Vankeusrangaistus homoilusta?

Rirata

Homoseksuaaliset teot ovat eräitä raskaimmista rikoksista, sillä niiden uhrina on suoraan Jumala ja Hänen laatimansa järjestys. Ihminen ei riko ainoastaan kumppaniaan, vaan myös Herraansa vastaan. Kaikissa niissä maissa, joissa korkea, Raamattuun pohjautuva moraali on säilynyt, on homoseksuaalisista teoista voimassa vankeusrangaistus. Mielestäni tämä käytäntö tulisi ottaa Suomeenkin, jos ja kun yhteiskunta palaa kristillisille juurilleen. Toki niissä harvoissa tapauksissa, joissa homo itse on valmis tekemään parannuksen, on rangaistus kristinuskon vastainen. Tämän mahdollisuuden tosin soisin mihin tahansa rikokseen syyllistyneelle.

7

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on aika herätä

      Juu juu on se kumma kun hihhuleita huolettaa homoseksuaalit, vaikka uskonnolisessissa piireissä jyllää pedofilia. Maailmassa on kuule suurempiakin ongelmia kuin jotkut homot. Tommosista kommenteista pitäisi poliisi tulla kotiin haastattelemaan kiihotuksesta kansanryhmää vastaan. Taidampa tehdä ilmoituksen asiattomasta viestistä.

      • Rirata

        Miten voit verrata homoseksuaalisuutta pedofiiliaan? Enkä halua kiihottaa ketään homoja vastaan, vaan ensisijaisesti julistaa heille evankeliumin. Jos he ottavat vastaan sanan pelastuksesta, ei heillä ole enää mitään syytä jatkaa homoina. Ja kyllä minä näen konservatiivisen heteroseksuaalisuuden murentumisen vakavana uhkana perheille.


    • uskova pano

      mainioo häkki heilahtaaki ensimmäisenä noille lipeville saarnamiehille
      onkos suuseksi raamatun mukaan synti
      yks helluntaiuskovaki otti homokaveriltaan poskeen uimahallin vessassa ja itki illalla puhelimessa synnintunnossa naispuoliselle uskonsisarelleen joka sattui olemaan minun ex avopuolisi.
      joo ja sitten oli toinen uskon avulla seksipakkomielteestä eheytynyt eläimiin sekaantuja
      komeesti todisti raamatusta mutta polki sitten lehmäänsä....

    • ongelma puhuu

      tuntuu olevan niin kova pakkomielle tuo homoseksuaalisuus aika monelle nk uskovalle,vai sanotaanko tekouskovalle, että johtop on että tukahdutettu homoseksuaalisuus on hihhuleiden parissa tavanomaista....ei kukaan normaali hetero jaksa jatkuvasti jauhaa homojuttuja, ellei hänellä ole ongelmaa sen kanssa.
      tosiuskovainen keskittyisi evankeliumiin ja agape rakkauteen.
      pervertikot ne itse jaksaa alapääasiaa koko ajan tapetilla pitää.ja hoitoon ei hakeuduta kun uskossa ollaan....
      jeesus poistaa ja eheyttää kaiken alkaen peräpukamista aina alkoholismiin ja luulosairauteen asti kertalaakista kaikki.
      siten uskovien tukahdutettu seksuaalisuus perversoituu jatkuaksi alapää kirjoitteluksi.
      olisi todella kauhea ajatus jos olisi totinen kristitty seurakunnassa jossa joku seko homokeskustelia tulisi uskonrauhaa sotkemaan tuollaisilla jutuilla.....

    • Rikosoikeudellisista seuraamuksista tulikin mieleen, että juuri tänään on tehty tutkintapyyntö vanhoillislestadiolaisten johdon pedofiliasalailun vuoksi.

      Puolustuskyvyttömän lapsen, vammaisen tai eläimen seksuaalinen hyväksikäyttö on törkeää väkivaltaa. Sen sijaan seksi kahden tasavertaisen aikuisen välillä, ovat he sitten samaa tai eri sukupuolta, on vain noiden kahden välinen asia, eikä sen pitäisi kiinnostaa ulkopuolisia.

      Ne kristittyenemmistöiset maat, joissa homoseksuaalisuus edelleen kielletään lailla ovat Saharasta etelään sijaitsevia Afrikan valtioita sekä joitakin pieniä Karibian ja Tyynenmeren saarivaltioita. Ihannoitko muissakin asioissa noiden maiden yhteiskuntajärjestystä? Jos vastaat kyllä, olet säälittävä tomppeli, jos vastaat ei, on mielipiteesi täysin arvoton.

    • hänkränä

      Raamatuussa sanotaan aivan selkeästi että, jos jokin ruumiinosa viettelee hakkaa
      se irti ja heitä luotasi.
      Uskovaiset hurskastelijat eivät vaadi seurakunnissaan olevien huoripukkien ja pedo-
      fiilien noudattavan Raamatun ohjeita. Onko Raamattu tuoltaosin väärässä?

    • seksi pravda

      tosiaan,kovin valikoivaa on tuo raamatun lauseiden toteutus....
      outoa toi jumiutuminen samaan asiaan homot ja homot ja homot. lesbot ,lesbot,lesbot.porno,porno,porno,abortti,abortti,abortti
      ts obsessio seksiin ja paha pakkomielle
      en oudoksu lainkaan...koska
      lahkossa oleva tuttavani kertoo että nk uskovien miesten suuri ongelma on koukkuuntuminen pornoon ts uskikset on pornokoukussa.....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      31
      2883
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      43
      1491
    3. Kun kohtaat jotain ainutlaatuista

      ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö
      Ikävä
      19
      941
    4. Mua ahdistaa

      Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi
      Ikävä
      32
      909
    5. Ei tämä enää tervettä oo

      Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.
      Ikävä
      22
      894
    6. Minkälaisessa asunnossa

      haluaisit kaivattusi kanssa asua?
      Ikävä
      51
      868
    7. Tuli vain mieleen

      että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -
      Ikävä
      37
      807
    8. Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista

      Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä
      Savonlinna
      36
      773
    9. Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!

      Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os
      Maailman menoa
      172
      762
    10. Mikä siinä on että sinkku yrittää varattua?

      Siis ihan aina yrittävät muiden puolisoita.
      Sinkut
      48
      679
    Aihe