Vankeusrangaistus homoilusta?

Rirata

Homoseksuaaliset teot ovat eräitä raskaimmista rikoksista, sillä niiden uhrina on suoraan Jumala ja Hänen laatimansa järjestys. Ihminen ei riko ainoastaan kumppaniaan, vaan myös Herraansa vastaan. Kaikissa niissä maissa, joissa korkea, Raamattuun pohjautuva moraali on säilynyt, on homoseksuaalisista teoista voimassa vankeusrangaistus. Mielestäni tämä käytäntö tulisi ottaa Suomeenkin, jos ja kun yhteiskunta palaa kristillisille juurilleen. Toki niissä harvoissa tapauksissa, joissa homo itse on valmis tekemään parannuksen, on rangaistus kristinuskon vastainen. Tämän mahdollisuuden tosin soisin mihin tahansa rikokseen syyllistyneelle.

7

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on aika herätä

      Juu juu on se kumma kun hihhuleita huolettaa homoseksuaalit, vaikka uskonnolisessissa piireissä jyllää pedofilia. Maailmassa on kuule suurempiakin ongelmia kuin jotkut homot. Tommosista kommenteista pitäisi poliisi tulla kotiin haastattelemaan kiihotuksesta kansanryhmää vastaan. Taidampa tehdä ilmoituksen asiattomasta viestistä.

      • Rirata

        Miten voit verrata homoseksuaalisuutta pedofiiliaan? Enkä halua kiihottaa ketään homoja vastaan, vaan ensisijaisesti julistaa heille evankeliumin. Jos he ottavat vastaan sanan pelastuksesta, ei heillä ole enää mitään syytä jatkaa homoina. Ja kyllä minä näen konservatiivisen heteroseksuaalisuuden murentumisen vakavana uhkana perheille.


    • uskova pano

      mainioo häkki heilahtaaki ensimmäisenä noille lipeville saarnamiehille
      onkos suuseksi raamatun mukaan synti
      yks helluntaiuskovaki otti homokaveriltaan poskeen uimahallin vessassa ja itki illalla puhelimessa synnintunnossa naispuoliselle uskonsisarelleen joka sattui olemaan minun ex avopuolisi.
      joo ja sitten oli toinen uskon avulla seksipakkomielteestä eheytynyt eläimiin sekaantuja
      komeesti todisti raamatusta mutta polki sitten lehmäänsä....

    • ongelma puhuu

      tuntuu olevan niin kova pakkomielle tuo homoseksuaalisuus aika monelle nk uskovalle,vai sanotaanko tekouskovalle, että johtop on että tukahdutettu homoseksuaalisuus on hihhuleiden parissa tavanomaista....ei kukaan normaali hetero jaksa jatkuvasti jauhaa homojuttuja, ellei hänellä ole ongelmaa sen kanssa.
      tosiuskovainen keskittyisi evankeliumiin ja agape rakkauteen.
      pervertikot ne itse jaksaa alapääasiaa koko ajan tapetilla pitää.ja hoitoon ei hakeuduta kun uskossa ollaan....
      jeesus poistaa ja eheyttää kaiken alkaen peräpukamista aina alkoholismiin ja luulosairauteen asti kertalaakista kaikki.
      siten uskovien tukahdutettu seksuaalisuus perversoituu jatkuaksi alapää kirjoitteluksi.
      olisi todella kauhea ajatus jos olisi totinen kristitty seurakunnassa jossa joku seko homokeskustelia tulisi uskonrauhaa sotkemaan tuollaisilla jutuilla.....

    • Rikosoikeudellisista seuraamuksista tulikin mieleen, että juuri tänään on tehty tutkintapyyntö vanhoillislestadiolaisten johdon pedofiliasalailun vuoksi.

      Puolustuskyvyttömän lapsen, vammaisen tai eläimen seksuaalinen hyväksikäyttö on törkeää väkivaltaa. Sen sijaan seksi kahden tasavertaisen aikuisen välillä, ovat he sitten samaa tai eri sukupuolta, on vain noiden kahden välinen asia, eikä sen pitäisi kiinnostaa ulkopuolisia.

      Ne kristittyenemmistöiset maat, joissa homoseksuaalisuus edelleen kielletään lailla ovat Saharasta etelään sijaitsevia Afrikan valtioita sekä joitakin pieniä Karibian ja Tyynenmeren saarivaltioita. Ihannoitko muissakin asioissa noiden maiden yhteiskuntajärjestystä? Jos vastaat kyllä, olet säälittävä tomppeli, jos vastaat ei, on mielipiteesi täysin arvoton.

    • hänkränä

      Raamatuussa sanotaan aivan selkeästi että, jos jokin ruumiinosa viettelee hakkaa
      se irti ja heitä luotasi.
      Uskovaiset hurskastelijat eivät vaadi seurakunnissaan olevien huoripukkien ja pedo-
      fiilien noudattavan Raamatun ohjeita. Onko Raamattu tuoltaosin väärässä?

    • seksi pravda

      tosiaan,kovin valikoivaa on tuo raamatun lauseiden toteutus....
      outoa toi jumiutuminen samaan asiaan homot ja homot ja homot. lesbot ,lesbot,lesbot.porno,porno,porno,abortti,abortti,abortti
      ts obsessio seksiin ja paha pakkomielle
      en oudoksu lainkaan...koska
      lahkossa oleva tuttavani kertoo että nk uskovien miesten suuri ongelma on koukkuuntuminen pornoon ts uskikset on pornokoukussa.....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3809
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2944
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      64
      724
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe