Kansa on puhunut,pulinat pois

Näin sanoi aikoinaan legendaarinen Johannes Virolainen kun hävisi Kepun puheenjohtajavaalit.Eräissä piireissä ei eilistä vaalitulosta sulateta,vaikka äänestäjät näin päättivät.Osa vinkujista voisi katsoa peiliin koska 4 viime vuotena tehtiin sellaisia päätöksiä jotka rokottivat eniten tavallista kuluttajaa.Suurin niistä oli energiavero.
562
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tasavero on paska juttu!

Äänestä

purnata äänestäjien (kansan) tahtoa vastaan.Kohta samat valittajat itkee pääministeri Kataisen hallituksen ministeriratkaisuja.

Äänestä
  • Jotkut oikein osoittaa mieltä siitä että jotkut on äänestänet eri tavalle kuin he.Jumaliste mitä demokratiaa!!!

    Äänestä

Propaganda PS vastaan vaan jatkuu.
MTV3 45 minuuttia ohjelmassa "asiantuntija" Aki Kangasharju sanoi suunnilleen näin: "Koska PS vastustaa maahanmuuttoa, niin mistä saadaan esimerkiksi Nokian palvelukseen ammattitaitoista väkeä?"
Joko Kangasharju on todella tyhmä tai sitten johtaa tarkoituksella harhaan. Tämäntasoista ns. asiantuntijaa ei haastatella muuten kuin propaganda tarkoituksessa. PS ei vastusta lainkaan työperäistä rehellistä maahanmuuttoa. PS vastustaa sosiaaliturvan takia tulevaa maahanmuuttoa ja muuta turvapaikka turismia. Vai uskooko Kangasharju että nykyisin maahan muuttaa insinöörejä ja professoreita?
Ammatti-, tai edes lukutaitoiset maahanmuuttajat ovat olleet pieni vähemmistö maahanmuuttajista viimevuosina.

Äänestä

Nyt kun kuuntelee ja lukee varsinkin ns. "asiantuntijoiden" mielipiteitä, niin oikeen ihmetellä täytyy, että onko niillä luki- ja kuullunymmärtämishäiriö melkein kaikilla.
Kyllä ne mun mielestäni vääristelee Perussuomalaisten mielipiteitä. Varsinkin just maahanmuuttoasioissa. Eihän persut ole mitään rajoja sulkemassa eivätkä tekemässä Suomesta jotain pimeetä nurkkakuntaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nyt ei itketä. kirjoitti:

Näin sanoi aikoinaan legendaarinen Johannes Virolainen kun hävisi Kepun puheenjohtajavaalit.Eräissä piireissä ei eilistä vaalitulosta sulateta,vaikka äänestäjät näin päättivät.Osa vinkujista voisi katsoa peiliin koska 4 viime vuotena tehtiin sellaisia päätöksiä jotka rokottivat eniten tavallista kuluttajaa.Suurin niistä oli energiavero.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu