Vain avioton lapsi

Jeesus ei ollut jumala, vaan vain avioton lapsi

"Olen usein miettinyt, miksi juuri perhe-elämän kysymyksissä kirkko on niin surullisenkuuluisa ja joskus vähän rajoittunutkin, kun kuitenkin sen keskushenkilön oma perhetilanne oli näin epäselvä. Varsinainen Salkkari-perhe suorastaan.
Mutta alkuperäiseen kommenttiin liittyen vastaan, että Jeesus oli äpärä. Siitäkin huolimatta, että ilmaisu on ruma.
Antti-pappi ”
(kuunteleva kirkko)

http://keskustelu.suomi24.fi/node/9823701
878
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jeesuksen ja jahven alkuperä

Simon ben Kosiba tai Shimon Bar Kokhba oli roomalaisen sotilaan avioton poika,
josta tuli Josefin ja Marian ottopoika.Koska yeshuan lapsuus oli onnetonta,aikuiset
tekivät hänestä homoseksuaalin.Jo nuorena hän alkoi varastella ja taistella
seloottien kanssa Jerusalemin roomalaismiehitystä vastaan.

Sitten juudas kavalsi Herran,joka tuomittiin kapinallisuudesta ja noituudesta (homoudesta) kuolemaan.Juuri kun roomalaissotilaat olivat tappamassa
jeesusta Golgatan ristillä,Maria Magdala lahjoi roomalaissotilaat ja pelasti siten tulevan miehensä hengen.

Sitten he matkustivat Roomaan,jossa messiaasta tuli Rooman ensimmäinen paavi Pietarikin,joka keksi rahan ja rikkaiden jumalan.Niin ollen kristityillä ja sionisteilla on sama alkuperä.Myös heprealaiset olivat nimittäin alkukristittyjä,jotka keksivät kaupustelun takia ajanlaskun ja kalenterit vasta noin 500-luvulla.Sen takia sionistien pitää lopettaa jo vuodesta 1967 jatkunut laiton miehitys Palestiinassa.

Äänestä
  • Jopas tarinan pukkasit! Ja jaksat aika ajoin kirjoitella tätä samaa bullshittiä milloin missäkin keskustelupalstalla aivan kuin uskoisit itsekin siihen.

    Äänestä

  • Brina kirjoitti:

    Jopas tarinan pukkasit! Ja jaksat aika ajoin kirjoitella tätä samaa bullshittiä milloin missäkin keskustelupalstalla aivan kuin uskoisit itsekin siihen.

    Sinä brina olet vain pikkuporvarillinen maallikko,joka et tunne totuutta edes jumalasta.
    Jumala on ajaton,minkä ihmiskunta voi kokea vasta sitten kun luopuu rahasta ja pahasta.

    Äänestä

Ilmeisesti Jumala ei välitä meidän ihmisten asettamista instituutioista. Eli jos Jeesuksen syntytarinassa on totta puoliakaan, niin se osoittaa vaan sen, että Jumalalle jokainen on samanarvoinen 'Jumalan lapsi' riippumatta syntyperästään!

Lauseesi "Jeesus ei ollut jumala, vaan vain avioton lapsi" viittaa vain siihen, miten sinulla niin kuin monella muulla etenkin kirkon piiriin kuuluvilla ihmisillä on edelleen tosi syvälle painunut väheksyvä asenne avioliiton ulkopuolella syntyneitä ihmisiä kohtaan aivan kuin he olisivat siitä syystä jotenkin huonompia ja epäkelpoja Jumalan edessä.

Äänestä

JOKA NOIN KIRJOITTAA EI TIEDÄ MITÄ PUHUU.

Äänestä

Kiitos tästä ketjusta!

Klikkasin viittattuun keskusteluun, jossa samaa asiaa kylvettiin ihmisten mieleen.
Aloittajan nimimerkki kertoikin hänen olevan yksi sUUREN eksyttäjän asiamiehistä.

Joten, kiitos Anti-pappi, että todistit Jeesuksen todellakin olevan NEITSYT Marian synnyttämä Kaikkivaltiaan Elävän Jumalan poika, joka on siinnyt Pyhästä Hengestä!

Äänestä
  • Anteeksi, se olikin Antti-pappi :>

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


myytin takaa kirjoitti:

Jeesus ei ollut jumala, vaan vain avioton lapsi

"Olen usein miettinyt, miksi juuri perhe-elämän kysymyksissä kirkko on niin surullisenkuuluisa ja joskus vähän rajoittunutkin, kun kuitenkin sen keskushenkilön oma perhetilanne oli näin epäselvä. Varsinainen Salkkari-perhe suorastaan.
Mutta alkuperäiseen kommenttiin liittyen vastaan, että Jeesus oli äpärä. Siitäkin huolimatta, että ilmaisu on ruma.
Antti-pappi ”
(kuunteleva kirkko)

http://keskustelu.suomi24.fi/node/9823701

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu