Onko Kirkkonummi

Olafur

kaupunki vai mikä se on. Olen miettinyt monesti kun olen Turkutietä ajanut ja ohi vilahtaa lääninkylttti vai mikä se on ennen Veikkolan kaupunkia, Turun suuntaan ajaessa Turun moottoritiellä.

8

582

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Veikkolan kaupunki!

      Hyvät hyssykät tuota maantietoa! Veikkola on Kirkkonummi -nimisen kaupungin lähiö!

      • voi jeesus

        HAHAHHAAA. Kirkkonummi kaupunki :o)


      • kaupunkilainen
        voi jeesus kirjoitti:

        HAHAHHAAA. Kirkkonummi kaupunki :o)

        Voisi olla kaupunki! Ei Espoo ollut kovinkummainen, pinta-alaa toki riitti.


    • 18+18

      Kirkkonummi on suomen suurimpia kuntia, jotain 35-37000 asukasta. Veikkola on kirkkonummen pohjoisin kylä, pohjoiskirkkonummen keskus.

    • Kaikki muut ovat kaupunkeja paitsi pääkaupunkiseudun ympärillä olevat kunnat.
      -
      Kirkkonummi on kunta

    • dpofj¨wpdjf¨pa

      Kirkkonummi on tosiaan kunta, mutta muutaman vuoden sisään varmasti saa kaupungin statuksen, siihen malliin kasvaa vuosi vuodelta.

    • sydän ja keuhko

      Kirkkonummen Papinjärvellä asuu röyhkeitä ja toisista täysin piittaamattomia ihmisiä, jotka polttavat kauniit kevätpäivät ja etenkin viikonloput roskiaan niin, että keuhkovammaiset naapurit joutuvat pysyttelemään sisätiloissa köhimässä ja päänsärkyisenä. Savu leviää paksuna laakson päästä päähän eikä sitä pääse edes sisällä pakoon sillä ilmanvaihtolaitteet imaisevat savun hetkessä sisään.
      MITÄ NÄILLE TÖRKIMYKSILLE VOI TEHDÄ????

    • tässä tulevaisuus

      Kirkkonummi on kunta ja Veikkola yksi sen taajamista, siis taajama-alue.
      Kirkkonummella menee vain taloudellisesti todella huonosti, se etsii epätoivoisesti itselleen "kavereita" joiden kanssa liittyä yhteen - ei vaan oikein natsaa, rukkaset saanut Inkoolta, Siuntiolta, Lohjalta ja oliko siinä vielä Vihtikin.
      Tuskinpa tulee kaupunkia, mutta Espoo voi "hotkaista" Kirkkonummen, kaupungin "isät ja äidit" sen mieluusti kirjoituksista ja puheista päätellen suurelle suupalaksi tarjoavat. Espoo sitten keskittää kaikki ongelmatapauksensa pois omista nurkistaan ja Kirkkonummi siihen oiva sikolätti, siis tiedossa eriarvoisuutta ja slummiutumista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      136
      3905
    2. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      20
      2548
    3. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      54
      1943
    4. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      77
      1844
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      201
      1714
    6. Mikä kaivatussasi

      on eniten yllättänyt?
      Ikävä
      72
      1025
    7. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      21
      1022
    8. Milloin olit onnellinen? Miksi?

      Mikä saa sinut onnelliseksi? Suomi on 9. kertaa maailman onnellisin maa. Kuulutko sinä onnellisten suomalaisten joukkoon
      Sinkut
      137
      714
    9. Anniina Valtonen odottaa - Sai 2-vuotiaalta lapseltaan napakan heiton!

      Suosikkimeteorologi Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Hän on kertonut odottavansa toista lasta. Valtonen
      Suomalaiset julkkikset
      19
      707
    10. Miksi ajattelet

      että et riittäisi kaivatullesi?
      Ikävä
      61
      704
    Aihe