Siis, elokuvassa on vaimo, mies ja kaksi pientä poikaa, arviolta 5-6 vuoden ikäisiä. Yhdessä vaiheessa elokuvaa Vanhemmat kysyvät näiltä että miksi he haluavat tulla isoina. Toinen vastaa "taivaarannanmaalari". Siinä he naureskelevat ja sanovat "se on hyvä ammatti"
Kuitenkin, lopussa pojat hukkuvat ja ihmiset itkevät. Näin tämän elokuvan joskus ihan pienenä, ja vain nämä kohtaukset ovat jääneet mieleeni. Wikipediasta jo yritin elokuvaa etsiä, mutta kun ei ole aavistustakaan nimestä niin... Itse luulin elokuvan olevan nimeltään juuri Taivaarannanmaalarit tms.
Kiitos, jos joku osaisi kertoa, minkä nimisestä elokuvasta on kyse!
Mikä suomalainen elokuva, nimi hukassa!
Taivaan_ranta.
2
240
Vastaukset
- myös nähnyt tuon
Puhalluskukkapoika ja taivaankorjaaja (2002). Tuon niminen elokuva muistaakseeni.
http://www.elonet.fi/title/ekng2u/ - Thanks_alot
Kiitos todella paljon!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 903275
- 883043
- 681872
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä191842- 301777
- 211711
- 241687
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi341389- 481327
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91319