttoministeri Astrid Thors tietää tyttöjen vuosikausia jatkuneesta alistamisesta, mutta ei tee mitään, koska joutuisi arvostelemaan omaa maahanmuuttopolitiikkaansa.
http://www.helsinginuutiset.fi/Uutiset/Kolumnit/Tyttojen-alistaminen-alkaa-paivakodista
malli lause : ”Poikaani ei saa nukuttaa kerrossängyssä, jonka yläpetillä tai viereisessä vuoteessa on tyttö”. Isä vaatii uskontoonsa ja kulttuuriinsa vedoten, että suomalaistytöt on eristettävä oikeauskoisista pojista.
Kellään ei ole erioikeuksia uskontonsa tai ihonvärinsä vuoksi, eikä ketään tulee syrjiä uskonnon, kulttuurin tai ihonvärin perusteella. Tämä perustuu lakiin syrjinnän kieltämisestä.
Koska tarina on Suomesta, päiväkodinohjaajat hyväksyvät maahanmuuttajien erioikeudet. Oikeauskoisia poikia kohdellaan päiväkodeissa jo pienestä pitäen etuoikeutettuina. Naisten alistaminen alkaa jo kapaloiässä, Suomessa. Mitä sanovat lapsi-, nais- ja ihmisoikeusjärjestöt?
Maahanmuuttoministeri Astrid Thors, oikeusministeri Tuija Brax ja tasa-arvoministeri Stefan Wallin ovat tietoisia tapahtumista suomalaisissa päiväkodeissa.
Suomalaislasten vanhemmat reagoivat kiihtyvällä tahdilla omilla jaloillaan ja vaihtavat asuinalueita, kouluja ja päiväkoteja.
Helsingin Uutiset 18.4 2010 sivu 5 :
http://www.helsinginuutiset.fi/Uutiset/Uutiset/Haasteet-kiinnostavat-maahanmuuttajia
-Onko meille työtä tarjolla, jos käymme koulun, kysyy Mohamud Musse Abdujamal yleisön joukosta.
http://www.helsinginuutiset.fi/Uutiset/Paivan-Puheenaihe/Ulkomaalaiset-viihtyvat-Suomen-vankiloissa
http://hotel-217.srv.hosting.fi/blogit/rahan-perassa/14340-tuloja-pitaisi-olla-30000-euroa
Tavallaan olen ihmetellytkin koska tiesin Eero Lehden Kokoomuslaiseksi, mutta A.P.Pietilä puhuu ainakin tavallisen ihmisen kieltä. Enkä ole ikinä nähnyt lehdessä puolueellisuutta.
SOPULIT JUOKSEVAT LAUMANA KATAISEN PERÄSSÄ...
MITEN SOPULIEN KÄVIKÄÄN
HARKINTASI PETTI
Kyllä näkee, miten vähän ihmiset ottaa selvää asioista.
Kokoomus saa nyt varmasti minunkin äänen.
Minulta ei Kokoomus, eikä myöskään persut ääntä saa. Sillä se menee koko kansan Keskustaan.
Muistitko antaa äänesi "mainettaan paremmalle" Kangelle?
Mie tua kirjutin lappuun numeron 69 ja luisäsin vielä nimen Matti, jotta tuli selväksi.
NO MIKSI OLETTE TÄLLÄ PALSTALLA..EHKÄ KUITENKAAN ETTE OLE VARMOJA
Persujen äänestäminen on kasvava riksi Suomelle.
Luepas nyt tämä ensin: Britannia ei osallistu EU:n kriisimaiden tukemiseen:
http://www.telegraph.co.uk/finance/economics/8456275/Britain-will-not-join-eurozone-bail-out-fund.html
Katainen on väittänyt, ettei kyseessä ole euron kriisi, vaan koko Euroopan. Mutta silti Britannia jää pois, Ruotsi todennäköisesti myös ja mahdollisesti jopa Saksa. Katainen ja Kiviniemi ovat jäämässä yksin. Myös ekonomistit kääntyvät heitä vastaan.
Sanokaa EI suomalaisten veromiljardien laivaamiselle Etelä-Eurooppaan!
Suomella ei todellakaan leikitä, sanoi katainen.
Jaat Suomen varat olivin purijoille. Miksi kokoomuksesa on niin paljon tyhmiä?
Korot jo nousseet Soinin löysien puheitten takia. Kohta asuntovelalliset ovat tosi kusessa. Kiittäkööt sitten Soinia, kun vallesmannin vasara alkaa paukkua pakkohuutokaupan merkiksi.
Persut sen tekee kehottamalla, että älkää maksajo velkojanne.
korot nousevat kosk euron vakauteen ei luoteta..
EURON ARVO TULEE PUTOAMAAN RAJUSTI JA EURON PÖNKITTÄMISEKSI JA PANKKIEN RISKIEN MINIMOIMISEKSI NOSTETAAN KORKOTASOA
Eipähän leikitä ja siks ääni meni Halla-aholle.
Kokoomus ajaa kaikkien asiaa. Kokoomus on tie paremminvointivaltioon.
Äänestä Kokoomusta!
Miksi tulit tänne aukoo tyhmää kitaasi?
Aloittajalle : Harkitseva äänestäjä
Ota vaan riski ja äänestä kokoomusta ne kyllä osaa kusettaa kaikkia paitsi super-rikkaita.
Kokoomus puolustaa vain rikkaita. Superrikkaat tarvii jopa lapsilisiäkin ja moni-multi-miljonäärit tarvii sos tukea. Köyhät ei tarvi mitään, koska niille putoo murusia rikkailta.
Persut ovat kautta aikain ainut puolue joka on eduskuntavaalien välillä puolustanut suomalaisia. Siksi minä äänestin Persuja, jotta suomalisen ääni kuuluisi eduskunnassa ja EU.ssa ja Euroopassa.
Ja äänestän 4 v kuluttua uudestaan, jos vielä elän.
ja höpö, höpö
Ääänestä vaan kokkareita, vievät keskustan ja vihreiden kanssa köyhien ihmisten viimeisetkin rahat eurooppaan jaettavaksi velkaongelmaisille maille, ja niitä kyllä jatkossa tulee riittämään!!!
olet jo myöähässä
äänestimme naapurin ex kokkarin kanssa myös persuja
Miksi koilotat tyhmyytesi täällä?
Nyt leikitään Suomella ja vedetään läpän heitolla ihmiset harhaan.
Ei pure Kataisen satuilu Suomen tuhosta!
Minäkin pitkän harkinnan jälkeen äänestin persuja. Kriisiä on jo ihan riittävästi ja persut koettavat sitä jarruuttaa.
Nyt pitää pysäyttää Katainen joukkoineen ennen kuin Suomen talous on tuhottu. Aika merkittävät tuhot kokoomus onkin saanut jo aikaan. Ehdottomasti ääni Perussuomalaisille
"Ehdottomasti ääni Perussuomalaisille"
No ei tulis' mieleenkään !
Ja vaikka tulis' menis' heti pois !
http://peruss.wordpress.com/
Lähdemme äänestämään, mutta persut ei saa meiltä ääniä, vaan kokoomus.
että miten paljon huonommin kokkarit olisivat pienituloisten ja pienyrittäjien asioita vielä hoitaa??
Tämä hallitus on ollut sosiaalisempi kuin edellinen hallitus, jossa oli demarivaltiovaltiovarainministeri. Pienyrittäjien asioita on hoidettu monela tavalla.