Katsoin A-talk vai oliko se A-plus jossa haastateltiin Jörn Donneria. Donner oli tosi sairaan ja hauraan näköinen vanhus. Nyt ihmettelenkin, miten Donnerista tehtiin kansanedustajaehdokas, Donnerihan on melkein 80v ja jo hänen liikkumisensa on vaikean näköistä ja myös puhu alkaa sammaltamaan. Mitä siellä Rkp:ssä ajateltiin kun päästettiin vanha sairas mies edokkaaksi, minusta se oli jo melkein vanhuksen hyväksikäyttöä. Käy ihan Donneria sääliksi. Täytyykö vallan pitämiseksi valjastaa jo ehdokkaiksi henkilöitä jotka ovat melkein holhouksen tarpeessa. Rajansa kaikella, kiitos ei enää tällaista Rkp!
Donnerin ehdokkuus....
13
122
Vastaukset
- Päivärinta?
Toimittaja Päivärinta tivasi Soinilta, että "voiko RKP tulla hallitukseen"?? Tottakai jokainen puolue VOI tulla hallitukseen!
Ihmeellinen sananvalinta. Oikeasti olisi pitäny kysyä, että " pitääkö RKP:n tulla hallitukseen".
Päivärinta ei kysynyt oikealla tavalla, koska tiesi luonnollisen vastakysymysken olevan: "Miksi RKP:n pitäisi aina olla hallituksessa?".
Toimittaja oli selvästi saanut ylempää käskyn kysyä asiasta, joka muuten ei mitenkään liittynyt aiheeseen. - Riipankivi
Kaikki mahdolliset tahot valjastettiin perussuomalaisten pysäyttämiseksi . Ei onnistunut ja nyt rkp läiset on suunniltaan pelosta . Tää rkp riippakivi on roikkunut joka hallituksessa Timo Soini katkaisee tämän perinteen .
- No comments
500.000 äänesti EI pakkoruotsille. EI RKP !!!
Siinä vastaus - jos joku vielä kyselee. Kaksi konkaria teki vaaleissa virheellisen valinnan. Väyrynen olisi päässyt läpi, jos hän olisi ollut ehdokkaana Lapin vaalippirissä. Donner olisi päässyt läpi, jos hän olisi ollut SDP:n ehdokkaana.
Donnerin jalat ovat olleet vähän huonoina jo yli kymmenen vuotta. Se ei ole menoa haitannut. Donner on sammaltanut jo 60 vuotta. Se ei ole menoa haitannut.- hhykjl
Kuinkakohan paljon suomalaisen veronmaksajan euroja on käytetty Donnerin kaltaisen paskiaisen elossa pitämiseen.
"Lääkärit hoitivat minut kuntoon" sanoi törppö ennen vaaleja. Kuitenkin antoi vaalien aikana runsaasti dementoituneita lausuntoja. - Ida-tyttö pus pus
Ei oo täällä Gambiassa näkynnyt.
- israel neselius
Svekkovanhus Jacob Söderman ilmeisesti putosi eduskunnasta eikä saatu toista svekkovanhusta tilalle. Paremmin ei voisi mennä!
Saas nähdä jos on elossa että asettuuko Söderman 2015 77-vuotiaana ehdokkaaksi.Söderman ei asettunut enää ehdolle, minkä hyvin ymmärtää, kun ikää on jo yli 70 vuotta. Eduskunnalle se on tappio, sillä Jacob Söderman on älykäs, humaani ja poikkeuksellisen sivistynyt ihminen, jota arvostetaan yli puoluerajojen.
- stats
patriklind kirjoitti:
Söderman ei asettunut enää ehdolle, minkä hyvin ymmärtää, kun ikää on jo yli 70 vuotta. Eduskunnalle se on tappio, sillä Jacob Söderman on älykäs, humaani ja poikkeuksellisen sivistynyt ihminen, jota arvostetaan yli puoluerajojen.
Mutta eikös se tue pakkoruotsia.
- PakkoRuotsalainen:.!
stats kirjoitti:
Mutta eikös se tue pakkoruotsia.
.
pakkoruotsittaja ei voi koskaan olla oikeasti humaani
.
- No comments
Vaan ei osaa tilata kahvia tämän maan pääkielellä.
Skrämmande! - jfk1967
Mutta asiaa puhui!
Hyvä Jörkka!- ilty
Ei ainakaan äänestäjien mielestä.
Nooh mutta luuseri mikä luuseri. Kuvaa hyvin koko Ruotsin kansaa ja ruotsalaista rotua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv7110043Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan99667- 464093
- 243802
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv353616Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h553507No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol413373Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni73275- 533053
- 422775