Mitä mieltä näistä uusista paikoista ootte? Itse järkytyin käytyäni terassilla "yhdellä" kun siideri maksoi 8,80 e !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Miamin puoli oli kyllä hienosti rempattu ja pisteet siitä, mutta ei minulla aikakaan ole varaa maksaa tuollaisia hintoja. Lapin hinnat:(
ps. VANHA SAHA TAKAISIN
ps. VANHA SAHA TAKAISIN
Vastaukset 9
Vanhimmat
Moi! Siideri iso 0.5l.emme ole nostaneet mietojen alkoholijuomien hintoja sahan hinnoista.
Terv.Tommi Aaltonen
Onneksi en ole juoppo, ja joudu elättämään kapakoitsijoita.
Suomalainen on Poro ! Poro on janoinen kuseksittuaan mitan välein ! Poro on hullu ! Suomalainen on vielä hullumpi kuin Poro ! Suomalainen suostuu maksamaan enemmän vain ollakseen poroakin hullumpi ! Mutta kumpi on tyhmempi ? Suomalainen vai hullu Poro ? tietenkin hullu suomalainen !
Lapissa voi tyhmiä ihmisiä pissiä............ niin sanotusti linssiin , etelässä markkinatalous ehkä näyttää voimansa.
Levillä ollaan lomalla, ei sielä drinkin hintaa katsota. Ei ihmekkään, että hullu poro areena ja vanha poro menestyy siellä hyvin. Ei Tampereella näillä hinnoilla.
Ei tarvi käydä, hyvä arvostelu oli Aamulehdessä... ITSEPALVELU JA HULLUT HINNAT !!!!!
Eikä oo raitilla lumi peittämässä roskia, hyi helvetti!
Eihän tuonne porukkaa saada alkuhuuman jälkeen. Ovat pakotettuja laskemaan hintoja tai pulju menee kiinni. Kyllä siitä vielä hyvä paikka saadaan kunhan ei mennä maksamaan noita järjettömiä hintoja.
Kyllä Tampereella vaihtoehtoja riitää.
45 min kesti saada ruokaa, vaikka sali oli lähes tyhjä?! Poronkäristyksessä (19,90€) kuivaa lihaa ilman kunnollista kastiketta ja kaiken huipuksi eines/pussimuussia. Luulisi tämän annoksen oleva paikan bravuuri... ainakin ravintolan teeman perusteella. Tornipihvi (35,90) oli hyvää, mutta mukana tulleen uuniperunan kastike oli aivan kylmää ja mautonta. Itse en mikään suuri kulinaristi ole, mutta tiedän sen koska hinta ja laatu kohtaa. Nämä annokset olisivat menneet huoltoaseman ruuista, mutta  la carte ei näkynyt muussa kuin hinnassa.
Tämä siis Hullusta Porosta. En suosittele!