Miten voin tarkistaa veroehdotuksesta, että siellä on kirkollisveron palautukset? Erosin kirkosta aivan vuoden 2009 lopussa, mutta muistaakseni 2010 verokortissa oli vielä seurakuntana ev.lut. Näin jälkeenpäin asian tarkistaminen on hieman hankalaa kun se on jo työnantajalla.
Nyt kun koitin katsella saapuneesta vuoden 2010 verotuspäätöksestä, niin sieltä löytyy kohta kunnallisvero, kirkollisvero ja muut maksut. Tämän otsikon alta ei kuitenkaan löydy minkäänlaista mainintaa kirkollisverosta. Pitäisikö siellä erikseen lukea kirkollisverosta jotain vai pitäisikö tästä vetää johtopäätös, että en ole vuonna 2010 maksanut enää kirkollisveroa?
Kirkollisveron palautus vuoden 2010 verotuspäätöksessä
Kirkonrotta
1
296
Vastaukset
- pastorisillddd
siin kirkollisveron kohalla ei pitäis olla mitään summaa siin oikeela
samalla lailla kuin kunnallisveron kohas
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006394
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303833törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283200Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701726- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46969Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11890- 42869