SDP HALLITUKSEEN PERSUJEN KANSSA ?

KOKOOMUS OUT ?
585
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos katainen epäonistuu hallituksen muodostamisessa, niin SDP PS runko on varsin todennäköinen seuraavassa hallituksessa.

Äänestä

SDP ja PS molemmat vastustavat (ainakin vaalipuheiden mukaan) Portugalin tukipaketin maksamista. Ei siis mitään ongelmaa hallituksen muodostamisessa.
Kokoomus tuskin tulee tällaiseen hallitukseen eli jää rannalle.

Äänestä
  • Joo, kunhan molemmat vaan pitävät kiinni kannoistaan niin kokoomus on ulkona. Kokoomuksen muutkin tavoitteet ovat lähes päinvastaisia kuin SDP ja PS puolueilla, että ihme on jos kokoomus taipuu.

    Äänestä

toimivaa hallitusta ei saada aikaan , jonkinlainen versio syntyy ,mutta kaatuu melko pian ja persut menee opposiittioon kun eivät sopeudu muiden kanssa Saattaapi olla uudet vaalitkin tiedossa jonkinajan kuluttua.Virkamieshallinto siinä välillä korjaa vauriot ja sitten jatkamme eteenpäin.

Äänestä

ei persut olekaaqn mikään tahdoton nukkepuolue

sinulla on väärä asenne....


ei kanta antanut valtakirjaa sen vuoksi että sama LIPPOSEN KOKOOMUSPOLITIIKKA JATKUISI

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PUNAVALKOINEN kirjoitti:

KOKOOMUS OUT ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu