James Bond 007...

Hauskaa

Nyt telkkarista tulevassa “James Bond 007 vaaran vyöhykkeellä” / “The Living Daylights” elokuvassa Talibanit esitetään hyvin kavereina ja vapaustaistelijoina . Nyt jos tuo elokuva tehtäisiin, niin tuskin sais Talibanit vastaavaa ihailua, niin se maailma muuttuu
551
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Juu, ja leffan nimikin olisi "The Living Gaylights" :)

Äänestä

Ei siitä ole kauan aikaa kun luin, että seuraavassa Bond-leffassa 007 mättäisi talebaaneja turpaan Afganistanissa... ;)

Äänestä

Venäläiset on ihan idiootteja, paskoja, tyhmiä ... katsokaa vaikka tuosta elokuvasta!

Äänestä

Sitäpaitsi kuten siitä Air Forse 1 leffasta nähtiin, niin F-15 pesee MiGit mennen tullen.

Äänestä

Elokuvat oli jo Natseilla merkittävä mielipidemuokkaus väline. Hitlerikin teetti elokuvia, joissa Juutalaiset esitettiin tyhminä ja raakoina,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


J. Böndi kirjoitti:

Hauskaa

Nyt telkkarista tulevassa “James Bond 007 vaaran vyöhykkeellä” / “The Living Daylights” elokuvassa Talibanit esitetään hyvin kavereina ja vapaustaistelijoina . Nyt jos tuo elokuva tehtäisiin, niin tuskin sais Talibanit vastaavaa ihailua, niin se maailma muuttuu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu