jos martti voittaa mikä hän olisi miehiään tuolla kentällä, kuka tai ketkä häntä menisi katsomaan ssati kuuntelemaan .onko hän ulkoisesti ihan idoli ainesta ja näitä kitaramiehiä on jo ihan tarpeeksi , en oikein näe hänelle pitkää tulevaisuutta ainakaan musiikin saralla .ali on taas ihan kopio koopista yhtä tylsä ja toivoton , paitsi että koop vielä menettelee ja hän osaa olla hauska toisinaan . niin että ali on ali eikä siitä sen enempää , hänen biisi valinnat jo kertoo paljon mutta kun ei riitä niin ei riitä . hennariikka voisi tulla jo kotia , en jaksa edes arvostella hänen suorituksiaan , mutta varmaan arvaatte loput .
nyt tuumaillaan
2
160
Vastaukset
- Ali yllättää
Minulla on sellainen tunne, että Ali vielä yllättää kisassa. Minusta kaveri on ihan hämmästyttävästi vailla kilpailuhenkeä ja samalla hirveän lahjakas ja tästä yhdistelmästä plus setämäisestä stailauksesta tulee tylsä vaikutelma. Kaveri osaa laulaa, mitä tahtoo ja aina kuulostaa hyvältä ja näyttää ihan järkyttävän komealta (iho, silmät ja hymy, tsiisus sentään).
Kun kisa tuosta vielä kovenee, uskon, että Alin on pakko ruveta uudella tavalla yrittämään ja ylittämään itsensä. Myös kappalevalinnoissa on löydettävä riittävän vaativia, mutta tunnistettavia biisejä, joissa tarvitaan vahvaa ääntää ja herkkää tulkintaa. Ja stailaus nuorekkaammaksi ja seksikkäämäksi, ehdottomasti. Lahjoillaan ja ulkonäöllään Ali voittaa, jos haluaa.
Toisaalta, tyyppi voisi menestyä (kevyellä) klassisella puolellakin, jos haluaisi ja varmasti olisi elämä tasaisempaa ja ura pidempi. - ...
Olen samaa mieltä komeudesta. Ali ei niinkään kuvissa näytä hyvältä, mutta livenä (=TV:ssä) on tyrmäävä. Olen myös ihmetellyt, kuinka rauhallinen hän on. Ja niin, laulullisesti hän on ehdottomasti finaalin paras. Oliko seuraavaksi aiheena Big Band? Sen genren osalta lähes laulu kuin laulu on minulle tuntematon, ehkä myös "suurelle" yleisölle. Alin laulutaito voi olla siis kilpailuvaltti, kun ihmiset eivät tunnista kappaleita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä20911954- 298228
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.596363Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1775277- 585000
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai514523Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1194451- 1193946
- 833452
- 552005