Viimevuonna sain takaisin rahaa. viimevuonna myös nostin vero prosenttia ja palkka pysyi samana. erehdyin sitten pari kivaa SENTTIOSAKETTA ostamaan ja nyt joudun maksamaan mätkyjä YLI 300 euroa! Mistä nekin pitäisi repiä?? Opiskelen ja käyn töissä samaan aikaan. Yritän ihan tosissani ja tulos on tämä! Ihan oikeasti muutan kansalaisuuteni ählämiksi ja tulen suomeen pakolaisena niin hyvin elää loppuelämän ajan ja jää rahaa ylikin, ei tarvitse töitä tehdä eikä veroja maksaa! Tämä on enemmän kuin törkeää!! Kyllä elän köyhyysrajan alapuolella ja taidan oikeasti vetää itseni jojoon kun ei edes ruokaan riitä raha!
MÄTKYJÄ
dsna
296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kannattaa miettiä kaksi kertaa ennen kuin menee ostamaan mitään osakkeita. Osakekauppa on kuitenkin tarkoitettu paremmalle väelle.
Jos sulla on ollut varaa ostaa osakkeita, on sulla ollut varaa elämiseenkin. Kerroppa tulosi ja paljollako osakkeita ostit niin voidaan keskustella lisää?