Norjan YLE eli NRK on haastatellut Leo Ajkicia, joka on toimittaja ja mediajulkkis. Ajkicin äiti on katolilainen ja isän suku on muslimeja. Ajkicin ei itse ole harjoiteleva uskovainen: http://www.nrk.no/kultur-og-underholdning/1.7607261
Ajkicin mukaan muslimit tulevat valloittamaan Norjan.
- "Muslimit tulevat valloittamaan Norjan jonain päivänä. Se ei tule tapahtumaan väkivalloin tai pistoolein. Ellei Norja ota maahan katolilaisia meksikolaisia, jotka lisäntyvät yhtä nopeasti kun muslimit, muslimit tulevat valloittamaan Norjan lisääntymisvauhtinsa takia. Luulen, että se on suunnitelmana koko Euroopassa."
Ajkic on nähnyt dokumentin missä muslimien maailmanvalloitusta esitetään.
- "Se ei tapahdu Osama Bin Ladenin kanssa vaan rauhanomaisesti ja suurella määrällä. Jos on tarkoitus, että muslimit ovat Norjassa vallassa, se tulee tapahtumaan. Ja silloin se on ok, sanoo Ajkic."
EI KAI SUOMIKIN ??
1 leijona
1
140
Vastaukset
- lainattua Norjaa/2
Aijjaa? Itse luin vähän aikaa sitten norjalaislehdestä artikkelin, jonka mukaan pelkästään Oslon Grouddalenista on häippäissyt 20.000 norjalaista. Kantaväestön osuus on pudonnut 82 prosentista 56 prosenttiin 15 vuodessa.
Ko. alueella on vaikea olla norjalainen - tai ylipäätään ei-muslimi. Tyttöjä kiusataan koulussa heidän vaaleiden hiuksiensa vuoksi. Lapsia uhataan selkäsaunalla jos heidän eväsrasiastaan löytyy salamimakkaraa. Jne.
Tässä artikkeli norjaksi: http://www.aftenposten.no/nyheter/oslo/article4070789.ece
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3504067Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283620Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku72355- 1151743
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181688Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei81530Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241379Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1201077Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1481010Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79905