Katsoin A-talk vai oliko se A-plus jossa haastateltiin Jörn Donneria. Donner oli tosi sairaan ja hauraan näköinen vanhus. Nyt ihmettelenkin, miten Donnerista tehtiin kansanedustajaehdokas, Donnerihan on melkein 80v ja jo hänen liikkumisensa on vaikean näköistä ja myös puhu alkaa sammaltamaan. Mitä siellä Rkp:ssä ajateltiin kun päästettiin vanha sairas mies edokkaaksi, minusta se oli jo melkein vanhuksen hyväksikäyttöä. Käy ihan Donneria sääliksi. Täytyykö vallan pitämiseksi valjastaa jo ehdokkaiksi henkilöitä jotka ovat melkein holhouksen tarpeessa. Rajansa kaikella, kiitos ei enää tällaista Rkp!
Vastaukset 13
- Päivärinta?
Toimittaja Päivärinta tivasi Soinilta, että "voiko RKP tulla hallitukseen"?? Tottakai jokainen puolue VOI tulla hallitukseen!
Ihmeellinen sananvalinta. Oikeasti olisi pitäny kysyä, että " pitääkö RKP:n tulla hallitukseen".
Päivärinta ei kysynyt oikealla tavalla, koska tiesi luonnollisen vastakysymysken olevan: "Miksi RKP:n pitäisi aina olla hallituksessa?".
Toimittaja oli selvästi saanut ylempää käskyn kysyä asiasta, joka muuten ei mitenkään liittynyt aiheeseen. - Riipankivi
Kaikki mahdolliset tahot valjastettiin perussuomalaisten pysäyttämiseksi . Ei onnistunut ja nyt rkp läiset on suunniltaan pelosta . Tää rkp riippakivi on roikkunut joka hallituksessa Timo Soini katkaisee tämän perinteen .
- No comments
500.000 äänesti EI pakkoruotsille. EI RKP !!!
Siinä vastaus - jos joku vielä kyselee. Kaksi konkaria teki vaaleissa virheellisen valinnan. Väyrynen olisi päässyt läpi, jos hän olisi ollut ehdokkaana Lapin vaalippirissä. Donner olisi päässyt läpi, jos hän olisi ollut SDP:n ehdokkaana.
Donnerin jalat ovat olleet vähän huonoina jo yli kymmenen vuotta. Se ei ole menoa haitannut. Donner on sammaltanut jo 60 vuotta. Se ei ole menoa haitannut.- hhykjl
Kuinkakohan paljon suomalaisen veronmaksajan euroja on käytetty Donnerin kaltaisen paskiaisen elossa pitämiseen.
"Lääkärit hoitivat minut kuntoon" sanoi törppö ennen vaaleja. Kuitenkin antoi vaalien aikana runsaasti dementoituneita lausuntoja. - Ida-tyttö pus pus
Ei oo täällä Gambiassa näkynnyt.
- israel neselius
Svekkovanhus Jacob Söderman ilmeisesti putosi eduskunnasta eikä saatu toista svekkovanhusta tilalle. Paremmin ei voisi mennä!
Saas nähdä jos on elossa että asettuuko Söderman 2015 77-vuotiaana ehdokkaaksi.Söderman ei asettunut enää ehdolle, minkä hyvin ymmärtää, kun ikää on jo yli 70 vuotta. Eduskunnalle se on tappio, sillä Jacob Söderman on älykäs, humaani ja poikkeuksellisen sivistynyt ihminen, jota arvostetaan yli puoluerajojen.
- stats
patriklind kirjoitti:
Söderman ei asettunut enää ehdolle, minkä hyvin ymmärtää, kun ikää on jo yli 70 vuotta. Eduskunnalle se on tappio, sillä Jacob Söderman on älykäs, humaani ja poikkeuksellisen sivistynyt ihminen, jota arvostetaan yli puoluerajojen.
Mutta eikös se tue pakkoruotsia.
- PakkoRuotsalainen:.!
stats kirjoitti:
Mutta eikös se tue pakkoruotsia.
.
pakkoruotsittaja ei voi koskaan olla oikeasti humaani
.
- No comments
Vaan ei osaa tilata kahvia tämän maan pääkielellä.
Skrämmande! - jfk1967
Mutta asiaa puhui!
Hyvä Jörkka!- ilty
Ei ainakaan äänestäjien mielestä.
Nooh mutta luuseri mikä luuseri. Kuvaa hyvin koko Ruotsin kansaa ja ruotsalaista rotua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a6491404- 1121335
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta198919Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.327865Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä230805- 58713
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o175671Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht232667Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.88630Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut21581