Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Näin toissayönä unta, että olin

voittanut veikkauksen peleistä, kenosta tai lotosta 75000 euroa, joka olisikin ollut tarpeeseen. Uni oli tosi aidon tuntuista ja hyvä, etten jo muijaakin herättänyt, kun taloudellinen ahdinko viimein luDviutui. Eätin voittotoiveita eilisillaal sitten tosissaan, mutta mitä paskaa, kun vain 4 euroa tuli.
371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

va i nin

Äänestä

Kyllä uni aina jotain tietää. Ovathan jotkut pystyneet näkemään unessa koko seuraavan lottorivinkin. Tavallista kuitenkin on, että herättyään unohtaa sitten jo yhden numeron ja joutuu siksi täyttämään monta kuponkia. Mutta onhan päävoitto silti tuon uhratun vaivan arvoinen ja ylikin. Unikirjoista voi vastausta myös kaivella. Ehkä netistäkin löytyy erinäisiä tulkintoja ja kirjastosta varsinkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


älä unta nää kirjoitti:

voittanut veikkauksen peleistä, kenosta tai lotosta 75000 euroa, joka olisikin ollut tarpeeseen. Uni oli tosi aidon tuntuista ja hyvä, etten jo muijaakin herättänyt, kun taloudellinen ahdinko viimein luDviutui. Eätin voittotoiveita eilisillaal sitten tosissaan, mutta mitä paskaa, kun vain 4 euroa tuli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu