Onko Kirkkonummi

Olafur

kaupunki vai mikä se on. Olen miettinyt monesti kun olen Turkutietä ajanut ja ohi vilahtaa lääninkylttti vai mikä se on ennen Veikkolan kaupunkia, Turun suuntaan ajaessa Turun moottoritiellä.

8

604

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Veikkolan kaupunki!

      Hyvät hyssykät tuota maantietoa! Veikkola on Kirkkonummi -nimisen kaupungin lähiö!

      • voi jeesus

        HAHAHHAAA. Kirkkonummi kaupunki :o)


      • kaupunkilainen
        voi jeesus kirjoitti:

        HAHAHHAAA. Kirkkonummi kaupunki :o)

        Voisi olla kaupunki! Ei Espoo ollut kovinkummainen, pinta-alaa toki riitti.


    • 18+18

      Kirkkonummi on suomen suurimpia kuntia, jotain 35-37000 asukasta. Veikkola on kirkkonummen pohjoisin kylä, pohjoiskirkkonummen keskus.

    • Kaikki muut ovat kaupunkeja paitsi pääkaupunkiseudun ympärillä olevat kunnat.
      -
      Kirkkonummi on kunta

    • dpofj¨wpdjf¨pa

      Kirkkonummi on tosiaan kunta, mutta muutaman vuoden sisään varmasti saa kaupungin statuksen, siihen malliin kasvaa vuosi vuodelta.

    • sydän ja keuhko

      Kirkkonummen Papinjärvellä asuu röyhkeitä ja toisista täysin piittaamattomia ihmisiä, jotka polttavat kauniit kevätpäivät ja etenkin viikonloput roskiaan niin, että keuhkovammaiset naapurit joutuvat pysyttelemään sisätiloissa köhimässä ja päänsärkyisenä. Savu leviää paksuna laakson päästä päähän eikä sitä pääse edes sisällä pakoon sillä ilmanvaihtolaitteet imaisevat savun hetkessä sisään.
      MITÄ NÄILLE TÖRKIMYKSILLE VOI TEHDÄ????

    • tässä tulevaisuus

      Kirkkonummi on kunta ja Veikkola yksi sen taajamista, siis taajama-alue.
      Kirkkonummella menee vain taloudellisesti todella huonosti, se etsii epätoivoisesti itselleen "kavereita" joiden kanssa liittyä yhteen - ei vaan oikein natsaa, rukkaset saanut Inkoolta, Siuntiolta, Lohjalta ja oliko siinä vielä Vihtikin.
      Tuskinpa tulee kaupunkia, mutta Espoo voi "hotkaista" Kirkkonummen, kaupungin "isät ja äidit" sen mieluusti kirjoituksista ja puheista päätellen suurelle suupalaksi tarjoavat. Espoo sitten keskittää kaikki ongelmatapauksensa pois omista nurkistaan ja Kirkkonummi siihen oiva sikolätti, siis tiedossa eriarvoisuutta ja slummiutumista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      134
      3227
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      73
      2114
    3. Koulujen kesälomien siirto

      Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut
      Maailman menoa
      137
      1805
    4. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      126
      1705
    5. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      24
      1697
    6. Inhottava stalkkeri

      Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
      Ikävä
      138
      1355
    7. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      105
      1192
    8. Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?

      Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka
      Ikävä
      144
      1045
    9. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      50
      1014
    10. Yhä pyörit mielessä,

      ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa
      Ikävä
      30
      944
    Aihe