SAATANALLINEN VL-LAHKO REPÄISTÄÄN POIS

Sillä sen demoniset opit ovat jo liian kauan eksyttäneet ihmisiä.

http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/insestiselvitys-poliisille/896897

Nyt hajoitetaan tämä sairas ja saatanallinen kultti lopullisesti!!!
799
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

"Keskusrikospoliisi (KRP) haluaa saada käyttöönsä vanhoillislestadiolaista herätysliikettä johtavan Suomen Rauhanyhdistysten Keskusyhdistyksen SRK:n tekemän sisäisen selvityksen lasten hyväksikäyttötapauksista."

"Toivomme, että liike hyvässä yhteistyössä vastaa ulostuloonsa" NIMENOMAAN!

"KRP haluaa käsiinsä myös tutkija Johanna Hurtigin tutkimustulokset"

Voi, tämä uutinen pelasti harmaan päiväni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jos SRK nyt pullikoi niin johan on perkele

Äänestä
  • Sanoit kirosanan - et pääse taivaaseen.

    Etkö tiedä, että laki ei kuulu kristitylle.

    Sinä epäileväinen, tule seuroihin, niin kaikki selviää.

    Äänestä

  • tule jo kirjoitti:

    Sanoit kirosanan - et pääse taivaaseen.

    Etkö tiedä, että laki ei kuulu kristitylle.

    Sinä epäileväinen, tule seuroihin, niin kaikki selviää.

    Vl-seuroihin menevät vain saatanan lapset.

    Äänestä

  • Oletko sellainen? kirjoitti:

    Vl-seuroihin menevät vain saatanan lapset.

    Pääsiäisseurojen boikotoiminen on ensimmäinen keino ilmoittaa olevansa lainkuuliainen kansalainen!

    VL:t boikotoikaa pääsiäissessioita!

    Äänestä

Helvettin ne uskonnot kuuluvatkin.

Äänestä

SRK:han ei luovuta mitään aineistoa kun pakon edessä. Mutta lain ja oikeuden ulkopuolella elelevällekin uskonlahkolle kyllä Keskusrikospoliisilta keinot löytyvät!

Tero Haapala osaa kokeneena rikostutkijana kyllä ottaa omansa pois. SRK kuvittelee olevansa edelleen lain yläpuolella, mutta ei kauan kun huomaa olevansa ihan samalla viivalla kuin kuka tahansa maassamme!

Äänestä

Mutta ei ennen Lumijoen suvareita.

Onko ne tj. suvarit ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


65yfgdhut kirjoitti:

Sillä sen demoniset opit ovat jo liian kauan eksyttäneet ihmisiä.

http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/insestiselvitys-poliisille/896897

Nyt hajoitetaan tämä sairas ja saatanallinen kultti lopullisesti!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu