Keitä ovatkin. Nyt pitää etsiä joku turvapaikka muualta. Suomea johtaa nyt Kokoomuskommunistit,kaljapuolue ja sosialistit. Taitaa suunta kääntyä entistä enemmän Kiinan puoleen.Taloutta ei suomessa tule enää koskaan olemaan. Se on menoa nyt.
Onnittelut voittajille
pakolaiseksi
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Persut ei ole kaljapuolue, ja olen ipulainen joka sanon näin. Onnittelut persuille! Tämä on juhlan paikka monelle persulle, joka voi olla hyvinkin suuresti huolissaan isänmaan suunnasta ja linjasta. Kaikki eivät käsitä, missä ovat mukana. Mutta joskus on hyvä niinkin. Suomen suunta muuttuu jossain määrin myös persujen kautta. Soini ei voi pitää hallinnassa koko eduskuntaryhmää. Vähintäänkin Suomen EU-avioliitto kylmenee.
Vaalit ohi. Soini kääntänyt takkia jo monta kertaa. Maaseutua petetty kuin kepulandella. EU saa rauhassa kyniä meidät Kepun ja PS:n johdolla. Mikään ei muuttunut. Vain petkuttajat. Kyllä koijarit osaa hoitaa asiansa.