Persut = KEPU!

Keskustan kadonneet äänestäjät siirtyivät Perussuomalaisiin. Samalla siirtyi myös vanhat tavat eli kuppaaminen ja kusettaminen.

Vanha sanonta muuttuu muotoon: Perussuomalaiset pettää aina!


Soini jo pettäjän tiellä melkoisessa vauhdissa... lapio on jo kädessä.... kohta lipotaan rahaa Portugaliin Jyrkin kanssa vaikka hento nainen Jutta koettaakin miehiä estää.
774
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Näin on, ei osuvammin voi asiaa todeta!

Äänestä

Rysselin herroilla on enemmän tarjottavaa kuin Suomen kansalla.

Äänestä

Varmaan sai hyvät opit siellä ollessaan tuolilla. uskokaa mielenkiinnolla imenyt itseensä ,siltä saadut tiedon jyvät-....

Äänestä

Suomi sai perussuomalaisista ei-sosialistisen työväenpuolueen. Sen tavoitteena on parantaa sosiaalista turvajärjestelmää, peruspalveluja, kohtuullistaa tuloeroja ja kohottaa perusturvaa. Nämä asiat ovat systemaattisesti jääneet puuttumaan porvarihallituksten asialistoilta.

"Jytky" on siis protesti hyvinvointivaltion alasajamista vastaan. Tämä seikka hävinneiden puolueiden kannattaa muistaa niiden tehdessä vaalien jälkeisiä analyysejaan tappion syistä. Perussuomalaiset ovat siis Ei-sosialistinen työväenpuolue

Äänestä

Kyllä keskusta menetti kannatusta pitkälti sen takia että se hyökkäsi suurista puolueista eniten perussuomalaisia arvoja vastaan. Se oli suuri virhe.

Ja kyllä ne kuppaajat jäivät sinne omaan kepuunsa itkemään ja levittelemään katkeraa vihaa perussuomalaisia kohtaan.

Äänestä

Soini on liian pehmeä kuten Vennamokin aikoinaan totesi! Nyt nuolee Kataista!

Jutta Urpilaisella riittää kanttia pysyä sanojensa takana! Hyvä Jutta, hyvä SDP:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/Sdp ei niele Kataisen Portugali-marssijärjestystä /art-1288384374399.html

"Puheenjohtaja Jutta Urpilaisen mukaan Sdp ei myöskään peräänny kannastaan, jonka mukaan myös pankit ja sijoittajat on laitettava vastuuseen. Jos se ei käy, Sdp ei ratkaisua tue."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


--yksin nainen--- kirjoitti:

Keskustan kadonneet äänestäjät siirtyivät Perussuomalaisiin. Samalla siirtyi myös vanhat tavat eli kuppaaminen ja kusettaminen.

Vanha sanonta muuttuu muotoon: Perussuomalaiset pettää aina!


Soini jo pettäjän tiellä melkoisessa vauhdissa... lapio on jo kädessä.... kohta lipotaan rahaa Portugaliin Jyrkin kanssa vaikka hento nainen Jutta koettaakin miehiä estää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu