Kennedyn murhan syynä utelu UFO:ista?

Tutkijat ovat löytäneet JFK:n CIA:n johdolle lähettämän kirjeen vain kymmenen päivää ennen salamurhaa.

Presidentti vaati kirjeessä nähtäväkseen erittäin salaisia asiapapereita liittyen UFOihin.

CIA luovutti kirjeet niitä vaatineelle tutkija William Lesterille, joka valmistelee uutta kirjaa Kennedysta.

JFK ehti lähettää vain hieman ennen kuolemaansa kaksi vastaavaa kirjettä. Ensimmäisessä hän pyytää CIA:n johtajalta UFO-kansioita.

Toisessa Nasan johdolle lähetetyssä kirjeessä Kennedy ehdottaa yhteistyötä avaruuden tutkimisessa Neuvostoliiton kanssa.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/Murhattiinko JFK UFO-uteluiden vuoksi/art-1288383883325.html?ref=rss

***

Ehkä CIA pelkäsi, että avoimena ja rehellisenä miehenä Kennedy paljastaisi kaikille armeijan UFO-salaisuudet. UFO-teknologiaahan on siellä tutkittu, jotta voitaisiin rakentaa uusia tulevaisuuden aseita ennen Neuvostoliittoa/ Venäjää.

Kennedyn jälkeen sitten muut jenkkipresidentit ovatkin olleet hyvin tietoisia sitä, että USA:lla on UFO:ja ja humanoideja hallussaan. Jimmy Carter paljasti jopa nähneensä UFO:n.
551146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 55

Vanhimmat

Kennedyn murhaamiselle oli monta hyvää syytä. Suurin osa motiiveista johtaa CIA:han, USA:n asevoimiin ja heidän juoksupoikaansa, varapresidentti Johnsoniin.

Odottelemme mielenkiinnolla, koska totuus alkaa paljastua.

O. Palmen murhakin selviää vielä joskus, vaikka ruotsalaiset totuutta pimittävätkin, ulkopoliittisista syistä.

Äänestä
  • oli Pettersson-vainaa.

    Äänestä

  • Palmen murhaaja kirjoitti:

    oli Pettersson-vainaa.

    ei oo , tappaja on ferdi barnard hänet tuotiin diplomaati kontissa tukholmaan keikkaa varten .
    hän häipyi samana iltana samassa kontissa, petterson oli saman näköinen kuin ferdi.

    Äänestä

  • .

    Fidel Castrol oli myös ufo

    .

    Äänestä

  • Ainoa+ampumalinja,+joka+täsmää+100%+tarkkuudella+on+linja,+joka+vedetään+Kennedyn+takaraivon+ulostuloaukosta,+otsan+sisäänmenoreijän+kautta+kuski+William+Greerin+vasempaan+käteen.Myös+Greerin+kaikki+kehon+liikkeet+ovat+täydellisessä+synkronissa+Kennedyn+saaman+pääosuman+kanssa.Myös+Conallyt+näkevät+Greerin+ampuvan+ja+he+painuvat+matalaksi+penkeilleen,+Mrs.+Conally+nostaa+jopa+kädessään+olleen+kukkapuskan+kasvojensa+suojaksi.Tämä+liike+on+täysin+refleksinomainen+kaikilla+ihmisillä,+käsillä+koitetaan+suojella+kehon+tärkeitä+elimiä,+rinnan+aluetta+ja+päätä.Sillä+ei+ole+mitään+merkitystä,+onko+käsissä+paperilehtiö,+avainnippu,+kukkapuska+taikka+kännykkä,+kädet+jäykistyvät+suojeluasentoon.Zabruderin+filmin+ratkaisevasta+ruudusta+on+poistettu+Greerin+kädestä+ase,+Kennedyn+massiivinen+verenpunainen+reikä+takaraivossa+on+maalattu+mustaksi+ja+veriroiske+lisätty+Kennedyn+naaman+etupuolelle,+vaikka+sen+alkuperäinen+paikka+oli+Kennedyn+takaraivolla.

    Äänestä

ta aloitettiin USAn ja Venäjän yhteistoimesta peittelemään ufo-kohua joka syntyi lentelevistä lautasista. Nykyään samaa harhautustekniikkaa käytetään jos jossakin aiheessa ja toisinpäin mutta ydin on sama ja jotain salaillaan.

Kennedyn puhe
http://www.youtube.com/watch?v=xhZk8ronces
salailusta ja salakerhoista.

"...olen varma että teidän avullanne, ihmisestä tulee sellainen miksi hän syntyi;vapaa ja itsenäinen , free and independent

Äänestä

  • "Muistaakseni kylmäsota aloitettiin USAn ja Venäjän yhteistoimesta peittelemään ufo-kohua joka syntyi lentelevistä lautasista"

    Ihmeelliset on muistikuvat joillakin...
    Olisikohan kannattanut olla hereillä historiantunneilla?

    Äänestä

Tiedot UFO yhteyksistä, jotka sisältyvät William Lesterin kirjaan, ovat paikkansa pitäviä. "Salut" Mutta, Kennedyn murhan syyt olivat puhtaasti poliittiset. "Salut" J

Äänestä

USA.n ilmavoimien eversti sekä Pentagonin ja CIA.n yhdyshenkilönä toiminut edesmennyt Fletcher Prouty jota O. Stonen elokuvassa JFK näytteli Donald Sutherland kertoo muistelmissaan oman näkemyksensä presidentti Kennedyn salamurhasta. Kyse oli amerikkalaisten öljy-, ilmailu-alan, avaruus- ja aseteollisuuden intresseistä joiden tiellä Kennedyn katsottiin seisovan. Kennedy halusi lopettaa kylmän sodan sekä asevarustelu- ja avaruuskilvan USA.n ja Neuvostoliiton välillä. Hän halusi sitävastoin aloittaa avaruusyhteistyön USA.n ja NL.n välillä. Kennedy valmisteli suunnitelman vetää amerikkalaisjoukot pois Vietnamista vuoden 1965 loppuun mennessä ja hän halusi parantaa mustien ja latinojen oikeuksia. Kiihkopatriootit ja suuryritysten johtajat pitivät Kennedyä maansa myyjänä ja jopa kommunistina. He vihasivat "irlantilaismafiaa" silmittömästi ja erään Lyndon Johnsonin hyvän ystävän, teksasilaisen öljymiljonäärin on kerrottu sanovan jossain kabinetin ryyppyillassa että "koko Kennedyjen suku pitäisi ampua taivaan tuuliin". Asia jonka Prouty tuo esiin myös Stonen elokuvassa on se, että hänelle annettiin juuri ennen Kennedyn Teksasin matkaa joku vähäpätöinen tehtävä joka vei hänet etelä-mantereelle. Muuten hän olisi vastannut turvatoimista Dallasissa. Palattuaan matkalta hänelle selvisi että presidentin turvallisuus oli lyöty pahasti laimin ja nimenomaan Kennedylle vihamielisessä osavaltiossa jossa turvatoimien olisi pitänyt olla poikkeuksellisen kireät. Prouty alkoi tajuta pikkuhiljaa myös sen että salamurha oli toteutettu niinkuin mikä tahansa CIA.n salamurha (musta operaatio). Toteuttajat kylmäverisiä ja huippukoulutettuja palkkasotureita. Salainen palvelu ja Dallasin poliisilaitos pistivät presidentin autosaattueen kulkemaan sellaista reittiä joka sopii hyvin murhasuunnitelmaan. Kennedyn murhaa seuraavana päivänä ovaalitoimiston isännyyden perinyt Lyndon Johnson kutsui tärkeimmät sotilaspoliittiset henkilöt koolle ja allekirjoitti kansallisen turvallisuuden muistion 273 joka kumosi Kennedyn suunnitelmat vetää Yhdysvallat Vietnamista ja joka valtuutti USA.n asevoimat aloittamaan sotatoimet Pohjois-vietnamia vastaan.

Äänestä

Natzi ufojen salailulle on todisteita,erittäin onnistunut salaliitto,ja joka jatkuu toistaiseksi,mutta paljastuu koko ajan lisää.USA:n presidenteilläkään ei oikeutta kaikkeen tietoon,mitä kaikkea heidän maassaan tapahtuu ja täten ei myöskään ole näihin tahoihin käskyvaltaa.Mutta ei näiden kavereiden uskota myöskään olevan extra terrestiaaleja.Jatkoa on varmasti luvassa,asian tiimoilta.

http://hyperboreanvibrations.blogspot.com/2011/02/nazi-ufos-truth-or-myth.html?zx=e163ccd4be379dc

Äänestä

Vain uskovaiset uskoo piruihin ja humanoideihin joista ei ole ensimmäistäkään tieteellistä todistetta.

Äänestä

Täts truu ai lav juu

Äänestä

1. Kuski Greer ampuu edestä:

Kennedyn autonkuljettaja SS agentti Greer kääntyy katsomaan Kennedyä ensimmäisen kerran ja toteaa ettei ensimmäinen luoti ollut kuolettava.

Greer painaa jarrua ja Kennedyn pää liikkuu eteenpäin, Greer ottaa vasemmalla kädellään aseen kätköstä, kääntyy reilummin taakse Kennedyyn päin ja ampuu "lonkalta" Kennedyn oikeaan ohimoon räjähtävän luodin, jonka voimasta Kennedyn lähes koko takaraivo tuhoutuu, puolet aivomassaa lentää takaistuimille, takaluukulle ja takana tulleen moottoripyöräpoliisin päälle.


2) Todiste 2. Conallyjen käytös:

Välittömästi kuvernööripari Conallyt huomaavat Greerin ampuvan.
Keskittäkää katseenne auton keskellä istuvaan Teksasin kuvernööripariin, jotka ovat SS-agentti Greerin tulilinjalla.
Molemmat vilkaisevat hätäisesti kuskin suuntaan, ja suojautuvat sitten matalaksi.
Heidän kehonsa kieli ei jätä sijaa arvailuille, molemmat reagoivat EDESTÄ tulevaan uhkaan, eli kuskin ampumaan laukaukseen.
Conallyt eivät tosin tiedä KETÄ Greer ampuu, onhan hän turvamies, joten Conallyt todennäköisesti olettavat Greerin vain vastaavan salamurhaajan tulitukseen.
Mrs. Conally huudahtaa "HE aikovat tappaa meidät kaikki"

3) Greer jarrutti juuri ennen kuin ampui Kennedyä otsaan.

Jarrutuksen takia matkustajat heilahtavat eteenpäin, tästä syystä jotkut ovat vetäneet sen väärän johtopäätöksen, että Kennedyn pää liikkui eteenpäin takaa tulleen luodin voimasta.
Tämän jälkeen SS agentti William Greer ampuu kuolettavan osuman Kennedyn otsaan ja Kennedyn pää heilahtaa taaksepäin ja vasemmalle.....back and to the left, kuten Oliver Stonen elokuvassakin asia on huomattu.
Useat silminnäkijät todistavat auton hidastaneen, ja jarruvalojen syttyminen näkyy myös takaapäin kuvatusta filmistä.


4)Kennedyn pään vamma:
Huomattavaa on, että Kennedyllä oli pyöreä ja ulkoneva takaraivo, pääosuman jälkeen näyttää siltä, että koko takaraivo on pyyhkiytynyt pois, paikalla on vain musta tasainen alue.
Kasvot on koskemattomat, mutta kasvojen päälle on tuplavalotettu tai väritetty punainen roiske.

Tämä on hyvin ongelmallista siinä mielessä, että kaikki silminnäkijät ja Kennedyjen avuksi syöksynyt SS agentti Clint Hill kuvaa Kennedyn takaraivon kohtaa veriseksi aukoksi, kuvissa kohta on kuitenkin musta.

Ainoa punainen alue on takaa eteenpäin auennut takaraivon kallonpalanen, joka vielä roikkuu korvan yläpuolella päänahasta kiinne.

Kallonpalan paikalta olisi pitänyt paljastua verinen aukko, josta aivot näkyvät, näin ei kuitenkaan ole, vaan kohta on ilmeisesti maalattu filmiin mustaksi.

Äänestä
  • Höpölöpö. Asia on käsitelty palstalla noin sataan kertaan. Käsiaseella ammutaan autossa jossa "ampujan" lisäksi on neljä muuta tapahtumasta elossa selvinnyttä.

