Veteraaniedustaja Seppo Kääriäinen ennustaa puolueen pää-äänenkannattjassa Suomenmaassa synkkää tulevaisuutta puolueelleen:
"Hän antaa ymmärtää, että keskusta on nyt oikeasti siinä vaarassa, jota kilpailijat ovat puolueelle jo muutaman vuosikymmenen ajan povanneet.
– Tämän vaalituloksen myötä keskustan asema on olennaisella tavalla muuttunut 2000-luvun alkupuolelta. Tärkeä havainto on miettiä, mitä tässä tulee tehdä, että emme kokonaan ala murentua, Kääriäinen toteaa."
http://www.suomenmaa.fi/etusivu/kääriäinen_perää_vakavaa_itsetutkiskelua_puolueelta_5228716.html
Kääriäinen ennustaa Keskustan loppua
2
78
Vastaukset
- Lanta ja paukku
Samoin kuin demarit ovat sak:n etäispääte on kepu mtk:n etäispääte.Kepulle tämä vain on huonompi juttu,sillä maatalous tulee väistämättä vähenemään Suomessa.Tilat kasvavat ja määrällisesti vähenevät.Kepu on äänestäjien "silmissä" yhä yhden asian liike,toisin kuin monet sen kilpailijat.Ei kepu mihinkään katoa,mutta sen äänestäjäkunta vähenee vuodesta toiseen.Enää eivät edes maalta kotoisin olevat äänestä vanhasta "tottumuksesta" kepua.Tämä vähentää kepun painoarvoa entisestään muiden puolueiden valitessa kumppaneita tuleviin hallituksiin.Mikäli nyt tuleva uusi hallitus pystyy edes kohtuullisesti vastaamaan tämän ajan suuriin haasteisiin on huoli kepulaisilla aiheellinen.
- Haans.
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=494506
Nyt tarvitaan todella "vaalilahjojia" keppuleiden avuksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433037Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta613021- 422387
- 311873
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa831798Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251729- 481586
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä791307- 391270
- 791090