Flowpark

aäspowrszoin

Onko kellään kokemuksia tästä paikasta Turussa? Millaisia? Suosittelisitteko? :)

7

2756

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en en

      en

    • Anonyym

      En suosittele myöskään. Kun kävin kavereideni kanssa siellä, niin meillä oli paljon ongelmia. Turvallisuus myös vähän arvelutti, kun yksi "lava" tuli puusta alas käyntimme aikana.

      • RÖHÖ NAURUA:-DDDDDDD

        älä jauha paskaa kusipää juntti!


    • hippi98

      kuuule mene sinne se on aivan mahtava paikka!! olen ollut ties kuinka montakertaa siellä !! se on aivan mahtavaa ja jos harrastat seinä kiipeilyä kuten minä se on hyvää treenausta!! ja mun iso veli on siellä töissä!!
      www.flowpark.fi

      • EnsikertaaPuussa

        Kyllä ne lavat siellä puissa pysyy, ja muutenkin tuntuvat ottavan turvallisuusjutut aika tosissaan. Radoille eivät päästäneet ennenkuin oli seikkaperäisesti käyty läpi miten turvavaljaita käytetään, ja vielä senkin jälkeen oli lyhyt testirata, että varmasti oli homma hallussa.

        Hauskaa oli kyllä, joskin itselläni lievä korkeanpaikankammo toi hieman lisäjännitystä. Vihreät radat on puhtaasti silti hauskoja, mutta esim maxi-tupla niminen sininen rata oli jo oikeesti sellainen, että joutui todella pistämään itsensä likoon. Eihän sinä mitään riskiä tietenkään ollut kun turvavälineet on kunnossa, mutta silti liukkaiden muovitynnyrien päällä pomppiminen tai puusta toiseen vauhdilla liukuminen noin kymmenen metrin korkeudessa oli niin fyysisesti kuin henkisestikin jo aika rajoilla, ja lopulta kun pääsi turvallisesti maahan, niin fiilis oli sen mukainen.

        Eli suosittelen kyllä ehdottomasti! Hintakaan ei ollut paha, ja opiskelijat saa vielä 15% alennusta.


    • J K

      EI OLE KOKEMUSTA

    • Anonyymi

      itse pidän enemmän Yyterissä olevasta Huikeesta, koska siellä on liukuja enemmän kuin Turun Flowparkissa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      264
      6586
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      79
      5218
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      98
      4150
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      268
      3612
    5. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      63
      3374
    6. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      3139
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      241
      2743
    8. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      275
      2071
    9. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      44
      1594
    10. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1485
    Aihe