Paperistakin saa otettua sormenjäljet, Äänestyslippuja säilytetään 4 vuotta Aluehallintoviraston keskusarkistossa, Biobpassirekisterissä on sermonjälkesi
Äänestyshanskat http://youtu.be/K61DqTLqX5U
Äänestyshanskat http://youtu.be/K61DqTLqX5U
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
kävin äänestääs, koska poliisilla on jo mun sormenjälejet. äänestin muutos2011:sta ehdokasta.
hullu
Miks niitä pitää siel säilyttää niin monta vuotta?
Mäkin kävin äänestämässä ja Poliisilla on jo mun sormenjälkinäytteet joissa on vähän pikaliimaa.Nyt niillä on sit vissiin mun uloste ja sperma näytekkin (äänestyslipuke)
Edellinen länkytys oli nikkivarkaan märkien unien tuote, ei minun kirjoittamani.
Katsoitteko muuten sen äänestystilan kattoon kun kävitte äänestämässä? Nii-in, ettepä tainneet katsoa! Juuri siksi ne valvontakamerat sinne on asennettukin. Siinä ei äänestyshanskat auta kun multiresuluutiokamera skanneroi koko äänestäjän ja lapun numeron.
Ei niistä sormenjäljistä selviä, mikä on kenekin, kun ne äänestysliput menee siihen suureen astiaan ja sekoittuu keskenään.
Sormenjäljestä saa CITRIT näytteen ja siitä selviää missä henkilö liikkuu.Myöhemmin HE tulevat ja tekevät kaikille äänestäneille rectum tarkastuksen.Yleensä tämä tarkastus suoritetaan kohdehenkilön nukkuessa.
JA TAMPONISTA SAA VITUN JÄLJET
Ettäkö kaikkien persuja äänestäjien perseet on nyt rassattu? Khihihihi... :)