Palveleeko A-Katsastus ja millä hinnalla?

Menin aikaa varaamatta Mäntän A-Katsastuksen asemalle 26.4. klo 15.40 ja he kieltäytyivät katsastamasta henkilöautoani!

Hyvät ihmiset menkää muille kuin A-Katsastuksen asemille. Niille pääsee aikaa varaamatta, ovat auki pidempään ja se on HALVEMPAA. Hinnat löytyvät netistä.
6336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Miksi yleensä menit sinne A-Katsastukseen. Etkö muka ole tietoinen että sen firman omistaa ulkomaalainen sijoitusyhtiö. Rahastavat kyllä kaiken minkä sinunlaisesi tollot suostuvat maksamaan.

Äänestä
  • K1-Rahastajat ON MYÖS ulkomaalaisen sijoitusyhtiön omistuksessa, että tiedoksi vaan. Kohta tuo verohallinto ja hallituskin ovat jonkun kansainvälisen pörssiyhtiön takataskussa.

    Suosikaa suomalaisia, pieniä ja yksityisiä rahastusasemia vuosi/määräaikaisrahastustuksen yhteydessä.

    Äänestä

Miten edes kuvittelet että kaikki voidaan ottaa vastaan...tuohon aikaan vielä..Ei se niin autuasta hommaa ole että sitä haluaisi tehdä yötä päivää.

Äänestä
  • Ei varmasti haluta palvella asiakkaita A-Katsastuksessa, eikä K-katsastuksessa enää tuohon aikaan. Kotimaiset asemat kyllä joustavat ajan suhteen.

    Äänestä

Kyseinen firma menee kiinni kello 16.00 ja oliko kyseisessä firmassa autoja hallissa tai menossa juuri katsastukseen?

Yhdessä katsastuksessa menee se 15-25 minuuttia riippuen autosta joskus jopa kauemminkin.

Olisitko sinä valmis jäämään ylitöihin? Jokapäivä?

Katsastusalalla asiakkaat olettavat että niin tehdään. Cittarissakaan ei palvella asiakkaita kello 21.00 jälkeen missään tilanteessa. Varttia vailla laitetaan vartiat ovien eteen ettei ylimääräisiä asiakkaita enää tule.

Miksi katsatukset pitäisi olla poikkeus?

Äänestä

Arvatenkin viimeinen mahdollinen katsastuspäivä, verot ja vakuutukset maksamatta. Juuri siihen ruuhkasumppuun osuu, kun aikaa olisi neljä kuukautta. Mahdollisuus varata aika, tiettyyn aikaan vielä normihintaa halvemmalla, mutta ei. Sinne vaan tyrkkää, että mää tulin ny! Sitte tullaan myöhässä ja hylkyyn menee ja ajoaika kerrasta loppu, se on vaikea paikka kun oli käyttöö niin tärkiää. Ja hylkypäätöstä ei voida sulattaa, aina ennen menny tääkin huomautuksitta läpi. Kiesus!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pettynyt asiakas kirjoitti:

Menin aikaa varaamatta Mäntän A-Katsastuksen asemalle 26.4. klo 15.40 ja he kieltäytyivät katsastamasta henkilöautoani!

Hyvät ihmiset menkää muille kuin A-Katsastuksen asemille. Niille pääsee aikaa varaamatta, ovat auki pidempään ja se on HALVEMPAA. Hinnat löytyvät netistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu