Kaksi vuotta = 30% korotusta.

Kun eläkeikää ei haluta nostaa kahdella vuodella niin taas eläkevakuutusmaksuihin vaaditaan korotusta. Siihen se johtaa. Eli sitä kautta verotus kiristyy.

Miettikääpä yli 30% palkkamäärästä pelkkää eläkevakuutusmaksua 10 vuoden päästä.

Tonnista 320 euroa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Korotus 110 euroa kuukausi tonnilta.

Äänestä

Hulluja suomalaisia.

Tuollaisen puolesta vielä äänestetään.

Ihan kuin noita veroja ei olisi jo tarpeeksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kirjoitti:

Kun eläkeikää ei haluta nostaa kahdella vuodella niin taas eläkevakuutusmaksuihin vaaditaan korotusta. Siihen se johtaa. Eli sitä kautta verotus kiristyy.

Miettikääpä yli 30% palkkamäärästä pelkkää eläkevakuutusmaksua 10 vuoden päästä.

Tonnista 320 euroa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu