Ei ole enää papiston saastaisuudella ja jumalattomuudella mitään rajoja. Nyt on tehty näytelmä, jossa Jeesus esitetään punkkarilesbona - ja piispat eivät tietenkään puutu asiaan, vaan myhäilevät tyytyväisinä! Ja kyseessä on muka vielä "hengellinen" näytelmä. Taas tehdään pahasta hyvää ja mustasta valkoista.
- - -
Johanna Virsunen ja Kai Sadinmaa ovat Vuosaaren vapahtaja -hengellisen näytelmän tekijöitä. Virsunen esittää lesbo-Jeesusta ja Sadinmaa on kirjoittanut ja ohjannut näytelmän sekä esittää siinä lipevän bisnesmiehen roolia. Tapahtumapaikkana on Kauppakeskus Columbus Vuosaaressa.
Vuosaaren Vapahtaja -näytelmässä Jeesus on parikymppinen lesbo, joka on kiinnostuneempi Golgata-nimisestä punkbändistään ja yhteiskunnan epäkohtia vastaan taistelemisesta kuin uskonnollisen keulakuvan roolista.
Sadinmaan mielestä näytelmän Jeesuksen naiseus ja lesbous on hahmon yhteiskunnallisen asenteen rinnalla sivuseikka eli "alapääjuttu".
http://www.hs.fi/kulttuuri/artikkeli/Pastorin kirjoittama näytelmä tekee Jeesuksesta punkkarilesbon/1135265604586/?cmp=tm_etu_uusimmat_uutiset
Pastori teki rienanäytelmän Jeesuksesta.
8
275
Vastaukset
- ______
Jaaha. Jospa nyt kaikki lesbot ja homot ja bit liittyvät äkkiä kirkkoon takaisin.
Heterot pihalle jatkuu evlut. kirkoissa! - ELÄMME PIMEÄÄ
KESKIAIKAA!!
STAATANA OTTAA IHMISEN HAHMON! - että tämmöstä
sehän siinä on jos tekisivät saisivat peräänsä ääri-islamistit ja mikael ilmannin joten ei ihan taida uskallus riittää
- Syy erota
kirkosta!
- se lienee
lähempänä totuutta kuin kertomus pyhästä hengestä syntyneestä viattomasta pikkupojasta, joka teki ihmeitä ajatuksenvoimalla.
- Jeesuksen aikana
ei ollut punkkareita, ja lesbotkin salailivat lesbouttaan. Vuosi 30 j.Kr. takaisin ja heti!
- K__K_
Näyttää siltä, että eräillä on sairaalloisen kova tarve saada julkisuutta "taiteellaan", oli se kuinka mautonta ja lapsellista tahansa.
- NäkemättäParas
Oletteko nähneett kyseisen näytelmän?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1742618Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19747Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait220734Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678