Miksi te mollaatte persuja, vaikka ette ole äänestäneet persuja. Menkää omien puolueidenne palstoille vaikeroimaan omaa menestystänne, sieltä löytyy näiden vaalien jälkeen pohtimista mikä meni pieleen.
Mikä teitä vaivaa
pösilöt
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eihän kukaan itseään arvostava suomalainen persua äänestä.
No muutosta haettiin ja tulihan se. :) Nyt on vain kestettävä tämä surkea mollaaminen, kyllä se kohta loppuu. Lehdistö ruokkii tätä negatiivistä kirjoittelua oikein olan takaa. Pääasia minulle oli nämä vaalit se että jokin muuttuu politiikassa ja sen se teki.
KYSEESSÄ ON STALINISTISESTI AJATTELEVIEN VIHERAGITAATTORIEN HYÖKKÄYS PERSUJA KOHTAAN
Usoakseni ihmisiä kiinnostaa persujen politiikka ja se, että minkälaiset ihmiset persuja ovat äänestäneet. Vastauksia löytyy ihan kiitettävästi tältä palstalta. Ainakin se jos kehoitetaan lukemaan halla-ahon scriptaa samaan tyyliin kuin muslimit kehoittavat lukemaan koraania, kertoo minulle hyvin paljon tietystä ihmistyypistä. Tällaisilla henkilöillä ei ole ollut aikaisemmin minkäänlaista kosketuspintaa politiikkaan ja Halla-ahon roskakirjoitukset ovat tällaisen kiinnostuksen herättäneet. Valitettavasti esimerkiksi juuri maahanmuuttopolitiikka on sellainen, että sillä ei saa ajettua omia asioita mitenkään eteenpäin. Ei eduskunnassa ja hallituksessa mitään tyhmiä olla oltu, että ei Halla-aho siihen voi tarjota mitään apua. Halla-aho on vain pystynyt aukomaan sellaisten ihmisten silmiä jotka ovat eläneet silmät ummessa. Se että perustuslakeja ja kansainvälisiä sopimuksia käydään muuttamaan vaatii paljon muutakin kuin Halla-ahon turhat paapatukset.
piip paap