MAAHANMUUTTOMINISTERIN.
Kansa haluaa Halla-ahosta
10
95
Vastaukset
- OIKEUDEN MUKAISTA ON
KANNATAN ASIAA....
- halla-aho on paras
On kunnioitettava kansan tahtoa tässä äänestyksessä.
Kansa haluaa maahanmuuttoministerin, joka ajattelee Suomen kansan parasta ja se on ehdottomasti Halla-aho.
Emme halua Suomeen samanlaisia ongelmia kuten muissa maissa ja nyt on korkea aika ennalta ehkäistä suurten ongelmien syntymistä.- 14+19
Halla-aho maahanmuuttoministerinä olisi parasta ehkä 10% Suomen kansasta. PerSSut on tietääkseni aika hajallaan Soinin ja Halla-.ahon leireissä, ja Soinin porukka on hieman maltillisempi näiden maahanmuuttoasioiden suhteen. Onneksi. Tarvitaan ulkovoimaa ehdottomasti ulkopuolelta, sillä kun tämä eläkepommi räjähtää niin, sitten ei ole enää tarpeeksi työntekijöitä. Sitten mietitään taas että miten näin kävi.
"Emme halua Suomeen samanlaisia ongelmia kuten muissa maissa". Anteeksi vain, mutta mitkä "muut maat"? Ensin tulee mieleen Ruotsi, tarkennettuna Tukholma, edelleen tarkennettuna yksi ainoa kaupunginosa, jossa jotain hulinaa on ollut. - 1+10
14+19 kirjoitti:
Halla-aho maahanmuuttoministerinä olisi parasta ehkä 10% Suomen kansasta. PerSSut on tietääkseni aika hajallaan Soinin ja Halla-.ahon leireissä, ja Soinin porukka on hieman maltillisempi näiden maahanmuuttoasioiden suhteen. Onneksi. Tarvitaan ulkovoimaa ehdottomasti ulkopuolelta, sillä kun tämä eläkepommi räjähtää niin, sitten ei ole enää tarpeeksi työntekijöitä. Sitten mietitään taas että miten näin kävi.
"Emme halua Suomeen samanlaisia ongelmia kuten muissa maissa". Anteeksi vain, mutta mitkä "muut maat"? Ensin tulee mieleen Ruotsi, tarkennettuna Tukholma, edelleen tarkennettuna yksi ainoa kaupunginosa, jossa jotain hulinaa on ollut.Ja epähuomiossa kirjoitin "ulkovoimaa ehdottomasti ulkopuolelta". Korjattakoon että työvoimaa. Pahoitteluni.
- paluumuuttaja
14+19 kirjoitti:
Halla-aho maahanmuuttoministerinä olisi parasta ehkä 10% Suomen kansasta. PerSSut on tietääkseni aika hajallaan Soinin ja Halla-.ahon leireissä, ja Soinin porukka on hieman maltillisempi näiden maahanmuuttoasioiden suhteen. Onneksi. Tarvitaan ulkovoimaa ehdottomasti ulkopuolelta, sillä kun tämä eläkepommi räjähtää niin, sitten ei ole enää tarpeeksi työntekijöitä. Sitten mietitään taas että miten näin kävi.
"Emme halua Suomeen samanlaisia ongelmia kuten muissa maissa". Anteeksi vain, mutta mitkä "muut maat"? Ensin tulee mieleen Ruotsi, tarkennettuna Tukholma, edelleen tarkennettuna yksi ainoa kaupunginosa, jossa jotain hulinaa on ollut.Anteeksi nyt vaan sopii katsoa tämän päivän Aftonbladetin etusivua,kyllä Tukholman lisäksi voi lisätä Göteborgin,Södertäljen jne,jne,jne...!
Ruotsissa on ehkä liian paljon autoja ja 98 PROSENTTIA koululaisista eivät ole/osaa Ruotsin kieltä.(kouluhallitus tutkimus maalisk.Hovsjön koulu)
Toivottavasti pidät itsesi parenmin ajan tasalla Suomen asioista!
- muutosta nyt
halla-aho siivoa sitten virkamiehetkin ruotuu .
ei ne muuten asiat käy luistamaan.
EI MIKÄÄN ENTINEN SAA OLLA VOIMASSA
aina samaa paskaa rattaissa vinkuu asiat ei muutu miksikään
PERUSSUOMALAISET
KÄYTTÄKÄÄ VALTAA MUUTOKSEN TÄHDEN.
ei pitäis olla niin vaikeaa , kun uusi isäntä on talossa entinen väistyköön - kansantahtoakuunnelt
Nyt ohjat käsiin ja Katainen kuriin.
Kataisen yksinvallalle loppu. - crazycyborg
Jahas... Odotellaan sitten taas tämänkin ketjun poistamista. Sana Halla-aho ja ylläpidon helvetillinen kiima kasvaa entisestään.
Rakas idolini Halla-aho on ansainnut salkkunsa.- crazycyborg
Ja helvetti vieköön... Se käytönesto on PERKELE vieköön saatava tässä ja nyt!
Porvoon lakut näemmä on noussut päähän, kun peiliin katselin.
"Kansa haluaa"
Et varmaankaan tarkoita koko kansaa, koska minä en ainakaan halua. Jos tarkoitat enemmistöä kansasta, pitää sinun pystyä todistamaan, että näin on. Jos tarkoitat vähemmistöä kansasta, on lapsellista käyttää ilmaisua "kansa haluaa".
Miksi muuten Suomeen tarvittaisiin erikseen maahanmuuttoministeri? Ennenkin on pärjätty ilman ja pärjätään edelleenkin, sillä maahanmuutto on hyvin pienimuotoista ja sitä paitsi hyvin hallittua. Toivon, että maahamme tulisi paljon nykyistä enemmän erirotuisia muuttajia, jotta sairaalloisimmatkin neofobit havahtuisivat ymmärtämään, että maailman monimuotoisuus on rikkautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096716Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884361L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa453669TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133070Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6261670- 661088
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551063- 91049
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?1991044Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j471019