Historiallinen päivä 17.4.11

Tämä päivä on historiallinen. Se tullaan muistamaan. Sitä voidaan verrata kommunismin romahtamiseen ja Berliinin muurin kaatumiseen.

Tämä on käänteen tekevä päivä. Sen myötä muuttuvat maahanmuutto-, sosiaaliturva- ja työllisyyspolitiikka. Tämän jälkeen asioista keskustellaan vapaasti niiden oikeilla nimillä. Nyt koittaa vapaus, oikeus ja tasa-arvo.

Nostakaa lipun salkoon.

Käykää äänestämässä, niin voitte sanoa olleenne muuttamassa yhteiskuntaa kohti parempaa.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sepä hyvä. Oma ehdokkaani onkin luvannut muuttaa Suomen maahanmuuttokäytäntöä vapaampaan suuntaan.

Äänestä

Älkää hyvät Suomalaiset
antako enää näissä vaaleissa perinnepuolueiden kusta teitä silmään katteettomilla lupauksilla. Viimeiset neljäkymmentä vuotta tilanne on jatkunut samana ja pahentunut. Nyt ei ole enää varaa pelleilyyn ja sinisilmäisyyteen. Nyt on aika kokeilla jotain aivan muuta poliittista nokkimisjärjestystä. Poliitikkojen lupaukset lapsiperheistä, vähäosaisuudesta ja työttömyydestä ovat osoittautuneet yhtä tehokkaiksi kuin vuosikymmeniä maksettu kehitysapu. Kehitysavulla ei ole saatu mitään muuta aikaan kuin lisää kurjuutta koska kurjien määrä on räjähtänyt käsiin esim, rokotteiden ansiosta. Sama kaava pätee Suomenkin asioihin. Lapsilisiin myönnetään 40 sentin korotus ja tuolla rahalla ei köyhistä köyhinkään tee yhtään mitään mutta valtion kassaan se tekee monen miljoonan kuopan. Me emme tarvitse näin huonoa politiikkaa. Äänestäkää persuja niin asioille annetaan edes mahdollisuus muuttua. Älkää antako kenenkään enää koskaan kusta teitä silmään.

Äänestä

Nostetaan ylös, jotta ihmiset ymmärtäisivät käydä äänestämässä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LJT49/62 kirjoitti:

Tämä päivä on historiallinen. Se tullaan muistamaan. Sitä voidaan verrata kommunismin romahtamiseen ja Berliinin muurin kaatumiseen.

Tämä on käänteen tekevä päivä. Sen myötä muuttuvat maahanmuutto-, sosiaaliturva- ja työllisyyspolitiikka. Tämän jälkeen asioista keskustellaan vapaasti niiden oikeilla nimillä. Nyt koittaa vapaus, oikeus ja tasa-arvo.

Nostakaa lipun salkoon.

Käykää äänestämässä, niin voitte sanoa olleenne muuttamassa yhteiskuntaa kohti parempaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu