PERUSSUOMALAISET VIE JA

MUUT VIKISEE VALHEITAAN....ja mitä kummallisimpi juttuja tulee P.S STÄ....
kansa on todellakin kyllästynyt AHNEUTEEN...........
758
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

NYT PERUSSUOMALAISET TODELLAKIN VIE:JA MUUT VIKISEE.JÄRKI ON OTETTAVA KÄYTTÖÖN:EI TUO ULKOMAILE VIEMINEN OLE OIKEIN:VAIKEA TEHTÄVÄ PERSUILLA EDESSÄ:KUN VANHA HALLIUTUS EHTI SOTKEA KAIKKI NIIN RUHTINAALLISESTI:suomi on väki luvultaan pieni maa,niin huiketa summia ulkomaan pankki sotkuihin.käsittämätöntä.oma kansa näkee nälkää osittain....keskustalaisetkin jätti suomen hyväksi työnsä tekemättä..ahneet otti vaan itselleen ja ulko maille.

Äänestä

jyrkin takin KÄÄNTÖ alkaa nyt....
PORTUGALI VELKAJÄRJ.SAMAAN PAKETIIN KREIKA JOKA HALUAA ITSENSÄ JO VELKAJÄRJESTELYYN..
kun kreikka itse huomaa että LEIKKAUKSET tuhoaa KOKO YHTEISKUNNAN...
miksi sijoittaja pankit haluaa TUHOTA VELKA MAAT KOKONAAN....
miksi tämmöisen EU-RAHASTOJEN pitäisi suomen TUKEA missä ei ole kuin MAKSUJA JA VERON KIRISTYS SUOMALAISELLE...
miksi meidän pitäisi itselleen velkaa ottaa ja velan maksaa että MUUT AHNEET rahastavat hunniko maita...

Äänestä

mitä suomi on saanut..eu,lta......mennyt on paljon...oman kansan eteen sioitettuna samat rahat..suomi olis loisto kunnossa.eikä olis velkaa.eu kynii koko ajan lisää.suurempia summia.

Äänestä

ehkä persut on pitäneet suljetuin ovin omat suunitelmat miten yhtäjalkaa edetään
kaikki viisaatpäät yhteen kyllä siitä hyvätulee

tiukkuutta neuvotteluihiin tässä maassa on LUSMUILTU KYLLIN

Äänestä

sitenkun olet soini vallassa kiinni romuta koko herrainkartano
pöyhi kaikki tunkiot ja lopettaa kaikenlainen juhlinta
verorahoin.

Äänestä

Mihin PerSut vie. Varsinkin ulkomaisen lehdistön mukaan suuntaan, joka ei liene hyväksi Suomen kansainväliselle maineelle.

Suomi tunnetaan kohta maana jossa valtaa käyttää Hitlerin taidekäsityksen omaava populisti. Ja moni muukin seikka Soinin toiminnassa muistuttaa enemmän 1930-luvun aatemaailmasta kuin 2000 luvusta.

Eli jos joku Soinin ja PerSujen toiminnasta vikisee, niin se on vain hyväksi, sillä vikinän jälkeen voi odottaa karjaisua jolla pannaan populismin vapaalento poikki.

NINEL

Äänestä
  • "Suomi tunnetaan kohta maana jossa valtaa käyttää Hitlerin käsityksen omaava populisti".

    Sehän se tässä pelkona onkin. Kokoomus on jo jakanut kansan kahtia: hyvin toimeen tuleviin ja niihin joista ei ole mitään väliä.

    Jos Katainen pääsee johtoon niin rodun jalostaminen tulee varmasti jatkumaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pysyn ps. takana kirjoitti:

MUUT VIKISEE VALHEITAAN....ja mitä kummallisimpi juttuja tulee P.S STÄ....
kansa on todellakin kyllästynyt AHNEUTEEN...........

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu