KEVÄÄN VIIMEISEN JAKSON NIMI ON "KATARIINA NÄKEE KOHTALONSA KASVOT"
MUTTA PERKULE KUN TUOTANTOTIIMI MENI VAHINGOSSA LIPASUTTAMAAN ETTÄ SARA ON JUONEN MUKAAN VIELÄ ELOSSA.
LUONNOLLISESTI ENNEN VIMPPAA JAKSOA PALJASTUU MYÖS SEURAAVAT ASIAT JOITA ON PANTATTU NYT PITKÄÄN.
KAUPAN TODELLINEN TUHOPOLTTAJA
LIISAN / PIRKON YRITYKSET KAVALTAA ISMON RAHAT
HEIDIN HUUMEKOKEILUT
NIKON JA KATARIINAN SEKSISUHDE MUILLE HAHMOILLE
MITÄ ILMEISIMMIN MYÖS STUBAN KUOLEMAN LAVASTUS JA PALUU SARJAAN.
ISABELLAN "VALERASKAUS" SEKÄ TIETÄMÄTÖN OIKEA RASKAUS
JA MITÄ KAIKKEA "SALAISUUKSIA" EHTII VIELÄ TÄSSÄ KUUKAUDESSA TULEMAAN
MUTTA PERKULE KUN TUOTANTOTIIMI MENI VAHINGOSSA LIPASUTTAMAAN ETTÄ SARA ON JUONEN MUKAAN VIELÄ ELOSSA.
LUONNOLLISESTI ENNEN VIMPPAA JAKSOA PALJASTUU MYÖS SEURAAVAT ASIAT JOITA ON PANTATTU NYT PITKÄÄN.
KAUPAN TODELLINEN TUHOPOLTTAJA
LIISAN / PIRKON YRITYKSET KAVALTAA ISMON RAHAT
HEIDIN HUUMEKOKEILUT
NIKON JA KATARIINAN SEKSISUHDE MUILLE HAHMOILLE
MITÄ ILMEISIMMIN MYÖS STUBAN KUOLEMAN LAVASTUS JA PALUU SARJAAN.
ISABELLAN "VALERASKAUS" SEKÄ TIETÄMÄTÖN OIKEA RASKAUS
JA MITÄ KAIKKEA "SALAISUUKSIA" EHTII VIELÄ TÄSSÄ KUUKAUDESSA TULEMAAN
Vastaukset 27
Vanhimmat
JA MUKAAN TULEE TIETENIN SE OIKEA KUOLLEEKSI LUULTU LIISA JOKA ON ELSAN TYTÄR, JA JOKA ON MYÖS PIHLAJAKATULAISILLE TUTTU HENKILÖ
Eli mitkään näistä ei tule tapahtumaan. Hyvä yritys kuitenkin. Todellinen tuhopolttaja: ei sellaista ole. Liisa ei yritä enää kavaltaa Ismon rahoja. Mitkä Heidin huumekokeilut? Ei sellaisia ole. Isabella jää kiinni valeraskaudestaan ja lähtee sarjasta. Sebastian tulee sarjaan mukaan luonnollisesti. Kostaa Korpille ja jatkaa elämäänsä sarjassa.
Meinaatko torpedo -tollo ,että Heidi napsi Aspirinia,lutka on pirihuora jos et ole huomannut ja koukussa kuin kala!!
TULEEKO MIELEESI AINUTTAKAAN "SALAISUUTTA" JOKA OLISI SALKKAREISSA JOSKUS JÄTETTY "AUKI"
EIPÄ NIITÄ OLE.
JA SALAISUUKSIA ON TÄLLÄ HETKELLÄ MM SEURAAVAT
ISABELLAN VALERASKAUS, SEKÄ ISABELLAN TIETÄMÄTÖN OIKEA RASKAUS
NIKON JA KATARIINAN SEKSISUHDE
SE ETTÄ SARA ON ELOSSA (TUONTATOTIIMIN MOKA)
KAUPAN TULIPALON ALKUPERÄ
LIISAN JA PIRKON YRITYKSET KAVALTAA ISMON RAHAT
SE ETTÄ LIISA EI OLE OIKEASTI ELSAN TYTÄR
HEIDIN JA JIRIN HUUMEKOKEILUT
SEBASTIANIN PALUU SARJAAN / VALEKUOLEMAN PALJASTUMINEN
TODELLISEN LIISAN ELI ELSAN TYTTÄREN HENKILÖLLISYYS
ELI KYLLÄ NOISTA JUTUISTA VARMAAN KOLME AINAKIN ENNEN KESÄÄ PALJASTUU, KOITTAKAAS ARVATA MITKÄ :)
Jirin ja heidin huume kokeilut?Mitä vedit itse kun kirjoitit tänne?
Miten niin Sara on vielä elossa? Sara ei ole elossa.
On on, kato kun tekijät lipsautti vahingossa se, että henkilö joka nosti Katariinan ylös joesta, oli Sara.
Kiki taas varmana tietona jakaa tietojaan, ei taaskaan pidä paikkaansa.
kai ymmärrät että tuo ei ole päättelyä, tai arvailua tai tietoa.
Vaan tekijät lipsautti taatusti aivan vahingossa tuon asian, tuskin oli tarkoitus, tuskin...
henkilö joka nosti katariina ylös oli miika !! yritä ymmärtää jos et tiiä oikeita vastauksia älä kommentoi , KIITOS !!
Liisa Toivio ei todellakaan ole mikään Ismon entinen vaimo. Koska kyllähän nyt Ismo tietäs, jos hänen entisen vaimonsa tyttönimi olisi ollut Toivio ja myös sen, että tuo Liisa ei ole se Liisa.
Sanon teille tän luottamuksella.Kuulin erään juonarin(en sano mistä)
Sara lavasti kuolemansa,kaikki tämä saa alkunsa Katariinan muistettua että Saralla on tatuointi,mutta Antti sanoo hämmentyneenä että ruumiilla ei ollut tatuointia.Tämä selviää päätösjaksossa,jaksossa selviää myös että Katariina on raskaana,mutta kenelle?
EIPÄ PALJASTUNU...
Vielä on pitkä matka kesätaukoon, mutta näistä mainituista asioista on paljastunut jo:
Kaupan todellinen tuhopolttaja
Liisan / Pirkan yritykset kavaltaa ismon rahat.
Heidin huumekokeilut
Stuban kuoleman lavastus, ja paluu mukaan.
Eli muutama asia enää näkemättä tästä listalta ;) ;) ;) ;)
Pieni tarkennus: kioskilla ei ollut tuhopolttajaa, koska se oli vahinko.
Tarkotat varmaan PEPIN huumekokeilut..
Pepin huumekokeilut, ja nyt myös insinöörimajuri Sievisen, joka tempaisi päänsärkyynsä Topin rappukäytävään pudottamia pillereitä.
Tuleekohan loppukauden aikana ilmi Liisan oikea henkilöllisyys, tai hypähtääkö oikea Liisa Toivio jotain kautta esille? Kiinnostaisi myös tietää, kuka pelasti Katariinan joesta, koska asialla on juonen kannalta luultavasti merkitystä. Muutenhan pelastaja olisi näytetty, ma luulen.
No Katariinan "pelastajaa" ei näytetty kasvoilta, mutta jakson lopputeksteihin "lipsahti" sen roolihahmon ja näyttelijän nimi, vaikka saraa ei SIINÄ JAKSOSSA näkynyt lainkaan.
No vahinkoja sattuu ;)
Näin tapahtuu viimeisessä jaksossa.
ismo tajuaa kuka oikea Liisa on eli hänen kuollut vaimo.
Sara ei ole kuollut ja tulee viimeisessä jaksossa.
Sergein salapaikka löytyy ja paljastuu. Sergei ja Topi jää kiinni huumeiden myynnistä. Peppi kärähtää niiden käytöstä.
Perjantai 27.5 Osa 2125. Katariina näkee kohtalonsa kasvot.
Eli Sara on elossa!!
Sara ei ollu elossa vaan Miika!
Aika erikoista pitää sanoa...
Edelleenkin se stalkkeri on Niko!!!! Johan tuo pakkomielle Katariinaan on tullu selväksi, jätkä ei kun narisee ja vänisee Katariinan perään. Niko tiesi myös kosinnasta ja missä se tapahtuu, joten tiesi mennä paikalle tarjoilijana kolkkaamaan Antin ja sieppaamaan Katariinan. Outoa muuten ettei kumpikaan kiinnittäny mitään huomiota tulijaan, vaikka niin herkkä hetki oli meneillään.
miika on stalkkeri, isabella oikeesti paksuna, peppi myy itseään 4000e ja s vitun pentu jää eloon.
AIKA HYVIN OSUS ENNUSTUS KOHDALLEEN.
SARAN ELOSSA OLO EI PALJASTUNUT, TIEDÄ SITTEN OLIKO VAIN "TEKNINEN MOKA" KUN LAITETTIIN SARAN NIMI LOPPUTEKSTEIHIN KUN NÄKYI "MYSTINEN HAHMO" :)
NO KAUPAN TODELLINEN TUHOPOLTTAJA ON MYÖS PALJASTUNUT
LIISAN OLEMINEN PIRKKOJA JA YRITYS KAVALTAA RAHAT
MYÖSKIN HUUMEKOKEILUT MUUTTUI AIVAN MUUKSI KUIN KOKEILUKSI, JA MONI SAI TIETÄÄ SIITÄ
NIKON JA KATARIINAN SEKSIUHDE EI PALJASTUNUT KOVINKAAN MONELLE, MUTTA KUITENKIN.
MYÖSKIN SELVISI ETTÄ STUBA EI OLE KUOLLUT, JA HÄN TULI MUKAAN SARJAAN.
MYÖSKIN ISABELLAN VALERASKAUS PALJASTUI, JA SE ETTÄ HÄN ON OIKEASTI PAXUNA.
KUMMAA(KO)?
Saran olemassa oloa ei ole, koska kuollut.
Saran nimi oli lopputeksteissä koska näkyi katariinan harhoissa, ei mikään tuotannon moka.
Kauppaa ei tuhopoltettu, vaan oli talen, iidan, sirun ja jannen piritismi leikin kynttilän kaatumis vahinko.
Liisa yritti kavaltaa pirkkona ismon rahat.
Pepillä on tai oli huumekokeilu.
Jiri ja peppi tiesi nikon ja katariinan sekstailun.
Kaikki tiesi että sebastianin kuolema oli hämäystä, näytettiin katsojille melkein heti.
Isabellan raskaus selvisi 4d kuvauksessa kun ei laittanutkaan isben levyä sisälle.
Kummaako?Kyllä, kun 87k yrittää aina päteä ja tietää kaiken.
Toki sara oli lopputeksteissä siinä jaksoss ajossa hänet näkyi "harhoissa"
Mutta nimi oli lopputeksteissä myös siinä jaksossa jossa "mystinen hahmo" nosti katariinan ylös vedestä.
Eli tässä kävi jompi kumpi moka
1 lipsautettiin vahingossa että sara on elossa
2 nimi eksyi vahingossa lopputeksteihin, koska se oli niissä myös edellisessä jaksossa
No eiköhäs tuo asia ensi kaudella selviä.
Eli aika hyvin osus mun ennustukset kohdalleen eli oikeastaan tuli vain EHKÄ yksi huti, se selvinnee ensi kaudella :)
isabella on oikeasti niinkuin sanoit raskaana.
tarkoitit pepin huumekokeilut? (vai oliko heidilläkin..)
yms ymsss...... sen isabellan raskauden huomasi myös silloin kun isabella varasti heliltä sen levyn jossa oli vauvasta ultrakuvaa ja kopioi levynsisällön omalleen, ja sitten isabella pyysi lääkäriä laittamaan levyn pyörimään ultra äänen ajaksi kun meni ultrakuviin helenan kanssa, vauva näkyi ruudulla, ja lopuksi helena meni ulos huoneesta (taisi mennä hakemaan isabellalle vettä...) ja silläaikaa isabella kiitteli lääkäriä kun oli laittanut levyn ruutuun, mutta lääkäri yriti isabellan suuren suun takaa piipittää, ettei edes laittanut levyä.