israeliin

mitähän se maksaa se lentolippu edestakaisin israeliin ja onko siellä kallista entä majoituspuoli.....
onkohan kibbutseilla guest house majoitusta jne
teen omatoimimatkan
ps onko heinäkuussa kuumaa ja jos on niin koska viilenee
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sinne kesäkuussa pariksi viikoksi. Lentoliput maksoivat 220 euroa, mutta ei niitä juuri koskaan noin halvalla saa, vaikka varaisikin ajoissa. Hintataso on suunnilleen sama kuin Suomessa. Hyvää matkailijan kannalta on, että julkinen liikenne Israelissa on selvästi edullisempaa kuin meillä.

Jos asia kiinnostaa tarkemmin, niin suosittelen siirtymään Suomi24:n matkailusivustolle. Monet varmaan neuvovat sinua siellä.

Äänestä
  • Erilaiset toiviomatkalaiset ovat olleet aina, vain hyödyllisiä hölmöjä juutalaisille.

    Äänestä

kiitos...mukavaa kuulla ettei ihan liian kallista.menen gilboan kansallispuistoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


israel trip kirjoitti:

mitähän se maksaa se lentolippu edestakaisin israeliin ja onko siellä kallista entä majoituspuoli.....
onkohan kibbutseilla guest house majoitusta jne
teen omatoimimatkan
ps onko heinäkuussa kuumaa ja jos on niin koska viilenee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu