nyt tuumaillaan

aletaanko alusta

jos martti voittaa mikä hän olisi miehiään tuolla kentällä, kuka tai ketkä häntä menisi katsomaan ssati kuuntelemaan .onko hän ulkoisesti ihan idoli ainesta ja näitä kitaramiehiä on jo ihan tarpeeksi , en oikein näe hänelle pitkää tulevaisuutta ainakaan musiikin saralla .ali on taas ihan kopio koopista yhtä tylsä ja toivoton , paitsi että koop vielä menettelee ja hän osaa olla hauska toisinaan . niin että ali on ali eikä siitä sen enempää , hänen biisi valinnat jo kertoo paljon mutta kun ei riitä niin ei riitä . hennariikka voisi tulla jo kotia , en jaksa edes arvostella hänen suorituksiaan , mutta varmaan arvaatte loput .

2

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ali yllättää

      Minulla on sellainen tunne, että Ali vielä yllättää kisassa. Minusta kaveri on ihan hämmästyttävästi vailla kilpailuhenkeä ja samalla hirveän lahjakas ja tästä yhdistelmästä plus setämäisestä stailauksesta tulee tylsä vaikutelma. Kaveri osaa laulaa, mitä tahtoo ja aina kuulostaa hyvältä ja näyttää ihan järkyttävän komealta (iho, silmät ja hymy, tsiisus sentään).

      Kun kisa tuosta vielä kovenee, uskon, että Alin on pakko ruveta uudella tavalla yrittämään ja ylittämään itsensä. Myös kappalevalinnoissa on löydettävä riittävän vaativia, mutta tunnistettavia biisejä, joissa tarvitaan vahvaa ääntää ja herkkää tulkintaa. Ja stailaus nuorekkaammaksi ja seksikkäämäksi, ehdottomasti. Lahjoillaan ja ulkonäöllään Ali voittaa, jos haluaa.

      Toisaalta, tyyppi voisi menestyä (kevyellä) klassisella puolellakin, jos haluaisi ja varmasti olisi elämä tasaisempaa ja ura pidempi.

    • ...

      Olen samaa mieltä komeudesta. Ali ei niinkään kuvissa näytä hyvältä, mutta livenä (=TV:ssä) on tyrmäävä. Olen myös ihmetellyt, kuinka rauhallinen hän on. Ja niin, laulullisesti hän on ehdottomasti finaalin paras. Oliko seuraavaksi aiheena Big Band? Sen genren osalta lähes laulu kuin laulu on minulle tuntematon, ehkä myös "suurelle" yleisölle. Alin laulutaito voi olla siis kilpailuvaltti, kun ihmiset eivät tunnista kappaleita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      80
      5579
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      126
      3907
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      44
      3743
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      66
      3424
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2858
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2389
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      26
      2170
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      204
      2071
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      435
      1739
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1678
    Aihe