    Kukaan näistä milloinkaan ei sanallakaan väitä kuskin ampuneen.

    Jotenka selityksesi on naurettava.

    Äänestä

  • Kuusi paikalla ollutta silminnäkijätodistajaa teki havaintoja Kennedyn auton SISÄLLÄ ammutusta laukauksesta:

    a) Mary Moorman sanoi nähneensä Greerin ampuvan taaksepäin, mutta luuli Greerin vastaavan salamurhaajan tulitukseen.

    b) Jean Hill näki saman, mutta kun hän yritti kertoa autossa ammutusta laukauksesta, Senaattori Arlen Spector(33 asteen vapaamuurari) vaihtoi puheenaihetta tai sanoi "Nyt on kahviaika"

    c) Austin P. Miller vastasi Arlen Spectorin kysymykseen "Mistä laukaukset tulivat?" sanomalla "from right there in the car." eli Kennedyn autosta.

    d) Clinton J. Hill "..olin juuri tavoittamaisillani Kennedyn auton, kun kuulin jonkun laukaisevan revolverin kovaan kohteeseen......siinä oli jonkunlainen kaiku."

    e) Hugh Betzner näki aseen yhden Kennedyn autossa olleen agentin kädessä ja kuuli äänen "Kuin ilotulitteita olisi laukaistu autossa"

    f) Senaattori Ralph Yarborough tuli autoletkan kolmannessa autossa ja sanoi "Haistoin aseruudin autossa"

    Äänestä

  • kekeilyä kirjoitti:

    Kuusi paikalla ollutta silminnäkijätodistajaa teki havaintoja Kennedyn auton SISÄLLÄ ammutusta laukauksesta:

    a) Mary Moorman sanoi nähneensä Greerin ampuvan taaksepäin, mutta luuli Greerin vastaavan salamurhaajan tulitukseen.

    b) Jean Hill näki saman, mutta kun hän yritti kertoa autossa ammutusta laukauksesta, Senaattori Arlen Spector(33 asteen vapaamuurari) vaihtoi puheenaihetta tai sanoi "Nyt on kahviaika"

    c) Austin P. Miller vastasi Arlen Spectorin kysymykseen "Mistä laukaukset tulivat?" sanomalla "from right there in the car." eli Kennedyn autosta.

    d) Clinton J. Hill "..olin juuri tavoittamaisillani Kennedyn auton, kun kuulin jonkun laukaisevan revolverin kovaan kohteeseen......siinä oli jonkunlainen kaiku."

    e) Hugh Betzner näki aseen yhden Kennedyn autossa olleen agentin kädessä ja kuuli äänen "Kuin ilotulitteita olisi laukaistu autossa"

    f) Senaattori Ralph Yarborough tuli autoletkan kolmannessa autossa ja sanoi "Haistoin aseruudin autossa"

    Edelleenkään: kukaan JFK:n autossa istuneista ei ole koskaan sanallakaan väittänyt autosssa ammutun.

    Kyllä sen jostain kumman syystä kuulee jos revolverilla tai vastaavalla käsiaseella ammutaan melkein korvan juuressa. Itseasiassa sen kuulee melko kauas. Kauempaa laukaisupaikkaa on vain vaikea paikallistaa, mahdollisten kaikujen yms. takia.

    Äänestä

  • Tähän on hyvin yksinkertainen selitys, siipeensä saanut Conally tajusi miten mahtava salaliitto Kennedyn murhan takana oli, hän tajusi ettei siinä hänen ja hänen vaimonsa hengellä ollut mitään arvoa, kuolemanpelko hiljentää kummasti.

    Conallyjen käytöksestä kyllä selvästi huomaa, että he näkevät Greerin ampuvan, jonka jälkeen suojautuvat matalaksi, heidän kehonsa kieli ei jätä varaa arvailuille, molemmat reagoivat edestä tulevaan uhkaan.

    Jackie katsoi kohti miestään ja oli liian shokissa tekemään mitään havaintoja

    Kellerman ja ampuja Greer taas oli mukana salaliitossa.

    Autoon juossut SS agentti Clint Hill kuuli jonkun laukaisevan revolverin lähietäisyydellä kovaan kohteeseen.

    Kohdehan ei tietenkään ollut kova, mutta Greer käytti räjähtävää luotia, ja se kuulosti samalta, kuin revolverilla olisi ammuttu johonkin kovaan.

    Äänestä

  • greer.ampuu kirjoitti:

    Tähän on hyvin yksinkertainen selitys, siipeensä saanut Conally tajusi miten mahtava salaliitto Kennedyn murhan takana oli, hän tajusi ettei siinä hänen ja hänen vaimonsa hengellä ollut mitään arvoa, kuolemanpelko hiljentää kummasti.

    Conallyjen käytöksestä kyllä selvästi huomaa, että he näkevät Greerin ampuvan, jonka jälkeen suojautuvat matalaksi, heidän kehonsa kieli ei jätä varaa arvailuille, molemmat reagoivat edestä tulevaan uhkaan.

    Jackie katsoi kohti miestään ja oli liian shokissa tekemään mitään havaintoja

    Kellerman ja ampuja Greer taas oli mukana salaliitossa.

    Autoon juossut SS agentti Clint Hill kuuli jonkun laukaisevan revolverin lähietäisyydellä kovaan kohteeseen.

    Kohdehan ei tietenkään ollut kova, mutta Greer käytti räjähtävää luotia, ja se kuulosti samalta, kuin revolverilla olisi ammuttu johonkin kovaan.

    >>Autoon juossut SS agentti Clint Hill kuuli jonkun laukaisevan revolverin lähietäisyydellä kovaan kohteeseen.<<

    Että siis joku voi kuulla sekä revolverin laukauksen, että sen osuman muutaman metrin päähän revolverista?

    Kuulostaa fyysisesti mahdottomalta edes erottaa laukaisun ääntä sen osumasta tulevasta äänestä, joista laukauksen äänen voi tietysti arvella olevan huomattavasti voimakkaampi. Jos tarpeeksi lähellä on, niin siitähän mahtaa mennä korvat aivan lukkoon.

    Äänestä

  • kekek-kekek kirjoitti:

    >>Autoon juossut SS agentti Clint Hill kuuli jonkun laukaisevan revolverin lähietäisyydellä kovaan kohteeseen.<<

    Että siis joku voi kuulla sekä revolverin laukauksen, että sen osuman muutaman metrin päähän revolverista?

    Kuulostaa fyysisesti mahdottomalta edes erottaa laukaisun ääntä sen osumasta tulevasta äänestä, joista laukauksen äänen voi tietysti arvella olevan huomattavasti voimakkaampi. Jos tarpeeksi lähellä on, niin siitähän mahtaa mennä korvat aivan lukkoon.

    "Jos tarpeeksi lähellä on, niin siitähän mahtaa mennä korvat aivan lukkoon."

    Ei silloin kun kyseessä on Greerin taika-ase.

    Taika-luodistahan on puhuttu tässä jo pidempään, nyt on myös taika-ase.

    Äänestä

Vain hieman ennen murhaa Kennedy piti salaseuroista varoittavan puheen, jossa hän käytti termiä clear and present danger. Presidentillä oli selkeä uhkakuva ja näkemys olemassa, ja hän ymmärsi sen etteivät kaikki suinkaan kyenneet näkemään mitenkään tätä clear and present dangeria - sama tilanne kuin juuri tällä hetkellä.

Toiset näkevät clear and present dangerin, toiset eivät näe ja osa ei halua nähdä - koska ovat ehkä itse juuri se läsnäoleva selvä vaara elämäntavallemme.

Äänestä
  • Kennedy teki käytännössä itsemurhan. Hän lähti kaikilla rintamilla palauttamaan valtaa kansalle. Vihollisia hän sai kaikista piireistä.

    L.B.Johnson oli tutkinnan alla massiivisesta korruptista, sisäpiirikaupoista, maanpetoksesta, murhista ja monista muista rikoksista. Hän olisi varmuudella joutunut vankilaan. Presidenttinä hän lakkautti tutkinnat ja pisti Vietnamin sotaan vauhtia ensimmäisenä työpäivänään.

    Hän vihasi Kennedyä. Kennedy olisi pilannut hänen ja kytköksiensä taloudenkin. LBJ oli alulle paneva voima ja otti yhteyttä CIA:han, joka oli valmistellut mustia operaatioita vuosia yhdessä mafian ja palkkasotilaiden kanssa. Kennedyn tekemät uudistukset CIA:ssa suututtivat senkin.

    Oswald reppanalla oli vain sivurooli ja häntä kusetettiin raskaimman kautta. Ruby ja Oswald olivat samaa jengiä ennen tapahtumia. Rubyn videoitu lausunto löytyy netistä jossa hän kertoo että taustalla oli "man in the house" eli LBJ, ja hän kertoisi kaiken suorassa lähetyksessä jos pääsee antamaan lausunnon turvallisissa oloissa. Ei päässyt.

    51 henkilöä näki ruohokummulta ammuttavan tai ainakin väläyksen ja savupilven. Warrenin komissio ei kuullut ketään heistä ja 23 todistajaa kuoli vuosien mittaan erikoisissa oloissa. Yksi oli tehnyt itsarin ampumalla itseään haulikolla takaraivoon jne.

    Oswaldia kuulusteltiin yli 20 tuntia mutta yhtäkään sivua ei ole koskaan julkistettu kuulustelupöytäkirjoista. Oswald sai soittaa yhden puhelun ja se meni CIA:n salataloon.

    Murhapaikka oli merkitty kolmella tavalla, mikäli sitä ennen ei henki jo lähtisi. Tiehen oli maalattu keltainen raita, sateenvarjomies aavaa varjon ja "babushka" leidi seisoo asemissa punaisessa manttelissaan ja kuvaa. Babushkana esiintyy väärä nainen nykyisin joka on CIA:n palkkaama peitehenkilö. Babushka-lady oli todennäköisesti mies.

    Todisteita salaliitosta on JÄRKYTTÄVÄ määrä. Auton nopea siivoaminen, tuulilasinvaihto... 9 lääkäriä sanoi luodin ulostuloaukon olevan oikealla takaraivossa. Aivot katosi jne. Kennedyn tyttöystäviä tapettiin läjäpäin ja päiväkirjansa katosivat.. Salaisen palvelun suojelun täydellinen epäonnistuminen, ruuminavaajia määräilevät ja uhkailevat agentit jne.

    Ufoasiat olivat vain sivujuonne. Niitä kansioita Kennedy ei olisi koskaan saanut. Taustalla hääri myös yksi maailman likaisimmista miehistä, isä Bush.

    LBJ:tä osoitti sormella myös Bobby, Jackie ja JFK junior. Bobbyn surmasi tismalleen sama jengi.

    "Hauska" yksityiskohta Warrenin komission (jonka kokosi ja ohjeisti LBJ) ekassa virallisessa "tutkimuksessa" oli, että Kennedyä syyteltiin kommunistiksi ja hänet surmasi yksinäinen asemies, joka oli kommunisti. Todellisuudessa Oswald diggasi JFK:ta.

    Se oli päivä kun maailma syöksyi pimeään. Nyt niille voimille ei voi enää kukaan mitään. Kansainvälisessä sotarikostuomioistuimessa USA tuomittaisiin sadoista rikoksista, mutta sinne sitä ei koskaan saada.

    Äänestä

  • Helläkoukku kirjoitti:

    Kennedy teki käytännössä itsemurhan. Hän lähti kaikilla rintamilla palauttamaan valtaa kansalle. Vihollisia hän sai kaikista piireistä.

    L.B.Johnson oli tutkinnan alla massiivisesta korruptista, sisäpiirikaupoista, maanpetoksesta, murhista ja monista muista rikoksista. Hän olisi varmuudella joutunut vankilaan. Presidenttinä hän lakkautti tutkinnat ja pisti Vietnamin sotaan vauhtia ensimmäisenä työpäivänään.

    Hän vihasi Kennedyä. Kennedy olisi pilannut hänen ja kytköksiensä taloudenkin. LBJ oli alulle paneva voima ja otti yhteyttä CIA:han, joka oli valmistellut mustia operaatioita vuosia yhdessä mafian ja palkkasotilaiden kanssa. Kennedyn tekemät uudistukset CIA:ssa suututtivat senkin.

    Oswald reppanalla oli vain sivurooli ja häntä kusetettiin raskaimman kautta. Ruby ja Oswald olivat samaa jengiä ennen tapahtumia. Rubyn videoitu lausunto löytyy netistä jossa hän kertoo että taustalla oli "man in the house" eli LBJ, ja hän kertoisi kaiken suorassa lähetyksessä jos pääsee antamaan lausunnon turvallisissa oloissa. Ei päässyt.

    51 henkilöä näki ruohokummulta ammuttavan tai ainakin väläyksen ja savupilven. Warrenin komissio ei kuullut ketään heistä ja 23 todistajaa kuoli vuosien mittaan erikoisissa oloissa. Yksi oli tehnyt itsarin ampumalla itseään haulikolla takaraivoon jne.

    Oswaldia kuulusteltiin yli 20 tuntia mutta yhtäkään sivua ei ole koskaan julkistettu kuulustelupöytäkirjoista. Oswald sai soittaa yhden puhelun ja se meni CIA:n salataloon.

    Murhapaikka oli merkitty kolmella tavalla, mikäli sitä ennen ei henki jo lähtisi. Tiehen oli maalattu keltainen raita, sateenvarjomies aavaa varjon ja "babushka" leidi seisoo asemissa punaisessa manttelissaan ja kuvaa. Babushkana esiintyy väärä nainen nykyisin joka on CIA:n palkkaama peitehenkilö. Babushka-lady oli todennäköisesti mies.

    Todisteita salaliitosta on JÄRKYTTÄVÄ määrä. Auton nopea siivoaminen, tuulilasinvaihto... 9 lääkäriä sanoi luodin ulostuloaukon olevan oikealla takaraivossa. Aivot katosi jne. Kennedyn tyttöystäviä tapettiin läjäpäin ja päiväkirjansa katosivat.. Salaisen palvelun suojelun täydellinen epäonnistuminen, ruuminavaajia määräilevät ja uhkailevat agentit jne.

    Ufoasiat olivat vain sivujuonne. Niitä kansioita Kennedy ei olisi koskaan saanut. Taustalla hääri myös yksi maailman likaisimmista miehistä, isä Bush.

    LBJ:tä osoitti sormella myös Bobby, Jackie ja JFK junior. Bobbyn surmasi tismalleen sama jengi.

    "Hauska" yksityiskohta Warrenin komission (jonka kokosi ja ohjeisti LBJ) ekassa virallisessa "tutkimuksessa" oli, että Kennedyä syyteltiin kommunistiksi ja hänet surmasi yksinäinen asemies, joka oli kommunisti. Todellisuudessa Oswald diggasi JFK:ta.

    Se oli päivä kun maailma syöksyi pimeään. Nyt niille voimille ei voi enää kukaan mitään. Kansainvälisessä sotarikostuomioistuimessa USA tuomittaisiin sadoista rikoksista, mutta sinne sitä ei koskaan saada.

    Mitä nuo voimat ovat? Jotain niitä mitä äärioikeisto vastustaa?

    Äänestä

https://www.youtube.com/watch?v=kq1PbgeBoQ4

Kiinnittäkää huomiota filmillä näkyviin pukumiehiin nurmikolla, mistä he ovat tietäneet ottaa aitiopaikat murhasceneen?

Rikollisella varjohallituksella on ollut tapana järjestää näyttäviä salamurhia ja terroritekoja, ja sitten dokumentoida ne kaikista suunnista.

Kaksi pukumiestä kuvasi salamurhaa myös tien toiselta puolen, eli samalta puolen kuin juutalainen Zabruder, mutta huomattavasti lähempää.

Eli 6 mustiin pukeutunutta pukuhemmoa passissa TÄSMÄLLEEN salamurhapaikalla!

Miksi emme ole saaneet nähdä noiden nurmikolla kuvanneiden pukuhemmojen otoksia, he kuvaavat selvästi elokuvakameroilla liikkuvaa kuvaa.

Kuvaavat lähempää kuin juutalainen Zabruder ja kuvan laatukin on todennäköisesti paljon parempaa.

Oliko "sateenvarjomies" merkinantaja ampujalle?

Sateenvarjo auki = kaikki selvää voi ampua

Sateenvarjo kiinne = ei ammuta, jokin vialla/este.

Ja TÄSMÄLLEEN murhapaikalla 6 mustiin pukeutunutta pukupunkeroa filmikameroineen passissa, luodit viheltelee korvissa ja kaikki muut maastoutuvat, mutta pukupunkerot vaan kuvaavat keskittyneesti, kuin tietäen, että tässä kohdassa ammutaan, mutta he eivät ole vaarassa, koska tietävät mistä ammutaan ja ketä ammutaan.

Äänestä
  • Oli. Hänet, tai häntä esittävä salaliittolainen löytyi myöhemmin ja kertoi tekaistun selityksen sateenvarjon käytölleen. Myös "babushka" lady löytyi ja on todettu hänen olevan vale babushka. Hän videoi myös tapauksen ja filmi lienee mennyt mielipuolelle LBJ:lle kotikäyttöön.

    Kuski oli mukana juonessa ja hidasti merkityllä paikalla. Keltaista maalia löytyi parin tien yli kävelleen kengänpohjista.

    Erikoinen väite on olemassa Tippitin suhteen. Tippitiä kutsuttiin lempinimellä JFK, koska hänen kasvonpiirteensä olivat samankaltaiset. On väitetty että Tippitin ruumista olisi käytetty ruumiinavauskuvaväärennöksiin.

    Yksi vahva todiste salalitosta on myös että tieto Oswaldin väitetystä syyllisyydestä Kennedyn ampumiseen kommunistitaustoineen päivineen kiiri Australiaan saakka jo silloin kun Oswaldia vasta epäiltiin Tippitin ampumisesta.

    LBJ:n salarakas kertoo videohaastattelussa hyvin vakuuttavasti kuinka LBJ murhaa edellisenä päivänä uhosi raivona että "Huomisen jälkeen Kennedyn pojat eivät vaivaa enää koskaan meitä ja tämä on lupaus eikä uhkaus"

    Äänestä

  • Kuvankäsittelijät tilattiin välittömästi hommiin CIA:lle. Ne jotka olivat nähneet alkuperäisen filmin kuvat ensikädessä, sanoivat filmin lopulta julkistettua suurelle yleisölle että ruutuja on manipuloitu ja poistettu.

    Äänestä

  • Jos kaulan lävistänyt luoti olisi tullut takaa, niin Kennedy olisi syöksynyt voimalla eteenpäin. Näinhän hän ei tehnyt, vaan istui ryhdikkäänä pidellen kaulaansa. 1,2 sekuntia lasketaan olevan osumien ero Kennedyyn ja Conallyyn ja pääosuman aikaan ammuttiin kaksi laukausta erilaisilla aseilla noin 0,4 sekunnin aikaerolla. Äänet on yhdistetty filmiin tutkimuksissa käyttäen hyväksi auki jäänyttä polisiradion tallennetta.

    Äänestä

-Kukaan näistä milloinkaan ei sanallakaan väitä kuskin ampuneen.-

Tähän on hyvin yksinkertainen selitys, siipeensä saanut Conally tajusi miten mahtava salaliitto Kennedyn murhan takana oli, hän tajusi ettei siinä hänen ja hänen vaimonsa hengellä ollut mitään arvoa, kuolemanpelko hiljentää kummasti.

Äänestä

-Kukaan näistä milloinkaan ei sanallakaan väitä kuskin ampuneen.-

Kellerman ja ampuja Greer taas oli mukana salaliitossa, Jackie katsoi kohti miestään ja oli liian shokissa tekemään mitään havaintoja, ja Hillin todistuksen jo laitoinkin, hän kuuli jonkun laukaisevan revolverin lähietäisyydellä kovaan kohteeseen.

Kohdehan ei tietenkään ollut kova, mutta Greer käytti räjähtävää luotia, ja se kuulosti samalta, kuin revolverilla olisi ammuttu johonkin kovaan.

Conallyjen käytöksestä kyllä selvästi huomaa, että he näkevät Greerin ampuvan, jonka jälkeen suojautuvat matalaksi, heidän kehonsa kieli ei jätä varaa arvailuille, molemmat reagoivat edestä tulevaan uhkaan.

Äänestä

> kuinka LBJ murhaa edellisenä päivänä uhosi raivona että "Huomisen jälkeen Kennedyn pojat eivät
> vaivaa enää koskaan meitä ja tämä on lupaus eikä uhkaus"

Irlantilaiset on kovia kavereita johtuen ehkä siitä, että he ovat olleet suomen kaltaisessa asemassa vuosisatojen ajan suhteessa britanniaan. Sitten heillä on näitä katolilaisia suurperheitä, joita etenkin usassa on joka paikassa.

Ilmeisesti irlantilaiset vaativat EU:n peruskirjaan jonkin oman pykälän, jonka mukaan he itse päättävät asioistaan, jos niin haluavat - eikä EU. Muuten EU:n peruskirjaa ei olisi saatu vietyä lävitse.

En tunne sitä puolta kovinkaan hyvin, joku toinen voi tietää paremmin asiasta.

Äänestä

Kennedyn murha pitää ratkaista, sillä se johtaa ennen näkemättömän rikosaallon jäljille

Äänestä
  • Muun muassa sotia ja jälleenrakentamista rahoittavat Rothschildit ja Rockefellerit löytyy taustavoimista jotka ovat täysin koskemattomia ja moraalittomia. Vietnamin sodan lopettaminen ja keskuspankin vallan riisto eivät sopineet heillekään.

    Äänestä

> Kennedyn murha pitää ratkaista, sillä se johtaa ennen näkemättömän rikosaallon jäljille

YouTubessa on video, jossa analysoidaan hieman aikaisemmin tilanteesta otettu valokuva - kuvassa pitäisi näkyä LBJ autonsa penkillä ihan normaalisti istumassa, mutta näkyykin jonkinlainen hartiamöykky ja kuvamanipulaatio - tutkijan mukaan johtopäätös on se, että LBJ oli jo vetänyt itsensä maihin auton lattialle ennenkuin ampuminen oli edes alkanut.

Äänestä
  • LBJ oli hopearistillä palkittu sotasankari ja pitkä varreltaan. Pitkä sotamies luonnollisesti heittäytyy maahan tulituksessa ja tässä tapauksessa jo ennen tulitusta, koska tiesi missä se alkaa. LBJ oli myöskin juoppo ja loppua kohden mielenvikainen.
    Yksi syy tarkasti merkittyyn tulitusalueeseen olikin, ettei itse orkesterin johtaja saa osumia kun osaa varoa.

    Äänestä

  • Marrakeshi kirjoitti:

    LBJ oli hopearistillä palkittu sotasankari ja pitkä varreltaan. Pitkä sotamies luonnollisesti heittäytyy maahan tulituksessa ja tässä tapauksessa jo ennen tulitusta, koska tiesi missä se alkaa. LBJ oli myöskin juoppo ja loppua kohden mielenvikainen.
    Yksi syy tarkasti merkittyyn tulitusalueeseen olikin, ettei itse orkesterin johtaja saa osumia kun osaa varoa.

    Paikalla oli myös FBI agentti Sturgis hoboilemassa paikallispoliisi otti hobot säilytykseen ja kuvat niistä

    Äänestä

Luotettavat asiantuntijat, Parklandin lääkärit, hoitajat ja paikalla olleet silminnäkijät kuvaavat Kennedyn takaraivossa olleen suuren verisen aukon.

https://www.youtube.com/watch?v=9UlKMqpRT1I Parkland witnesses refute JFK autopsy photos

Äänestä

Asiahan on niin, että John F Kennedy itse oli avaruusmuukalainen. Hänestä tuli luopio, koska hän ei halunnutkaan enää osallistua maapallon valtaamiseen. Siksi hänet surmattiin näytöstyyliin julkisesti.

Äänestä

Salaisen palvelun agentti Clint Hill oli AINOA agenteista, joka yritti auttaa Kennedyjä. Hän ei siis ollut mukana salaliitossa.

Kuvitelkaa, Kennedyä on juuri ammuttu useaan kertaan, hänen autonsa takana tulee turvamiesten auto täynnä huippuunsa koulutettuja ja hampaisiin asti aseistettuja SS agentteja, yhteensä 8 kappaletta, mutta ainoastaan Clint Hill reagoi siten kun koulutettu on.

Kennedyn autossakin oli kaksi SS-agenttia, mutta agenttilauman pomo Kellermankin vilkaisee ammuttua Kennedyä välinpitämättömästi ja ottaa sitten mukavamman istuma-asennon. Ei pienintäkään elettä Kennedyjen tai Conallyjen auttamiseksi.

Molemmat pariskunnat olivat siis uhrattavissa, tämä tosiasia pelotti Conallyjä, eivätkä he kertoneet nähneensä kuski Greerin ampuvan.

Äänestä

Me olemme nyt imperiumi, ja luomme teille mieleisemme todellisuuden. Ja sillä aikaa kun te tutkitte harkiten luomaamme todellisuutta, me luomme teille muita uusia todellisuuksia, joita te voitte myös tutkia, ja näin asiat etenevät. Me olemme historian tekijöitä...ja te, kaikki te muut jäätte vain tutkimaan mitä me teemme.

Äänestä

Välittömästi murhan jälkeen JFK:n lehdistösihteeri Malcolm Kilduff osoittaa otsastaan kohtaa, josta luoti meni sisään Kennedyn aivoihin.

Kilduff: "Tohtori Burkley kertoi minulle, se on yksinkertainen asia... luoti suoraan pään läpi"

Toimittaja: "Voitko sanoa mistä se luoti meni päähän sisään?"

Kilduff: "Käsittääkseni (Kilduff osoittaa etusormellaan oikeaa ohimoaan)se meni sisään otsasta, otsan oikealta puolelta"

Salaisen palvelun agentti Clint Hill oli AINOA agenteista, joka yritti auttaa Kennedyjä. Kuvitelkaa Kennedyä on juuri ammuttu useaan kertaan, hänen autonsa takana tulee turvamiesten auto täynnä huippuunsa koulutettuja ja hampaisiin asti aseistettuja SS agentteja, yhteensä 8 kappaletta, mutta ainoastaan Clint Hill reagoi siten kun koulutettu on.

Ensimmäisen laukauksen osuessa Kennedyyn, Clint Hill seisoi takana tulleen Salaisen palvelun auton vasemmalla astinlaudalla etummaisena, ja hyppäsi siitä maahan ja juoksi Kennedyn auton kiinne. Samaan aikaan Kennedyä päähän ampunut SS agentti Greer kiihdytti autoa, ja Clint Hill vain vaivoin pääsi hyppäämään kyytiin.

Clint Hill näki toisena ihmisenä Kennedyn takaraivon ammottavan, verisen aukon, ja näin tämä rohkea ja rehellinen mies kuvaa sitä Warren komission kuulustelussa:

Mr. SPECTER. Mitä huomioita teit Presidentti Kennedyn kunnosta saapuessanne sairaalaan?
Mr. HILL. Hänen (Presidentti Kennedyn) päänsä oikea TAKAOSA oli poissa. Se lojui takaistuimella. Hänen aivonsa oli näkyvissä. Verta ja aivonpalasia oli ympäri auton TAKAOSAA. Mrs. Kennedy oli yltäpäältä veressä. Verta oli niin paljon, ettei voinut sanoa oliko muita vammoja, kuin se SUURI AMMOTTAVA HAAVA pään oikeassa TAKAOSASSA.

Äänestä

> Me olemme nyt imperiumi, ja luomme teille mieleisemme todellisuuden.

Sieluton monomaaninen ja pahansisuinen pikku sossu jossakin kenraali talven kourissa pimeässä ja kylmässä keskellä ei yhtään mitään ei ehkä aivan vastaa käsitystämme "imperiumin luomisesta".

Kaikenlaista sitä täällä saa lukea.

Jos sossu haluaa ottaa mallia imperiumia ihan oikeasti luovasta sossusta, niin mallia täytyy hakea O.W. Kuusisesta - siitä sossusta tuli jokin Stalinin kenraali kun muut sinne juosseet meikäläiset sossut päätyi tuotapikaa Nevaan kalojen ruuaksi.

Äänestä

Luotettavat asiantuntijat, Parklandin lääkärit, hoitajat ja paikalla olleet silminnäkijät kuvaavat Kennedyn takaraivossa olleen suuren verisen aukon.

https://jackiekilledjfk.webs.com/Tippit autopsy.jpg

Kaikkien heidän mielestä Warren komission tutkimuksessa esittelemä kuva Kennedyn päästä on väärennös. Kuva esittää täysin ehjää miehen takaraivoa, kaiken lisäksi miehen hiukset ovat paljon lyhyemmät, kuin Kennedyn hiukset.

https://www.youtube.com/watch?v=9UlKMqpRT1I Parkland witnesses refute JFK autopsy photos

Mutta miksi tällaista suurta ja veren punaista vammaa ei näy juutalaisen Zabruderin filmin ruuduilla?

Äänestä

Joku on retusoinut Zabruderin filmin ruutuja rankalla kädellä, Kennedyn massiivinen pään vamma on väritetty mustaksi ja Greerin kädestä on poistettu ase.

Jacqueline Kennedy oli ensimmäinen joka näki tuon ammottavan haavan, ja pelästyi, tämän huomaa selvästi filmistä.

Salaisen palvelun agentti Clint Hill oli siis toinen, joka näki välittömästi lähietäisyydeltä Presidentti Kennedyn ammottavan aukon pään oikeassa takaosassa.

Mr. SPECTER. Mitä huomioita teit Presidentti Kennedyn kunnosta saapuessanne sairaalaan?
Mr. HILL. Hänen (Presidentti Kennedyn) päänsä oikea TAKAOSA oli poissa. Se lojui takaistuimella. Hänen aivonsa oli näkyvissä. Verta ja aivonpalasia oli ympäri auton TAKAOSAA. Mrs. Kennedy oli yltäpäältä veressä. Verta oli niin paljon, ettei voinut sanoa oliko muita vammoja, kuin se SUURI AMMOTTAVA HAAVA pään oikeassa TAKAOSASSA.
http://kuvanjako.fi/u9er2

Äänestä
  • Heillä oli kymmenisen vuotta aikaa fiksata filmi suurelle yleisölle sopivaksi. Tosin he epäonnistuivat siinäkin, sillä jälki on tökeröä. Takaraivo mustaksi ja valoa ohimoon filmissä sekä otettiin ruutuja pois.

    Edelleen paras todiste etuviistosta tulleesta luodista on taakse vasemmalle retkahtava pää. Sen selittäminen "lihasrefleksiksi" on vuosituhannen surkein valhe.

    Jengiä tapettiin vielä julkistuksen jälkeenkin, ketkä alkoi liian kovaa muistelemaan ruohokukkulaa pöyristyneenä tästä suuresta valheesta joka yksistäänkin todistaa salaliiton.

    Äänestä

Olen seurannut Nixon dokumenttixonä. Mielenkiintoista, että Nixon ravasi paljon Johnsonin luona ennen vamintaansa presidentiksi ja kiristi tätä. Tiettävästi Nixon vihasi Kennedeitä. Mielenkiitoista on, että Nixon salakuunteli Ted Kennedyä. Miksi hän teki niin? Onko Nixon sekaantunut Kennedyn murhaan? Nixon oli samana päivänä Dallasissa, jolloin Kennedy ammuttiin.

Äänestä
  • Myöskin George dabljuu Bushka oli seisoskelemassa kirjavaraston nurkilla siitä on valokuvakin murhapäivältä

    Äänestä

En ole varma ampuiko Oswald Kennedyä, mutta jos kyseessä oli sisäpiirin juttu, miksi hoitaa asia niin julkisella paikalla ja sotkuisella tavalla? Kennedy oli monin tavoin sairas mies, ei olisi ollut kovinkaan vaikeaa myrkyttää häntä (esimerkiksi peukaloimalla jo hänen käyttämiensä useiden lääkkeiden annoksia) ja väittää että kyse oli luonnollisesta kuolemasta.

Äänestä
  • Julkisella kuolemalla osoitetaan kaapin paikka.

    "Toimi kuten me sanotaan tai sä oot seuraava".

    Äänestä

On mielenkiintoista huomata, että samat tyypit, jotka olivat Dallasissa murhapaikalla liittyvät mukaan Watergate murtoon. Miksi Nixon yritti estää FBI tä tutkimasta Watergate murtoa? Miksi neljä nahoitusta Watergate jutusta jäi puuttumaan? Noilla nauhoilla Nixon puhui Watergate tapauksesta. Nauhoja toimitettiin myöhemmin vajaavaisina. 18 minuuttia Nixonin nauhoitetusta puheesta oli pyyhitty pois.
Vaikuttaisi, että Nixon pelkäsi paljastuvansa osallisuudestaan Kennedyn murhaan

Usein myös unohdetaan, että Oswald pidätettiin kaksi kertaa Kennedyn salamurhan yhteydessä. Dallasin poliisi pidätti Oswaldin ja tutki hänet. Ensimmäisenä Oswaldia kuullustellut päästi hänen menemään. Kuulustelija poltti kuulusteluasiakirjat kuultuaan FBI n saapumisesta. Mitä Oswald kertoi? Luultavasti sen, että hän oli saanut selville Kennedyn murhan syylliset. Ehkä myös sen, että toimi peitetehtävässä.

Ampuiko JD Tippit Kennedyn? Todistajien mukaan poliisi ampui Kennedyn heinikkoisen kumpareen takaa. Oliko ampuja JD Tippit? JD Tippitillä olisi ollut hyvä mahdollisuus paeta ja kuljettaa autossaan salaliittolaisia. Koska Oswald oli valittu syntipukiksi salaliittolaiset ampuivat JD Tippit Oswaldin kotitalon nurkille, jossa odotti toinen auto. Motiivina voisi pitää sitä, että JD Tippit tiesi liikaa Kennedyn murhasta.

Oswald tajusi, että hän on vaarassa. Hän pakeni elokuvateatteriin, jossa Oswaldin oli määrä tavata yhdysmies, mutta tämä kuului salaliittolaisiin ja petti Oswaldin. Syntyi toinen pidätys.

Äänestä
  • Osa näistä oli myös Watergateen murtautumassa

    Äänestä

Pidän myös mahdollisena, että Ruth Paine oli miehensä kanssa mahdollisesti osallisena salaliittoon. Hän järjesti Oswaldin kirjavarastolle töihin, vaikka tälle olisi ollut työpaikka lentokentällä.
Kas kummaa, että myös Ruth Painen talon autotallista löytyi kuva Oswaldista. Tuskin Oswald olisi jättänyt valokuvaa autotalliin tarkoituksella. Uskon, että Oswaldista on tehty valokuvaväärennös. Paineta ei tutkittu tarpeeksi tarkkaan salamurhan jälkeen.
JFK - Avoin tapaus kirjassa on viittaus siihen, että Painen omistamaa autoa olisi käytetty salaliittolaisten kuljettamiseen. On vaikea sanoa, että onko se totta?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hmm... kirjoitti:

Tutkijat ovat löytäneet JFK:n CIA:n johdolle lähettämän kirjeen vain kymmenen päivää ennen salamurhaa.

Presidentti vaati kirjeessä nähtäväkseen erittäin salaisia asiapapereita liittyen UFOihin.

CIA luovutti kirjeet niitä vaatineelle tutkija William Lesterille, joka valmistelee uutta kirjaa Kennedysta.

JFK ehti lähettää vain hieman ennen kuolemaansa kaksi vastaavaa kirjettä. Ensimmäisessä hän pyytää CIA:n johtajalta UFO-kansioita.

Toisessa Nasan johdolle lähetetyssä kirjeessä Kennedy ehdottaa yhteistyötä avaruuden tutkimisessa Neuvostoliiton kanssa.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/Murhattiinko JFK UFO-uteluiden vuoksi/art-1288383883325.html?ref=rss

***

Ehkä CIA pelkäsi, että avoimena ja rehellisenä miehenä Kennedy paljastaisi kaikille armeijan UFO-salaisuudet. UFO-teknologiaahan on siellä tutkittu, jotta voitaisiin rakentaa uusia tulevaisuuden aseita ennen Neuvostoliittoa/ Venäjää.

Kennedyn jälkeen sitten muut jenkkipresidentit ovatkin olleet hyvin tietoisia sitä, että USA:lla on UFO:ja ja humanoideja hallussaan. Jimmy Carter paljasti jopa nähneensä UFO:n.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu