Oli vähän jääkärit vittuuntuneen oloisina eilisessä Afganistanissa. Nyt tajuan miksi lapsia lähetetty -kukaan muu ei jaksa istua vain pannussa valmiudessa ottamaan kuula kalloon heti oikean toiminnan kohdalle sattuessa:) Hahha hahaa..
- Ja olipas nerokas pannukuski, kun raketti-isku tehtiin heitä päin, niin sitten jätkät pysähtyvät aavalle ja yksi avaa oikein ovenkin...-Missä nämä munapäät on koulutettu?
Heh, aika turhautuneita poikia oli eilen:)
6
566
Vastaukset
- enpä lähtisi sotaan
Sa on sa...
- UhoPuhuri
Jos haluaa hävitä sotia niin NATOon vaan. Se on sellainen pulju, että aluks uhoaa mutta lopuks selittää ja vetäytyy kun rahat on menny eikä voittoa tullu.
- Naatto
Vain natoamalla voit hävitä.
- fktj
Puhuit siinä muodossa, että et ollut itse mukana?? Älä kuuntele tornareita, älä arvostele jos et ole ollut itse mukana, ja tämä on tärkein... Älä aliarvioi vaikka olisivat nuoria.. Osa mua nuoremmista olivat äärimmäisen päteviä aikoinaan, tosin eri missio..
- jos nyt suoraan sano
Satuitko katsomaan ko doggaria? Oli ne kyllä kypsiä. Nuoruudesta ei ole mitään etua missiolla muuta kuin se, että ei tarvitse maksaa kunnon palkkaa.
- 9+2
Tuollaisihan ne kaikki "coalition" soltut ovat, ei ole suurikaan ihme, että talebaanit ovat voittamassa tuonkin sodan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827086Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086157Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380