Kellaan ihon polttelua? Kipua? Kuumotusta?

dee444

Siis kuumottaa esim. selkaa, niskaa, olkapaita... kipuilee kasivarret, sormet. Valilla semmosia ihme nykays kipuja.. sahkoiskun tapasia. Kutinaa myos.

Iho tuntuu myos tosi kuumalta, kuumetta ei ole. Verenpaine hiukan korkealla mutta ei kai sekaan nyt selkaan asti kuumottaisi?

Valilla tuntuu et ois kuumeessa ku olo on kuin tulessa olis.
Verikokeessa kaikki hyvin.

Niska tuntuu myos jumittuvan helposti, ja kadet. Lihasheikkoutta. Niska valilla tuntuu oudolta ihankuin menisi puoliksi tunto pois, sama patee hartioihin.

Myos hengitysvaikeuksia valilla, silleen tuntuu ettei sais keuhkoihin happea. Keuhkot spirometriakokeessa toimii normaalisti. EKG moneen kertaan otettu.

5

1244

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MA

      Mulla on kans samankaltaisia oireita. Kuumottaa ensin lapaluiden välistä ja olkapäitä, sitten käsiä ja pian olen ihan kokonaan kuin tulessa.

      Iholla näkyy välillä pieniä punaisia täpliä ja esim. vaatteiden jäljet jää iholle helposti painautumina. Kun painaa ihoa sormella, jää sormenjälki iholle valkoisena jälkenä.

      Verikokeissa kaikki oli hyvin.

      • johanmul1

        Löytyikö oireillesi mitään syytä?


    • PureNature78

      Millaisella patjalla nukutte? Minulla oli pitkään kuumotusta, pientä lämpöä, outoa kipuilua ja rankkaa väsymystä, kun oli ostettu uusi lämpöön reagoiva vaahtomuovinen petari. Ei ole enää patjaa eikä oireita. Jätin myös muut kemialliset myrkyt pois, pesuaineet, hajusteet, meikit jne.

    • --ansku--

      tää mulle niin tuttua..mulla ollu koko vuoden niin hengitys kun sydän oireita..mitään vaan ei koskaan oo löydetty..nyt alkutalvella alkanu outo kuumoitus..tuntuu että sisältäkin olis tulessa..verikokeita on otettu..ei mitään missään koskaan..

    • kuumajalka

      Mulla kuumottaa vasenta jalkaa. Vasemmalla puolella muitakin oireita ja niska jumissa. Fyssari käsitteli kerran alaselkää ja kuumotukset katos, mutta nyt tulleet takasin tosin eri lihaksiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      88
      1384
    2. Jasmin Vähäkangas paljastelee

      Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      1187
    3. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      74
      1029
    4. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      78
      933
    5. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      361
      831
    6. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      59
      787
    7. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      168
      784
    8. Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta

      Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.
      Sinkut
      209
      752
    9. Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat

      Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t
      Hyrynsalmi
      5
      717
    10. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      43
      645
    Aihe