Tämän aamun Helsingin Sanomat spekuloi useammassakin pääkirjoituksessa hallituskuviota. Kaikissa komen suuren puolueen mukaan kuin automaattisesti liitettiin RKP!
Kuulemma Kokoomus haluaa RKP:tä hallitukseen. Aika hauskasti sanottu, koska Hesari sitä haluaa vähinttään yhtä paljon.
Hesari ja RKP!
6
262
Vastaukset
- Erkon pulju.
Hesarin päätoimittajat kirjoittavat isäntänsä Aatos Erkon mieliksi. Aatos kuuluu Svenska.Nu-organisaatioon.
- Immu.
Miksiköhän lopetin Hesarin tilauksen.
Pois pakkoruotsi.
- Riippumaton media?
Niinpä teki myös Ilta-Sanomat, joka eilen kunnostautui luettelemaan ilman kritiikin häivääkään RKP:n mukaan hallitukseen. Yleensä media puhuu omistajiensa suulla ja toimittajien ns. puolueettomuus on pahainen vitsi.
Näin pikkuhiljaa kansalaisille syötetään median taholta ajatusta, että RKP kuuluu hallitukseen ja pakkoruotsista ei päästä eroon.
Jokaisella on vaaleissa yksi ääni, mutta raha puhuu taas näkyvästi monella ostetulla suulla. - Kyrpiintynyt Wallin
Kansan on noustava jo kapinaan jos Roisto Kopla Perseestä pääsee
hallitukseen!!!
Kepu sentään reilusti myönsi ettei sen kannatuksella ole asiaa .. - hähäää
Seuraavan kerran kun Hesarin lehtimyyjä soittaa niin sanon suoraan, että tuollaista hurrikannatuslehteä en huoli edes ilmaiseksi!
- qqqzx<'
Onko RKP soluttautuja puolue
- RKP kannatus on noin 4 %.
- Rahaa puolueella on käytettävissä RUHTINAALLISESTI.
- Soluttautuminen on ainoa keino saada valtaa muissa puolueissa.
- Soluttautuminen on ulotettu MEDIAAN erittäin vahvasti.
- Onko Suomessa RKP:läisten johtama sensuuri .Valitettavasti on.
- Yle pitää vaaliaiheina tarkkaan valittuja aiheita jotka palvelevat
HALLITUSPUOLUEITA ja tietenkin ehdokkaita.
- Esim. soluttautumisesta lähiaikoina
- Ulkoministeri ruotsittaja Stubbi / Hesarin ajama / tuoma
- Tasaveroministeri ruotsittaja Katainen / pelastamassa ELITIN rahoja
- Pääministerinä Kiviniemi ilmoitti ensitöinään pakkoruotsin jatkuvan
- Puheenjohtaja Arhinmäki ilmoitti ensitöinään pakkoruotsin jatkuvan
- Puheenjohtaja Urpilainen ilmoitti ensitöinään pakkoruotsin jatkuvan
- Vihreä Sinnemäki ilmoitti ensitöinään pakkoruotsin jatkuvan
NÄMÄ KAIKKI OVAT ENSITÖINÄÄN ILMOITTANEET JATKAVANSA
RUOTSITUSTA SUOMESSA-----SUOMESSA-------SUOMESSA.
------------------------------------------------------------------------------------------
TULEEKOHAN ILMOITUS KUN UUTTA HALLITUSTA VEIVATAAN
-----------------------------------------------------------------------------------------
Yllättävää tässä touhussa on se että ikään kuin pallille ei ole istumista
ennen kuin ilmoitus on tehty.
------------------------------------------------------------------------------------------
Joko nämä on RKP kouluttamia tai sitten mielipide on ostettu ??????
------------------------------------------------------------------------------------------
SEURATKAAPA MEDIAN MYLLYTYSTÄ ESIM. YLE on ihan yli-
voimainen tässä RUOTSITUKSESSA
----------------------------------------------------------------------------------------
RKP-läinen Hesari ajaa RKP:tä hallitukseen milloin milläkin perusteella
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2022774Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1582465Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061152- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait246870Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20869Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka299854Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies95846Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22738Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93729