Jenkkilässä aidatulla pihalla olleet pitbullit karkasivat ohi kulkeneen naisen kimppuun ja raatelivat tämän jauhelihaksi. Nainen kuoli vammoihinsa. Muistakaa kuitenkin AINA, että ei ole olemassa sellaisia koirarotuja, jotka olisivat muita vaarallisempia, että se naapurin pikku Fifikin voi hyökätä, että koirassa ei koskaan ole mitään vikaa vaan vika on AINA omistajassa, että koira vain puolustaa reviiriään ja että koira hyökkää VAIN ärsytettynä!!!
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/Pit bull -koirat tappoivat naisen raaasti/art-1288385075878.html
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/Pit bull -koirat tappoivat naisen raaasti/art-1288385075878.html
Vastaukset 5
Vanhimmat
saisi omistaja sakot ja koirat lopetettaisiin.
New Mexicossa koirat lopeettaan ja omistaja saa elinkautisen.
Kummassa maassa mielestäsi tapahtuu oikeus?
Oikeus ja kohtuus olisi lopettaa omistaja ja vapauttaa koira, eihän koira tiedä mitään väärää tekevänsä.
10 vuotta oon bulleja omistanu ja kun oon järkevä koirankouluttaja niin oon koirani kunnolla kouluttanu. Naapuritkin sanoo, että kiltimpiä ja lapsiystävällisempiä koiria eivät oo ikinä nähneet! Välillä grillataan naapurin kanssa tossa talon takapihalla ja bullit temmeltää siinä kilpaa naapurin kolmevuotiaan pojan kanssa. Mitään eivät pojalle tee, leikkivät vaan yhdessä.
ei paha (buah hah hah hah....)
tappokone luonnostaan, koulutettuna tai kouluttamattomana. Se saa raivohulluuskohtauksia ja kun se puree kiinni, sen lukkoleukoja ei voimakeinoin auki saa jollei se itse pelästy, kuten tässä asetta, ja avaa suutaan.